Ugni mollinae

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Ugni mollinae

Příspěvekod vrana » 11 črc 2016, 11:51

Ugni mollinae of firmy Deaflora, prý jednotlivé druhy mají jedlé plody, mollinae největší bobule. Asi je to tropické neb subtropické, původ jižní amerika.snad mi to nechcípne. Doručuje PPL tak, že nejste-li doma, odveze to někam do skladu a tam to leží a leží a vy nic nevíte. Pokud se to náhodou dozvíte, máte štěstí, jinak to nepřijde vůbec, nebo už mrtvé. Takto špatné doručování má už i česká pošta. Má někdo zkušenost?
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Ugni mollinae

Příspěvekod ondřej » 13 črc 2016, 23:16

Ugni mollinae jsem vyséval někdy před dvěma lety, ale zatím jen roste. Myslím, že plození by už mohlo začít příští rok. Dokonce mám ještě i několik rostlinek navíc.
Co se týká pěstování, tak je dost nenáročné. Jen je potřeba dát mu substrát s kyselou reakcí (rašelina, borová hrabanka, apod.). Zimování mám vyzkoušené při 5°C bez problémů. Ani nějak zvlášť neopadávaly.
Uživatelský avatar
ondřej
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14 bře 2011, 09:27
Bydliště: Prostějovsko

Re: Ugni mollinae

Příspěvekod radek.god » 21 srp 2021, 15:35

Rostlinu jsem bohuzel prosvihnul v Tropiku, jinde jsem ji nenasel a semena ze Srbska pres ebay mi samozrejme asi kvuli stari nevyklicila :-(
Pestujete nekdo tuto rostlinu aktualne, ev nebudete mit nekdo nejake rostliny / semena navic ?
Ani nevim, kdy to vlastne plodi :-o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Ugni mollinae

Příspěvekod Soldier » 23 srp 2021, 16:48

Pěstuji Ugni Molinae var. flambo. Na pěstování velice nenáročná rostlina s vynikajícími plody.
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Soldier
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 5
Registrován: 01 říj 2018, 20:19

Re: Ugni mollinae

Příspěvekod radek.god » 23 srp 2021, 23:44

Pekna uroda :-)
A jak to vlastne chutna, cca za jak dlouho od semene to plodi a co teploty ?
Da se to pestovat celorocne venku nebo to musi byt v zime v byte/vytapenem skleniku ?
Je to vubec samosprasne ?
Premyslim o tom vzit semena tady https://www.ebay.com/itm/393327221391 a zkusit dat do miniparniku se spodnim vytapenim :shock:
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Ugni mollinae

Příspěvekod Soldier » 26 srp 2021, 17:00

Chuť je vynikající těžko popsatelná, možná trochu jako lesní jahody. Plodit by mohla kolem 3 let od vysazení. Pěstuji od jara do podzimu venku poté při 5 až 15 C. Je plně samosprašná. Pokud vydržíš do jara budu mít sazenice...
Uživatelský avatar
Soldier
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 5
Registrován: 01 říj 2018, 20:19

Re: Ugni mollinae

Příspěvekod radek.god » 07 zář 2021, 16:26

Soldier píše:Pokud vydržíš do jara budu mít sazenice...

Parada, diky za nabidku S20 , určitě vydrzim.
Po navratu z dovci dorazila semena.
Ale nevim do ceho a jak hluboko je zasadit.Minule jsem je dal nizko pod povrch substratu na kliceni a nevyklicilo nic.Asi byl substrat moc vlhky :-o nebo byla semena stara
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Ugni mollinae

Příspěvekod radek.god » 07 lis 2021, 17:56

Tak nevim jak dlouho to ma klicit, ale po 2 mesicich a druhem pokusu mi nevyklicilo opet nic S13
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Ugni mollinae

Příspěvekod radek.god » 09 kvě 2022, 19:43

nemate nekdo na poslani semena nebo idealne navic na poslani / predani v Praze rostlinu Ugni Molinae ? :wink:
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Ugni mollinae

Příspěvekod radek.god » 01 čer 2022, 15:23

Tak diky tipu od Lenky (Lenkalor) S20
mam ze Spomysle Ugni doma S14
Nize fotka prvniho presazeneho
"Big burning"

Obrázek

A tady jeste nepresazene "Bella Berry" :

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Ugni mollinae

Příspěvekod radek.god » 01 srp 2022, 15:48

Tak 2 mesice fuc a Ugni se pekne rozrustaji :o :-)


Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Ugni mollinae

Příspěvekod michal75 » 27 srp 2022, 21:09

pekne ti rastu S6 ,v com to mas zasadene?aky substrat?niekde som cital,ze je pre nich lepsi kyslejsi subtrat a inde zase ze rastu ako burina v hocijakom substrate.Ja zatial len malinke semenaciky,ale ani neviem ci je to ugni.Strasne dlho trvalo kym vyklicili,po mesiaci zacalo klicit prve,a este stale(uz tri mesiace od toho prveho)klicia postupne.
Listy ked posucham tak tak zaujimavo vonaju,neviem to popisat,tak sladko a zaroven ako mata?Aj na tych tvojich vonaju aj listy?
takto vyzeraju tie moje semenace
Obrázek

Obrázek
michal75
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22 srp 2022, 19:53
Bydliště: Rajka

Re: Ugni mollinae

Příspěvekod radek.god » 28 srp 2022, 10:12

Michale to jsi dobrej, ze se Ti ej podarilo naklicit S14
Ja to zkousel 2x a semena z ruzneho zdroje a nevyklicilo nic S13 .Ale samozrejme nevim jak dlouho a za jakych podminek byly semena
skladovany a vykaslal jsem se na stratifikaci, coz byla evidentne chyba.
Zkousel jsme promnout listy a vune je zajimava, nevim k cemu bych to prirovnal, jako naky tutti fruti :-)
Zeminu mam puvodni , ph 7.0 .Vpodstate jsem udelal takovou smes perlitu a zahradnickeho substratu a do toho jsem prendal obsah puvodniho kvetinace od prodejce.Jsou v tom takove kousky kury.Nevim jak se to jmenuje, je to podobne tomu co se dava l orchidejim.
Jo a jeste jednu vlastnost ta smes zeminy ma nebo uz to prislo takhle od prodejce. Porad z toho rostou naky houby, neco jako hnojnik
viz muj prispevek zde :
viewtopic.php?f=6&t=517&p=118489&hilit=houby#p117687
Ale zatim to nekvete.Co jsem cetl na zahranicnim foru, tak tam maji lidi i 2-3m kere a taky jim to nekvete nebo neplodi.
Mam to na levem cipu balkonu, tzn ze tam jde slunce temer az do konce.Mel jsem vedle toho ugni arbutus unedo a to tam doslova uschlo.
Jo a uz jen kvuli zaloze to ugni zkousim neustale davat zakorenit ( 5cm odlomene vetvicky) at uz jen tak vedle rostliny do zeme nebo do miniparniku a bohuzel nic S13 , vzdy to uschne a nezakoreni
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Ugni mollinae

Příspěvekod pavell » 28 srp 2022, 10:22

Ano Radku do byla chyba že jsi semena nenechal stratifikovat, já měl semena ze dvou zdrojů a po měsíci v lednici zdárně vyklíčila, jenže pak se mi k malým rostlinkám dostal ve skleníku malý slimák a všechny je zmetek sežral. Jinak mám rostlinky od stejného prodejce jak ty a jedna už má plody.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Ugni mollinae

Příspěvekod michal75 » 28 srp 2022, 20:33

super Radku,dik za potvrdenie,tak to bude asi to co mi rastie,ked ta vona tych listov je asi taka ista-nepopsatelna tutti fruti :lol: semena som kupil z ebay a polku som dal stratifikovat a polku nie,mam to v takomto
Obrázek

Obrázek
kelimko-sklennicku len na povrchu kokosoveho substratu zmiesaneho so zeolitom a perlitom na zapadnom okne.Ked mi zacalo klicit prve nestratifikovane,tak som vybral z chladnicky tu druhu polku a dal k tym ostatnym.Tak ty si mal asi nejake zle semena..Zatial tie naklicene davam do toho lidlackeho minipareniska len do kokosoveho substratu.Tak to potom asi presadim do nejakeho mixu zahradnickeho substratu a uvidim co sa stane,ked vravis ze ti to rastie..a hnojis to niecim?ci zatim nie? a Pavle,tomu slimakovy asi zachutilo to tutti fruti :)
michal75
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22 srp 2022, 19:53
Bydliště: Rajka

Další

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků