Stavby našich zahrad - drobné i větší

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod dzani696 » 13 pro 2023, 17:45

Stando,ako zámečníkovi mi bolo na E1 keď som videl ako to je zavarené.Ale vzhľadom k cene sa to dá prekúsnuť.Pri kúpe sa odporúčam dostatočne obrniť trpezlivosťou (asi nemajú v láske komunikáciu).Naštastie majú voľbu platby dobierkou,čo som v tomto prípade uvítal.Hlavne si skontroluj čo dodali,dopravu zaisťujú sami a pri rozvozu má dopravca na korbe dalších asi 6-7 skeníkov. Mne chýbala jedna spojová tyč ktorú,na ich obranu, odoslali ešte v deň reklamácie. Skleník stojí i po 25cm snehovej vrstve (3x6m).Ale ako písal Milan je potreba dokúpiť šróby.Je ich fakt nedostatok.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod MonikaV » 13 pro 2023, 22:45

Mne prijde, ze na kazdem skleniku se najde nejaka ta nedokonalost, ja jsem nespokojena s dvermi, nedotesnuji, nemely zadne uchytky, tak jsem jsem vzala vrtacku a z vnitrku i z venku namontovala uchyty, ,udelala regaly, otvírání oken s mensim oteviranim, preplatovala jeste 4 mm polykarbonatem , olepila hlinikovou paskou .....no uvidim ,jak dlouho to vsechno vydrzi, t-je to takove domaci kuteni - vareni-- :D :D (priste bych si asi vybrala jiny, ale co uz..)
Obrázek

Obrázek
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Stanley_51 » 13 pro 2023, 23:24

MonikaV píše:Mne prijde, ze na kazdem skleniku se najde nejaka ta nedokonalost,

Jasně, to pochopím a spoustu věcí si taky dokážu dodělat. Mě spíš štve, že inzerují třeba kostru z jäklu 20x20x1 a nakonec je to plíšek síly 0,6 který se ohybá při sebemenším zatížení. No a takových "chybek" je povícero a nic s tím nenaděláš.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod MonikaV » 14 pro 2023, 01:23

Jo jo, to mě taky štve! --- , co je psáno, má být dodáno, (ale někdy bohužel.)Snad se ti podaří nějaký vybrat.
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Jožka » 14 pro 2023, 09:27

Mám skleník od firmy Bureš Kroměříž, než jsem ho koupil tak jsem se zajel podívat přímo do firmy na smontované skleníky. Tak jsem věděl do čeho jdu, kostra hliníkový jekl není problém s korozí. Vím že hliníku se lidi bojí a preferují vylisovane plechy. U mě zatím spokojenost, montáž provedla jejich firma tak odpadly problémy s chybějícími díly.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Franz » 14 pro 2023, 13:20

jekl 20x40x2 snese hodně a PC 8-10mm a je na 10 let vystaráno, problém je cena do 10000,- je nemožné ho vyrobyt se ziskem nabídnout, tak se to ojebe na kost životnost PC je cca 10 let a pak výměna
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 420
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod longr » 14 pro 2023, 17:00

Hliníku není třeba se bát, u těch lepších skleníků, jako je právě třeba od fy Bureš, je konstrukce vevnitř, překrytá polykarbonátem a tím pádem nepřijímá chlad zvenku. Klasické hobby skleníky s konstrukcí a střechou do A mají konstrukci částečně nekrytou a to je horší. Ovšem pro skleníky, kde se v nejhorším jen temperuje do 0°C je to jedno. Řešit je to vhodné až u skleníků, kde se teplota musí celou zimu udržovat více nad nulou.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 383
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod mitas » 14 pro 2023, 17:56

Stando,tu som ti našiel nejaké skleníky, ktoré majú šírku 2m:
https://www.geomall.cz/polykarbonatovy- ... mini-2-3-m
https://www.skleniky24.sk/produkt/sklenik-tunnel/
Milan
Uživatelský avatar
mitas
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 215
Registrován: 01 čer 2020, 21:04
Bydliště: Trnava, Slovenská republika 153 m. n. m. USDA 6b

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod moonvil » 14 pro 2023, 18:30

longr píše:Hliníku není třeba se bát, u těch lepších skleníků, jako je právě třeba od fy Bureš, je konstrukce vevnitř, překrytá polykarbonátem a tím pádem nepřijímá chlad zvenku. Klasické hobby skleníky s konstrukcí a střechou do A mají konstrukci částečně nekrytou a to je horší. Ovšem pro skleníky, kde se v nejhorším jen temperuje do 0°C je to jedno. Řešit je to vhodné až u skleníků, kde se teplota musí celou zimu udržovat více nad nulou.


Přesně tak. Mám tento skleník od firmy Hladík už skoro 10 let a funguje to bez problémů. Ten Bureš vypadá úplně stejně. Hliníkové profily jsou precizně svařené a pevné. Polykarbonát jsem tehdy dával jen 4mm - vlastně pořád čekám kdy se rozpadne, abych tam mohl hodit něco silnějšího, ale zatím potvora drží a vypadá jako novej :)
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Stanley_51 » 14 pro 2023, 22:34

mitas píše:Stando,tu som ti našiel nejaké skleníky, ktoré majú šírku 2m Milan

No díky za tipy, ale bohužel zrovna Kyklop má snad to nejhorší hodnocení zákazníků ze všech modelů. Je to podle recenzí šmejd, všech šmejdů futrál. Nesedí díly, nekvalitní materiál na kostře. Myslím, že ze všech špatných bude ještě nejlepší ten https://www.zeleny-sklenik.cz/cs/cesky- ... 88?v=10457 Sice to taky není ideál, ale recenze jsou příznivější.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Hofis » 20 pro 2023, 10:53

Byl jsem teď o víkendu na severu, takže mám celkem zajímavá data z celkem 3 čidel rozmístěných ve 3 různých druzích krytů. Nevěděl jsem přesně kam to dát, ale svým způsobem se u těch krytů jedná také o jakési „stavby“, i když dosti primitivní, to samozřejmě uznávám. :D
Toto jsem plánoval již dlouho, abych mohl vzájemně porovnat efektivitu těch krytů a vůbec si tak nějak empiricky ověřil, resp. spíš zjistil, zda ty kryty mají vůbec cenu. No a konečně jsem se dokopal k tomu, abych pořídil ještě nějaká čidla a rozmístil je do těch krytů. Počasí tomu celkem přálo, začátkem prosince bylo několik ledových dní s průměrem kolem -3,5°C, které vyvrcholily dne 04.12.23 s průměrnou teplotou -4,6°C a minimem -10,1°C v 05:35 hodin.
První 2 čidla jsem umístil do sklolaminátového krytu pro madarinku unshiu Okitsu a do krytu z dvojité netkanky pro fíkovníky hned vedle. Fíkovníky jsou pomocí drátu co nejvíce přitisknuty ke zdi a zakryty dvojitou vrstvou zesílené protimrazové netkanky zavěšenou na skobách. Čidlo je zde umístěno v korunce LdA, cca 30 cm od zdi ve výšce cca 1,2 m.
Obrázek
Foto: Varnsdorf, 17.12.23

Téhož samého dne, tedy již zmiňovaného 04.12.23, jsem naměřil i absolutní minima ve všech krytech.
V mandarinkovém krytu ze sklolaminátu -2°C v 07:17 h.
Ve fíkovníkovém krytu z dvojité zesílené netkanky -5,9°C v 06:50 h.
Tyto výsledky mě velmi potěšily, zejména u toho fíkovníkového krytu jsem čekal o dost nižší teplotu. Opravdu zajímavé! U toho mandarinkového krytu jsem po zkušenostech z minulého roku rezignoval na ještě jedno přídavné zakrytí protimrazovou netkankou kolem dokola. Minulý rok jsem jí tam měl a teplota klesla i při -11°C maximálně na nulu. Zas takhle fajnový to ta unshiovka taky nepotřebuje, stačí když to nepůjde pod nějakých -8°C, musí se trochu otužovat. A těch -8°C v tom krytu si moc nedokážu představit, protože to by muselo být venku hluboko pod -20°C. Takže potud funkčnost krytů dobrá, dokonce i mile překvapila. :)

No, a pak je tady ještě jeden zabalený volně stojící tomel, kde mě ta funkčnost toho krytu asi zajímala nejvíce. Tomel je svázán a zabalen do deky, vnitřek je tak do poloviny vyplněn listím. Čidlo je umístěno asi ve 2/3 v koruně, tzn. není schováno v listí, je umístěno navolno ve výšce cca 1,5 m.
Obrázek
Foto: Varnsdorf, 17.12.23

Zde jsem naměřil minimum -9,7°C v 07:04 h. Na první pohled se nějaké 4 desetinky nezdají moc, ale mě tento výsledek velmi potěšil. Už ten skluz hodinu a půl mezi nejnižší teplotou venku a v krytu je zajímavý, evidentně tam bylo nějaké teplo naakumulované, ať již z listí nebo i přímo zemní teplo. Ale základna není příliš široká. Navíc jsem při pozorování historie zjistil, že to čidlo v tom tomelu permanentně ukazuje teplotu tak o 6 až 7 desetin stupně nižší než hlavní čidlo u baráku. Takže to už je z toho rázem kolem 1°C, a to už je opravdu dobré. Ve větších mrazech by ten rozdíl mohl ještě narůstat a zmírnit ty nejhorší extrémy. To by u toho tomelu hodně pomohlo.
Uvidíme dál, ale zatím se mi to jeví tak, že to má smysl zakrývat. Čidla tam jsou, nějaká data na vyhodnocení tak snad ještě budou.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Josef » 29 pro 2023, 12:08

Standa_51: Stando, včera když jsem procházel tou naší vesnicí a viděl tu spoušť na polykarbonátových sklenících co tu napáchal poslední sníh, mimo jiné ho zde napadlo jen za 1,5 dne více jak 52 cm, tak jsem si vzpomněl na některé z Vás jak jste psali, že Vám sníh poškodil skleník. Nejen polykarbonáty, ale i na tabulích skleněných skleníků praskliny a dokonce vylomené konce tabulí. Jinak také pochopitelně spousta rozlámaných tůjí, vyvrácených stromů a polámaných větví. To se opět také u nás zadařilo. Je pořád co dělat. Také hodně známých přemýšlí, co dál. Některé hliníkové a plechové konstrukce u těch malých polykarbonátů se zhroutily celé. Jen hromada suti. No, jede se dál. Ať se Ti daří.
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 626
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod longr » 29 pro 2023, 21:02

Některé polykarbonátové skleníky jsou spojovány hliníkovými šroubky a když jsem jeden takový stavěl, tak hned první šroubek jsem ukroutil jako nic než jsem došel na to, že se to nesmí skoro vůbec utáhnout.
Stavěl jsem tři typy PC skleníků a každý má nějaké slabiny. Jeden jsem ale dělal těsněný (tuba silikonu a všechny spoje a spáry zalepit) a takový skleník se nepohne. Pak jsem proto v ostatních zalepil spáry alespoň v rozích a vždy uprostřed spáry přechodu tabule-nosník. To skleník značně vyztužilo a sníh ani vítr si neškrtnou. Do té doby mi z jednoho typu konstrukce silný vítr vždy vyrazil nějakou tabuli, od té doby klid. Pak jsou naprd ty, co mají tabule zajištěny pružinkami. Tam se musí dodat šroubky a naohýbané příchytky, jinak lítají desky po zahradě. A obecně je dobré zalepit řezané hrany hliníkovou páskou. Skleník vydrží dýl hezký, do komůrek nelezou škvoři a jiná havěť a neteče tam.
Člověk to musí brát tak, že za ty prachy je to dodo. Kvalitní skleník cenově začíná na +- dvojnásobku hobby skleníku.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 383
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod Stanley_51 » 29 pro 2023, 22:20

longr píše: To skleník značně vyztužilo a sníh ani vítr si neškrtnou.

Proto také uvažuji o obloukovém skleníku,tam nejsou jednotlivé desky v drážkách, ale celé tabule přišroubované na kostře. Vnučka má takový a je to dosti pevné, ovšem ona má daleko větší a tím pádem i silnější konstrukci.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Stavby našich zahrad - drobné i větší

Příspěvekod dzani696 » 05 bře 2024, 21:02

Prišiel čas na prípravu skleníku a otázka znie.Čím dezinfikujete a čo používate na umývanie polykarbonátu ? Premýšľam o hypermangáne.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 98 návštevníků