Mango ( Mangifera indica.L. )

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod J.K. » 18 bře 2021, 13:07

radek.god píše:Ale to byl strom vysoky a relativne i siroky jako krava :D :D :D !!!


Aj ta jablon (lebo ceresna ci hruska) moze vyzerat ako krava. Ale aj nemusi :wink:
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod jardos » 19 bře 2021, 14:45

J. K teba chcem povzbudit, nevzdavaj to skzsaj dalej :). Tebe to aspon uz raz kvitlo, ineho nepoznam. Moje mango prezimovalo uplne v pohode a o par tyzdnov pojde pekne vonku.
Celkom cucim na tie videjka zo Zaporozia, ako sa jej s tym dari. Ale co robi pani inak ako ty, tazko povedat.
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod J.K. » 19 bře 2021, 22:42

Vzdávať nemám dôvod, navyše ma tie rastliny stáli dosť veľa peňazí. Čo sa týka Tatiany, základný rozdiel je v kvetináčoch. V nich všetko kvitne ochotnejšie, ako navoľno. Ale príčin bude viac. Nevadí, možno raz...
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod Tomas75 » 09 črc 2021, 11:20

je potreba opet trosku rozproudit diskusi o nejchutnejsim ovoci na svete. Par aktualnich fotek z Berouna.........stale se ucim jak na ty potvory vyzrat....uz 7 let a mnoho neprezivsich rostlin za mnou a mnoho odbornych clanku nactenych a nastudovanych. Konecne se mi ale dari dosahovat pekne a zdrave prirustky. Ne, pestovani Mangifery v nasich podminkach neni jednoduche, neni....
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Tomas75
ouško
ouško
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2013, 17:50
Bydliště: Kraluv Dvur, Beroun

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod J.K. » 09 črc 2021, 14:16

Díky za reakciu, máš to pekné. Vidím ze si to poňal v štýle "Mark in Texas" :wink: Ja mám 3 rastliny 5 rokov priamo v zemi. Mám nižší skleník ako ty, každého pol metra by mi chýbalo. Popravde skôr chýba ešte meter - dva :)
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod Tomas75 » 09 črc 2021, 14:37

Mark in Texas mi byl pro ty kvetniky velkou inspiraci, po pravde pro mne to znamenalo dost velky pokrok, protoze hodne stromku jsem zlikvidoval tvrdosijnym sazenim do volne pudy skleniku, potazmo do standarnich kvetinacu, kde po case vzdy koreny chytily hnilobu, uhnily a nasledne i cely stromek. Jak sem ty stromky pak vykopaval tak bylo jasne videt velmi chudy, nerozvetveny, prohnily korenovy system. Tyhle airpoty mne trkly az kdyz sem videl fotky od texaskyho Marka Docela se divim ze ti ve volne pude prosperuji. Vytapim sklenik na 15 stupnu v zime, normalne mi ve volne pude roste sapodilla, papaya, banany, sapota.....ale manga to nedavaly a to mam sklenik jeste zakopanej metr pod zem, takze se da predpokladat ze tam je puda pres zimu jeste teplejsi....tak drzim palce at ti vse roste a dockas se plodu.
Tomas75
ouško
ouško
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2013, 17:50
Bydliště: Kraluv Dvur, Beroun

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod J.K. » 09 črc 2021, 14:57

Díky, budem dúfať že to tam vydržia aj naďalej a keď budem veľký, snáď aj zakvitnú v správnom čase. :) Ale pokašlať sa to vždy dá veľmi rýchlo...
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod Hofis » 09 črc 2021, 16:02

Moc pěkné! S6 Jsou to holt přísné tropy, bez tropického nebo alespoň teplejšího subtropického skleníku nemožné u nás pěstovat a i tak je to potíž...
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod MonikaV » 09 črc 2021, 18:27

Tomas75-- vypadájí moc pěkněčko S9 . Já jsem se nechala zlákat a pořídila si na jaro dva kousky manga a dva kousky avokáda,. tak jsem zvědavá jak se jim u mně bude líbit - zatím rostou :D :D :D
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod radek.god » 25 črc 2021, 17:07

No ty mangovnik(y) vypadaji moc pekne Moniko, kam se na to hrabu :-)
Semenacky avokada mam taky, ale trpi na msice nebo jinej zelenobilej savej smejd, ktery jsem nekolikrat objevil ve spodku listu.
U avokada jsem kolikrat skoncil na 0.5-1m vysky a pak to zacalo od vrchu cernat a bylo zle.Ostatne podobne skoncily i moje drivejsi mangovniky, ikdyz tam je napadly brouci v zemine a skoncily cca na 40cm vysky.
Obe rostliny beru jen tak na pokus.Avokado mi nechutna, mango miluju.Ale jak mam pecku, tak okamzite sazim :-)

Obrázek
nalevo litchi :-)
Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod radek.god » 21 srp 2021, 15:31

Tak mangovniky jsou pryc :-(
Byla asi chyba je vyndavat z miniparniku :-(
Na balkone uschly a venku u plotu v 2L lahvich od coly doschly uplne, , mno nic .... tak zase priste :shock:
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod jardos » 28 srp 2021, 13:33

Tak hlasim stav mojho outdooroveho manga. Vonku je od jari, bolo zrezane, aby sa rozkonarilo. Chvilku mu trvalo, kym po reze zacalo rast, ale neskor sa rozbehlo. Aktualne ma vysku cez 70cm. Podotykam, ze kostka bola sadena vlani skoro na jar. Skoda, ze neviem zohnat step.
Obrázek
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod dzani696 » 25 zář 2021, 09:27

3 týždne a je to tu.
Obrázek
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 866
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod jardos » 28 zář 2021, 12:16

Dnes mi dorazilo mango objednane priamo zo Spanielska, z farmy pri Malage. Dal som za to aj dopravou 22€, za 3kg. Je to odroda Osteen, za par dni by malo postupne maknut a dozrievat, tak som zvedavy.
Obrázek
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Mango ( Mangifera indica.L. )

Příspěvekod radek.god » 28 zář 2021, 13:02

dzani696 píše:3 týždne a je to tu.

Mango v perlitu ? :shock: Zajimave, ale dava mi to smysl :-) - diky za tip !!! S20
Moje v normalni zemi v miniparniku chciplo - asi jsem ho uvaril :-( Takze zase nic
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků