Stavby našich zahrad - drobné i větší

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Stanley_51 » 10 bře 2014, 10:48

J500j píše:No, možno je na ňom veľa práce, ale musím aj ja uznať že nevyzerá zle.
Neviem čo stabilita, ale cena tiež nie je až tak prehnaná.

Cena nebyla nejhorší, za celý komplet 7999,- http://goo.gl/ICVGxm S tou stabilitou je to problematické, celý ho zvedneš jednou rukou, takže potřebuje pořádné ukotvení. Koupil jsem jako podklad betonové zahradní obrubníky a k nim ho přivrtám. S těmi obrubníky snad neuletí.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod J500j » 10 bře 2014, 12:05

Mám tiež asi takých rozmerov ale so sklenenými výplňami kúpený ešte za poctivé staré slovenské a pred asi 10 rokmi stál niečo cez 10 000 Sk. Nevýhoda je to sklo. Po rozbití tabule, čo sa ľahko stane je problém doma staré sklo narezať. Práca s Karbonátom je oveľa ľahšia. Ja na mojom starom už postupne tiež mením sklo za karbonát.
Uživatelský avatar
J500j
oficír
oficír
 
Příspěvky: 609
Registrován: 19 zář 2011, 14:11
Bydliště: Bratislava,ZB., 175m.n.m., záhrada otvorená zo severu ____ Jano

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Alena » 10 bře 2014, 13:24

Takovýhle skleník si loni na jaře pořídila matka. Když jsem viděla tu chatrnou konstrukci a představila si ty vichry, které teď každý rok přicházejí, nedávala jsem mu šanci. Matka nedala jinak, než že se musí okamžitě postavit, aniž by se pod něj vybetonovala podezdívka, k níž by se připevnil, jak jsem se snažila prosadit já, jelikož švagr tvrdil, že jí netřeba, že mu stojí na zahradě už několik let i bez ní, a že ho stačí nechat ukotvený jenom těmi směšnými drátky zapíchnutými do země, co k němu byly přibalené. Stavěli jsme ho dva dni a vypili u toho několik lahví vína, anžto ve střízlivém stavu to nešlo. No a bohužel došlo na má slova - někdy v listopadu přišla vichřice a kompletně ho rozmetala.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Choseee » 10 bře 2014, 13:45

Podobný skleník vlastním cca čtvrtým rokem a v loni mi ho silně poničil nárazový vítr. Jelikož mám skleník přichycený vrutama k trámům, vítr mi doslova vyrazil desky, některé poničil zlomením, kkdy deska držela pohromadě jen na jedné straně dutinky. I když PCB desky měly mít UV ochranu, po třech letech mi desky na osluněné straně zkřehly a začaly se jakoby drobit...Desky jsem měl údajnou UV ochranou správně orientované, na to jsem si dával pozor.
Je potřeba ale zmínit, že jsem jej kupoval za dobrou cenu z e-shopu, proto se domnívám, že desky ani UV ochranu mít nemusely :-(.
Takže letos na konstrukci koupím folii na míru a udělám z něj foliák :-).
Choseee
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 48
Registrován: 20 říj 2013, 11:55
Bydliště: Velemín, 287 m.n.m.

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Carduelis » 10 bře 2014, 14:16

Mě nevyhovují rozměry skleníků které se tu prodávají. Třeba od Korbela hliníkový s polykarbonátem, by byl dobrý ale šířka 250 cm je málo (http://www.firmakorbel.cz/skleniky ). Měl jsem si jej možnost "ošahat" bo ho má známý, je lehký, vypadá to že i pevnost by byla dobrá,i cena 26 000 tisíc by byla akceptovatelná, ale ta šířka. Tak jsem se rozhlédl po světě a padnuly mi do oka skleníky Ukrajinské firmy Solidprof (případní přispěvovatelé se doufám vyhnou hodnocení situace na Ukrajině), které jsou taktéž z hliníku, taktéž je tu použit polykarbonát, navíc tloušťku polykarbonátu si můžu vybrat a jsou to stavebnice (doma sešroubuju) navíc dá se koupit jen kostra bez polykarbovátu a rozměr, který by mi vyhovoval, což je šířka 4 m délka 6 nebo 8 m a výška 2,50 nebo 3 m se mi vejde do osobního auta (samozřejmě mám na mysli jen kostru bez polykarnbonátu) no a cena je jářku také velmi příznivá pokud přepočítám plochu. Takž mě z jejich sortimentu by nejlépe vyhovoval - Aročnaja stadart plus (záměrně to nepřekládám al jen počešťuji) šířka je 4 m výška 2,5m a délku bych volil buď 6 nebo 8 metrů s polykarbonátem 6 mm; a druhá varianta která by se mi líbila je Aročnaja Mitlajdera plus stejý rozměr je výška 2,6 a třetí varianta Dvuskatnaja Mitlajdera standart plus opět rozměry stejné, jen výška 3m. Někdo by mohl namítnout, že jsou zbytečně vysoké. Nejsou. Jsou akorát hned z několika hledisek, mimo jiné v mém případě je to i to, že ve stávajícím skleníku není den abych se v něm nemajznul aspoň 2x do hlavy. Pokud umíte trochu jazyk tak si ve dvou odkazech přečtete všechno co potřebujete vědět. A vyplatí se si pro to zajet, nechal bych si to poslat třeba do Užhorodu ke známým nebo do Ivano-Frankovska ke kamošovi (tam jich mám několik) nebo kamkoliv jinam, mám známých po Ukrajině spoustu.
http://solidprof.com.ua/vidy-teplic.html
http://solidprof.com.ua/assets/files/te ... idprof.pdf
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Stanley_51 » 27 bře 2014, 15:09

Tak už je hotovo, čekám jen na teplejší počasí a okurky se budou stěhovat do nového....
Obrázek
windows screenshot
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Miroslav » 27 bře 2014, 20:13

a z ceho Stando je? my zas dodelaly v sobotu foliovy tunel, zitra snad bude druhy, porad pofukuje vitr a to se ta plachta nandavat zkratka nedá
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Stanley_51 » 27 bře 2014, 20:26

Miroslav píše:a z ceho Stando je?

Hliníková konstrukce a polykarbonát. Foliáky jsem měl za deset let dva (http://www.foliovnik.eu/), vyšly mě na 5890,- každej a na zimu jsem vždycky musel sundavat folii. Na tohle dávají 10 let záruku, stálo to 8 litrů a nemusím nic uklízet. Tak uvidíme.....
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Miroslav » 27 bře 2014, 21:32

ja mel kasirovanou folii a je to na prd, letos se delá/bude delat z folie Ginegar, uvidíme...
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod ZdenekCernoch » 28 bře 2014, 07:04

Vím o jiné lepší folii s lepšími vlastnostmi. Ta se dává na velké foliáky u nás - Ginecar to však není. Používám ji dost dlouho na to abych zjistil jak se chová. Je o 50 mikronu hrubší 150 mikronu Ginecar a 200 micronu u francouzke folie kterou nabázi Pasic. Ta francouzká je navíc 3 vrstvá. je to skoro za stejnou cenu :roll:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Miroslav » 28 bře 2014, 08:09

ta by byla asi vhodnejsi pak na mensi pritapeni...uvazuji jeste o te modre..ta ma trochu odpuzovat skudce a hlavne by nemel byt diky ní takový žár
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Franz » 28 bře 2014, 19:42

tomu nevěř pod modrou folií se jen rostliny lépe vytahují a že by škůdců ubylo S1
možná je to dobré pro rostliny, které chtějí polostín
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 420
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Miroslav » 28 bře 2014, 20:14

samozurejme, ze by to bylo hkl.pro papriky...navic zadne stromy a neco podobneho by foliaku nestinilo..ale samozrejme nemam s tim zkusenosti ma necham si rad poradit
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Carduelis » 09 dub 2014, 22:37

Úspěch :D :D :D :D
Zítra sem dám fotky čmeláčích úlů. V loňském roce jsem vyrobil a instaloval pět úlků pro čmeláky a dneska jsem zjistil, že dva jsou zabydlené.
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Miroslav » 09 dub 2014, 22:43

tak to je pekny, urcite se necham rad inspirovat, ted kvetou hrusne a jak znamo, vcely je moc nemusi, proto rad zalozim privat pro cmelaky :)
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: radek.god a 72 návštevníků