Cornus kousa

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Cornus cousa

Příspěvekod amy80 » 20 zář 2017, 08:10

Mě prodejkyně taky zdůrazňovala že je to rostlina do polostínu nebo i stínu, evidentně mají Poláci stejné zkušenosti.
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Cornus cousa

Příspěvekod Radim K » 20 zář 2017, 22:38

Michale, ano, je to přesně tak, jak píšeš. Nicméně i dříny obecné máme vysazen hned vedle místa, kde byly C. kousy už třetím rokem a letos nepovyrostly ani o 5 cm i přes "udržovací" zálivku, tedy i na ně je to moc sucho a lépe se jim daří na vlhčích místech. Ale na rozdíl od japonských dřínů na tom místě nezahynuly a ještě nesly úrodu :) .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1895
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Cornus cousa

Příspěvekod sapmok » 21 zář 2017, 00:01

Cornus kousa Milky Way
Keř celý den na slunci, v nejteplejší části zahrady, bez rašeliny, bez zálivky, ale chráněný proti vysušujícím větrům. :D

Vloni Obrázek

Letos Obrázek

A příští rok Obrázek :lol:
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Cornus cousa

Příspěvekod Radim K » 21 zář 2017, 00:11

Super přírůstky! Asi u Tebe někdy v létě prší Petře :lol: .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1895
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Cornus cousa

Příspěvekod sapmok » 21 zář 2017, 01:12

Radim K píše:Super přírůstky! Asi u Tebe někdy v létě prší Petře :lol: .

Za červen, červenec a srpen celkem 262mm srážek. S6
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Cornus cousa

Příspěvekod Radim K » 21 zář 2017, 10:54

Tak to chápu S1 . U nás za léto srážek polovina a k tomu 37 tropů = co jsi 3 měsíce nezalíval, zdechlo :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1895
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Cornus cousa

Příspěvekod robo » 21 zář 2017, 18:57

sapmok píše:Cornus kousa Milky Way
Keř celý den na slunci, v nejteplejší části zahrady, bez rašeliny, bez zálivky, ale chráněný proti vysušujícím větrům. :D

Hmm tak to mi zase vlilo novou krev do žil. S14 Srážek mám také docela dostatek a to jsem ještě ve vyšší nadmořské výšce. Sice s tím větrem to nebude zas tak růžové, ale na druhou stranu ani černé, spodní metr dřínu bude chráněn živím plotem. Sapmoku moc děkuji za tuto reakci opravdu mě potěšila.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Cornus cousa

Příspěvekod robo » 23 zář 2017, 16:33

Dnes jsem si udělal radost a koupil v Okrasných dřevinách krásný stromek asi 150 cm už s nasazenými pupeny. No a pro změnu zase informace, která není příliš dobrá. Ty pupeny je sice pěkné že už má, vím že už příští rok bude plodit, ale pupeny budou muset přežít zimu. To jsem před koupí nikde nevyčetl, že nasazuje pupeny na podzim, budu zřejmě muset dřín obalit textilií, aby na něj nefučelo a pupeny přežily do jara (nevím jestli to bude co platné). Prosím jakou máte zkušenost, jak silné mrazy pupeny přežijí?
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Cornus cousa

Příspěvekod sapmok » 23 zář 2017, 16:52

robo píše:Dnes jsem si udělal radost a koupil v Okrasných dřevinách krásný stromek asi 150 cm už s nasazenými pupeny. No a pro změnu zase informace, která není příliš dobrá. Ty pupeny je sice pěkné že už má, vím že už příští rok bude plodit, ale pupeny budou muset přežít zimu. To jsem před koupí nikde nevyčetl, že nasazuje pupeny na podzim, budu zřejmě muset dřín obalit textilií, aby na něj nefučelo a pupeny přežily do jara (nevím jestli to bude co platné). Prosím jakou máte zkušenost, jak silné mrazy pupeny přežijí?

u nás vydrží -20°C dlouhodobě, možná i více :D chráněné polohy bývají lepší :)
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Cornus cousa

Příspěvekod robo » 23 zář 2017, 17:07

Tak to je príma, že pupeny vydrží tolik. Paní zahradnice mě právě řekla, že by neměly být v průvanu, aby v zimě nepomrzly. No pro jistotu ho stejně obalím tou textilií, abych se aspoň první sezonu dočkal květů a hlavně plodů. Další roky pak budu experimentovat bez textilie.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Cornus cousa

Příspěvekod sapmok » 23 zář 2017, 18:08

robo píše:Tak to je príma, že pupeny vydrží tolik. Paní zahradnice mě právě řekla, že by neměly být v průvanu, aby v zimě nepomrzly. No pro jistotu ho stejně obalím tou textilií, abych se aspoň první sezonu dočkal květů a hlavně plodů. Další roky pak budu experimentovat bez textilie.

Průvan v zimě určitě vadí, ale já nechráním, už je tři roky na stanovišti. Sadil jsem 20cm krcka. :(
První kvetení měl takové nesmělé, ale po letošním bujném růstu už očekávám plno květů. Při tom prvním kvetení stejně plody nenasazoval.
Vedle zahrady jich máme asi stovku. Zatím jich pár kvetlo, ale plody nenasazují všechny. Podmínky mají hrozné - úpal a sucho. :(
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Cornus cousa

Příspěvekod moonvil » 24 zář 2017, 19:21

Miro Straka posílá svoje postřehy ohledně roubování Cornus kousa do Cornus mas:
"Ja som skúsil zavrúbľovať C. cousa do C. mas aj do svídy (tam sa nechytil). V drieni mi už aj kvitol. Tento rok asi kvôli suchu nie. Bohužiaľ to nie je odroda, pochádza z arboréta v Mlyňanoch. Teda ako zaujímavosť, C. cousa je možné navrúbľobať do C. mas. V tom istom mám ďalšie 3 veľkoplodé odrody drieňa."
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4063
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Cornus cousa

Příspěvekod Radim K » 24 zář 2017, 22:42

Michale, díky za sdílení zajímavého infa!
Robo, opravdu nasazuje pupeny na podzim, jako C. mas a na mráz pupeny citlivé nejsou. Za dobu, co kousy pěstujeme, tu bylo min. -17°C a nic se nestalo. Jestli to Petr prověřil -20, tím líp :). Pokud vyraší, po předchozích dvou rašeních v době mrazíků mám vypozorováno, že maji odolnost v době rašení poupat a lístků do teplot -3°C bezpečně, při -4°C už omrzají všechny druhy pupenů na rostlině. Odolnost je tedy rovna akébiím a patří tak mezi odolnější dřeviny v choulostivosti vůči jarním mrazíkům, což je, zejména v posledních letech, docela důležité sledovat.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1895
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Cornus cousa

Příspěvekod robo » 25 zář 2017, 20:09

To jsem rád že to je takto, paní prodavačka mě právě znejistila tím, že ho mám dát na chráněné místo, že samotné rostlině vítr nevadí, ale pupeny by mohly na větru a mrazu zmrznout. Tak jsem zase klidnější. S18
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Cornus kousa

Příspěvekod petrlcr » 26 zář 2017, 18:19

Tak dnes mi také dorazila jedna Mléčná dráha. U nás by se dřínu mohlo líbit. Je tu vlhko, dovezu mu vrchovištní rašelinu a asi ho zasadím k jezírku, kde by mohl nadělat i trochu parády. Obecně je to docela častá rostlina. Viděl jsem ho plodit v botanický v Praze a kvést v ZOO Plzni. Tak snad se mu bude líbit i tady.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků