Mango ( Mangifera indica.L. )

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod MonikaV » 30 srp 2022, 10:30

Miloši moc pěkné, tak ať se mu daří S14 . Pěstování manga je pro mně takové .... nepředvídatelné...... zabalila jsem 4 pecky stejné odrůdy Osteen, řekla bych že byly stejně zralé i chuťově skvělé- a po 7dnech, pouze 2 pecky vykazují známky kořínku a po rozkrojení zbylých pecek, ani náznak jadérka, (prostě manga otrhávají v různých stádiách a dle toho se i vyvíjí a pak máš štěstí a vykazuje známky zakořenění- (taková menší výhra v sazce S6 a nebo hold zase prd :lol: )

Jardos--tomu rostou krásné listy i bez zakrývání pod igelitem na přímém slunci, (možná až dorostou do statnější velikosti, tak to bude už bez idelitáků S6 )

Každopádně je mango moc krásná rostlina, tak dokud to půjde budu se snažit jí pěstovat.
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod jardos » 06 zář 2022, 17:02

Monika, posielam report ohladne mojho manga. Ako som uz pisal, cele leto bolo na tych vypekoch na priamom slnku a rastlo si pekne. Rastie este aj teraz, ale vidiet, ze vonku uz ten rast zacina spomalovat. Darmo, noci su uz dlhsie, chladnejsie a denne teplo trva uz len par hodin. Ten step od teba som odbalil uplne a zistil, ze pekne prirastol. Tak som es este pre istotu obtocil parafilmom. Ked mne je luto obstrihat uplne vsetko, co je nad nim, ked to tak krasne rastie...
Obrázek

Obrázek
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod MonikaV » 07 zář 2022, 08:08

Jardos-- tvá rostlina je opravdu moc krásná a zdravá, taky by mi bylo líto jí střihat! Ten roub vypadá, že se povedl S6 a chytil, tož paráda, gratuluji S9
(škoda, že se u nás nedají rouby kupovat, jak semínka na e-shopech)
Tak přejí ať ti stále krásně roste!! S20
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod radek.god » 07 zář 2022, 17:17

Tak letosni semenace mangovniku mi tak nak chradnou a moc nerostou.Mate je jeste nekdo venku / na balkone ? :shock:
Nekde psali, ze by teplota nemela klesnout v zime pod 15°C...
Zima sice neni, ale v noci je uz chladno (11-14°C E7
Tak nevim...

Obrázek

Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod MonikaV » 07 zář 2022, 19:41

Rade, ja bych je urcite schovala, jsou moc malinke, dej si je za okno pod petku a snad snad..
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod Stanley_51 » 07 zář 2022, 21:17

Mám to svoje stále venku a to bylo minulý týden 2x po sobě ráno pouze 5°C. Mango roste vesele dál.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod dzani696 » 08 zář 2022, 07:04

Tiež ho mám vonku,teplota klesla u mňa na 7°C.Nakoniec som ho teda prekryl veľkým zip-sáčkom cez kvetináč.Uvidím či mu to nejak pomôže k rastu aj keď už je neskoré leto.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 866
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod MonikaV » 08 zář 2022, 09:23

Já je moc rozmazluji (což asi nebude dobré, ale po pokusech s cibulkou se držím zpět)
Mango u Radka je malinké a nemá téměř žádné listy, tak aby nedošlo při nočním poklesu teploty ke spálení stonku, tak bych si ho raději dala za okno, kde nebude kolísat teplota.
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod radek.god » 08 zář 2022, 20:08

No ze vsech mangovniku mi zbyly 4, to uz nebudu riskovat a vsechny jsou v pokoji prikryte PVC lahvi :wink:
Mozna jsem nektere zlikvidoval prilisnou vlhkosti zeminy.Na webu pred tim varovali, ze muze zarvat to semeno a pak cela mlada rostlina.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod dzani696 » 09 zář 2022, 17:44

Tak môžem povedať že rast semenáčov je závislý na odrode alebo druhu osiva. Semeno zasadené zhruba pred mesiacom (od 10⁰⁰ plné slnko) už predčilo 2-ročný semenáč. Takže po jackfruit-u už i mango.
Obrázek
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 866
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod MonikaV » 22 zář 2022, 13:10

Opravdu není pecka jako pecka :D
Odrůda osteen, stejné sazené 7.9. ve stejném substrátu, akorát ta větší je už přesazené. (tu menší asi odpískám, než aby se trápila..)
Obrázek

u pecky z dubna se trochu projevil zájem o růst, ale vedle manga, které je sazené v červnu je dost nízké a i špatně kořenící(takže si říkám, že asi taky zruším a nechám opravdu pouze vitální kusy!)
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod radek.god » 23 zář 2022, 15:27

Tak ja jsem skoncil na 3 ks
Po preneseni z venku (asi pred 1-2 tydny)
do bytu se vzpamatovaly a zacinaji znova rust listy.2L pet zakryta jinou PET, v jednom vicku je dira na bambusovou tyc, ktera tam uz neni.Az zas bude mango v akci, tak budu s experimentem pokracovat S14
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod J.K. » 28 zář 2022, 14:26

Pred tromi tyzdnami mi prisiel balik zo Spanielska. Cestoval 15 dni a dorazil v dost zlom stave. Mango co v nom bolo, tiez nevzbudzovalo nadeje ze prezije, tak som hned z neho cvakol a skusil nastepit do mojej starej rastliny. Vyzera ze sa zadarilo, len dufam, ze tento vyhon bude teraz jediny co rasi a zvysok pocka do jari. Na malej rastline zostalo len par listov, ale este ma sancu.
Obrázek
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod MonikaV » 07 lis 2022, 18:56

Ve skleníku dochází k růstu manga, což se mi moc nelíbí, ale bohužel to nijak neovlivním,--přes den se teplota někdy vyšplhá na 24stupňů a na noc jí momentálně držím na 10stupňů, tak doufám, že na jaro nebude odpočívat!! Raší ještě někomu?
(J.K. --vypadá, že jsme na tom stejně..)
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod J.K. » 08 lis 2022, 10:45

Nastastie u mna to (zatial) zostalo len pri raste vrubla. Ostatne vyhony su sice naliate, ale este cakaju.
Obrázek
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků