Jak se zbavit hryzců?

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod vrana » 15 pro 2018, 22:46

Pro mne hryzec je problém jen na půl hodiny, a jsou nadlouho pryč. Lidi pochopte že má své zvyky a způsoby. Nesnáší průvan! a tak když najdu náhodou jeho díru /zavírá si je ihned pečlivě/ tak ji otevřu aby mu tam táhlo. Jdu na chvilku dělat něco jiného. Vrátím se a když je zavřená, je doma! hurá je můj.Jdu pro vzduchovku a hrst broků, díru otevřu ,položím k ní vzduchovku prst na spoušti a čekám. Do asi 10 minut on vystrčí hlavu,střelím.Vždy střelený ještě vyskočí ven,došlápnu a rychle nabíjím znovu, protože hned leze další a další,nakonec jich mám hromadu a jdu je zakopat.Vyzkoušeno mnohokrát spolehlivé. může být i jiná zbraň.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod robo » 16 pro 2018, 23:05

Hmm to zní dobře, myslím že si na jaře půjčím vzduchovku a jestli to bude fungovat tak si ji i koupím. Pastičky s kbelíkem fungují, ale tohle vypadá ještě lépe.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod Jožka » 19 pro 2018, 18:19

A co krtek, na toho to nefunguje?
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod nene » 19 pro 2018, 19:12

Krtek je jiná liga, to, co na hryzce, na něho nefunguje... :|
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod jarek01 » 19 pro 2018, 22:39

Taky bych potřeboval poradit co s krtkem.
Trávník na dvoře už připomíná spíš oraniště.....
jarek01
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 346
Registrován: 02 úno 2014, 14:27
Bydliště: Uherský Ostroh, 178 m/nm

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 19 pro 2018, 22:58

Krtek je v pohodě, počkáš u krtičince jak ryje a pak ho vykopneš motykou, hryzec to je jiná svině, to pak na jaře jen vytahuješ stromky bez kořenů.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod vrana » 21 pro 2018, 22:47

Tak krtek. Já jsem syn zahradníků a mým úkolem mimo jiné bylo, aby do zahradnictví nepřišel krtek a nepřišel. Zas se musí znát jak žije.Dělá chodby a nadbytečnou hlínu vystrkuje ven do kopečků nebo řádků. Dvakrát denně to vše proběhne a vysbírá a sežere všechen hmyz, který tam nalezl,hlavně žížaly.Probíhá to ráno a odpoledne od 4 do 5 hodin, jindy vyjímečně.Podle toho kdy mám čas na něj jít, tak pár hodin předtím mu kopečky zašlapu a on pak v dobu kdy prochází to musí pracně obnovovat,vidím že hlínu někde vystrkuje.S měkými teniskami se tiše přiblížím a vykopnu ho v momentě když je v té kopce a vystrkuje hlínu.Kdysi jsem je zabíjel a za každého dostával odměnu.Teď je to asi chráněno, tak to dávám do kýble a pouštím na druhé straně řeky stejně jako ježky.Řeku nepřelezou.Ježci mi roznášejí po zahradě klíšťata a to není dobře.Plot má být až pod zem aby nepodlézali. V dětství velká zábava byla chytat myši do ruky.jde to! Hlavně hraboš polní s krátkým ocáskem. Okolo díry má vykousanou trávu, on žere trávu, ale vše jiné,sýr, salám chléb...Podle vykousané trávy poznám, že je doma.Má obvykle dva nebo tři vchody, všechny musím mít na očích, když začínám kopat po jeho díře.Sleduji ji, i venkovní díry.On někdy vyběhne ven a utíká.Myš má ale krátké nohy a kočka i člověk ji snadno dohoní.Přiťápnu ji dlaní lehce k zemi a ihned musím vzít za ocas a vyzdvihnout do výše.Nedokáže se převrátit aby mne kousla, kousnout nesmí. Když se nepodaří chytit za ocas, chytím za krkem aby nemohla otočit hlavu a kousnout. Po chycení je nutno mít u sebe nádobu do které se mrskající se myš pustí.Kočka bývala přežraná už to nechtěla a sama nechávala na prahu u dveří dárečky, někdy i tři myši.Nakonec se to zlikvidovalo. Chování zvířat=jak žijí, tomu se říká etologie.Dříve lidé měli čas to sledovat a znali to. Dnes všichni spěchají a o přírodě nevědí skoro nic. V rusku ještě jsou přírodě blíže hlavně na venkově.
Ona ta znalost přírody není legrace, je to důležité.Ukrajina a rusko=bída, nejsou peníze na léky, musí si vypěstovat nebo nasbírat byliny. Díky Bohu za doktory,moc umí a znají, ale nestačí už na to, aby znali velmi účinné byliny a houby.Většina hub má protirakovinné účinky a u nás každý třetí dostává rakovinu a každý čtvrtý na ni umírá. Proto je dobré mít i svého lékárníka, u něj je člověk hotov za 5 minut a i lépe než u doktora, lékárník má i byliny i léčivé houby.Ale musí to být známý, který ví že mám jen minimum peněz.Jinak jedni z největších zlodějů jsou farmaceutické firmy a často i lékárník.Houby se ale nesmí jíst po antibiotikách, když tělo napadne kvasinka.Zítra jdu na čirůvky,jsou super,na loukách často u řek, mají fialovou nožku naspodu.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod moonvil » 24 pro 2018, 18:03

Obrázek
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod nene » 17 led 2019, 23:51

nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod Jožka » 18 led 2019, 18:42

Zajímavé video, asi bych to měl vyzkoušet, krtek mě ryje na zahradě jak o závod trávník je zdevastovaný u mě i u souseda.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod dusky » 05 úno 2019, 23:17

Ahojte, prosím poraďte mi, čo mi robí takéto diery v trávniku?
Je to hrabos? Ešte som ho nezahliadol, budovali
Najmä na jeseň a mam pocit ze aj pod snehom...
A dosť často sú 3 diery vedľa seba... A k nim sa ešte pridal aj krtko....

Viete identifikovať zviera co robí tie diery?
Dakujem



Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil dusky dne 28 dub 2019, 23:27, celkově upraveno 1
dusky
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 53
Registrován: 11 zář 2013, 23:49
Bydliště: Dunajska Luzna

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod nene » 06 úno 2019, 00:38

nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod Lenkalor » 28 dub 2019, 20:52

Začátkem měsíce jsem zasadila dva roubované dříny a každý den chodím přišlapávat půdu okolo nich, protože tam běhá hryzec. Dala jsem tam i pastičku na hryzce- taková ta průlezná trubka, z které by se hryzec nedostal, ale ta potvora to samozřejmě obešla.
Takže stromky zítra vykopu, udělám jim z králičího pletiva koš a v tom je zasadím. Co se dá dělat.
Kdysi nám uschla už asi třímetrová jabloň Bohemie a když jsme s ní hnuli, tak upadla. Neměla skoro žádné kořeny.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod dusky » 28 dub 2019, 23:21

nene píše:https://www.mauki.cz/inpage/rozlisujte-skudce/
Třeba to pomůže.



dakujem, pomohlo - boli to hrabose (asi) ani jedneho som nevidel...

Ale v popise bolo viac znakov, ktre ukazovali na hrabose, jednym z hlavnych boli tiez chodby hned pod snehom :)
dusky
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 53
Registrován: 11 zář 2013, 23:49
Bydliště: Dunajska Luzna

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod Lenkalor » 08 čer 2019, 23:11

Deratizační komando. :D

Obrázek

Obrázek
Jeden výsledek:

Obrázek
Druhý výsledek :| :

Obrázek
Je to na zlámání nohou.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků