Mango ( Mangifera indica.L. )

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod MonikaV » 07 kvě 2023, 16:55

Kacer- poznamka v tematu annona.
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod longr » 10 kvě 2023, 07:16

V práci na chodbě mám už několikaleté mango, ale moc se mu nedaří. Přemýšlím, že bych ho časem taky přerouboval nějakým spolehlivějším, odolnějším kouskem jako Osteen nebo podobné. Annonu jsem kdysi očkoval, ale očko se i přes rychlé rašení po puknutí parafilmu vylomilo, takže z toho nebylo nic. Do budoucna bych taky zkusil třeba atemoyu. Takže kdyby někdo někdy měl kousek manga nebo annonu z prostřihu, tak se opět hlásím :)
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 383
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod MonikaV » 10 kvě 2023, 09:28

Longr, ja si troufnu rici ze anonu bych mohla pristi rok poslat S6 , ( skoda ze jsi nerekl drive)
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod radek.god » 10 kvě 2023, 15:45

kačer píše:Došel jsem ke stejnému výsledku, řízkování anony a manga - výsledek 0. Zato očkovaná anona za 3 měsíce přírůstek 1 m, asi mě to vytlačí z bytu.

Za 3 mesice metr :shock: ? To nemam ani ja v byte ! Pred chvili jsem odnesl vsechny zbyle cherimoiy a pitahaye ven, tak uvidime jak se rozrostou.Uz ted ma jedna cherimoya 2.5m a mel jsem problem ji protahnout dverma.
Jinak s tim rikovani jste me teda nepotesili.Potrebuju tak namnozit murricatu.Mango nevim, to jsem rizkovanim mnozit nezkousel a nejak tak verim vzdy semenu v PET lahvi.
Jelikoz je perlit na mnozstvi drahy a tady stejne zadnou prodejnu ala bauhaus apod nemam, tak jsem po neuspesnem shaneni "stavebniho" perlitu zkusil hodit pecku manga do neceho podobneho s nazvem LIAPOR. Trvalo to teda dlouho, ale jedno naklicilo (vrsek klicku s listy jsem spalil nechtene sluncem a cekam zda se po seriznuti probere) a dalsi mango uz ma listky a par cm.Treti nic, ale je stale zelene.Jsou v kelimkach od velkeho jogurtu na topeni, ktere bylo obcas zapnute.Kliceni trvalo min 3 cca mesice.Narozdil od perlitu mi v tom ale zadna pecka nezplesnivela.S klicenim manga v perlitu mam z lonska bohuzel spatne zkusenosti - vse zplesnivelo S13 Jinak vsechny mangovniky jsem prezimoval v 2L PET zakrytych vrskem jine PET a uzaverem a to u jizniho okna.Nevybavuji si, ze be nejake chciplo.Jasne, nejake listy uschly, ale rostliny vypadaji ok.

Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod longr » 13 kvě 2023, 07:13

S perlitem je to nejlepší po velkých baleních. Do práce i domů beru tenhle: https://www.csperlit.cz/expadovany-stav ... ylWLGX5iag Vyrábí se v Novém Jičíně, cenově je asi nejlepší. Tenhle pytel není zas taková investice a troufám si říct, že chvíli vydrží.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 383
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod radek.god » 15 kvě 2023, 12:42

@longr - diky za tip :-)

jeste mam vetsinu pytle s LIAPORem, tak az ho doberu, zkusim to vetsi baleni perlitu.Otazka je cena, protoze ten velkej perlit nikde skladem v blizkosti bydliste nemaji a s dopravou vyjde podle me skoro na 2 nasobek ceny LIAPORu ... :|
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod radek.god » 17 kvě 2023, 10:12

Obrázek :o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod MonikaV » 27 kvě 2023, 17:12

Tohle u sebe povazuji za obrovsky uspech, ( 0,5cm plod)- na rostlinku je to moc velke sousto je mala a potvora ,nechce se rozvetvovat!!!
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod radek.god » 27 kvě 2023, 17:26

Moniko to je parada !!! S6
Tak Ti drzim palce, at se udrzi co nejdele :-)
Jak je stara a velka rostlina ? Nebo je to roubavane ? :shock:
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod MonikaV » 28 kvě 2023, 09:28

Ano je roubovana a mam ji 3rokem, i loni kvetla, ale vse jsem otrhala, letos zacala zase kvest, tak jsem ji zkratila, aby se rozvetvila, ale nejak to nepochopila E10 a vyhodila opet na kvet, vysoka je cca 1m.
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod MonikaV » 01 čer 2023, 15:33

Mate manga na primem slunku od rana do vecera??Mne pride,ze to moje nejak trpi, tak jsem ho dala pod igelit a na slunko, tak snad ho nedorazim!!
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod radek.god » 04 čer 2023, 10:09

Moniko to bych nedelal, spousta z nich mi loni pri stehovani se uschla a chcipla prave na tom slunci.
Jakmile sundam vrsek PET a snizim vzdusnou vlhkost, tak mango snizi ci zastavi rustva chcipne.Zase pozor na slunce pri zakrytovani.Muze to spalit listy a hlavne cerstve naklicene semeno s prvnimi listy uz nove nevyzene nebo to trva mesice.
Jako na Sri Lance mel borec mangovnik jak krava horko, slunce, ale tam nonstop prsi a je tam extremni vlhkost.Podle me ten suchy vzduch u nas je problem c.1
100% mangovniku mam zakryte PET a mimo prime slunce a krome toho jednoho letosniho spaleni cerstveho semenace jarnim sluncem se jim dari dobre.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod MonikaV » 04 čer 2023, 14:10

Rade, ja pozoruji, ze bude zalezet i na odrude, Jardos psal, ze ma mango dane na primem slunci a krasne prosperuje, ja ho necham na slunci a slysim tichym hlaskem, jak volaaaa - tohle se mi nelibííí S21 , takze ted jsem no dala pod igelit a na prime slunce( zatim nic neslysim, :lol: takze takhle zustane a uvidim) u malych semenacu, je to zase jine- ty jsem dala pred sklenik bez nejakeho zakrytí a od 3hodin jde na ne prime slunce az do vecera a vypadaji spokojene- vyhazuji krasne nove listky. ( proste je a alchymie S6 )
Obrázek

Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod radek.god » 15 čer 2023, 22:28

No nevim Moniko, tak neni mango jako mango asi.
A nebo je to peci :wink: Preci jen jemne zenske ruce, usmev a pohlazeni snasi rostlinka lepe nez ty moje extremy a experimenty :?
Dnes jsem vyhodil prvni zcernale semeno z LIAPORu.A ta pecka, kde jsem spalil na slunci pod plastem male listky a ufiknul zcernaly vrsek stonku, tak hodila
vedle novy stonek s listy :-)
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod radek.god » 28 čer 2023, 12:52

Mangovniky z minuleho roku.Moc pres zimu nenarostly , ale prezily :-)
Zkousim je ted davat na slunce bez krytu ( tedy bohuzel bez vzdusne vlhkosti )
Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 návštevníků