Jak se zbavit hryzců?

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod Jožka » 02 pro 2019, 18:58

Ten propanbutan a zápalku raději nezkoušej, udělal to muj soused na krtka a jak to bouchlo tak se mu vznítila dřevěná kůlna ze senem a měl co dělat aby to uhasil. Nenapadlo ho že krtek to měl podvrtané až do kůlny.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod JanoK » 02 pro 2019, 22:31

Haha ja som ten vybuch napisal iba ako zart. Nenapadlo by ma ze to niekto naozaj vyskusal :D
JanoK
ouško
ouško
 
Příspěvky: 85
Registrován: 29 lis 2019, 19:41

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod Jožka » 03 pro 2019, 17:42

Lidi jsou schopni vyskoušet uplně všechno, a vůbec si neuvědomí jaké to může mít následky.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod Rudolf M » 03 pro 2019, 18:24

Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod Jožka » 03 pro 2019, 19:44

Jo tak podobně... víckrát už to neskoušel.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod antarian » 09 pro 2019, 00:48

Tak takhle ted vypada moje zahrada :-)

Ted se jen muzu modlit ze to ty stromky prezijou...

Tady jsou krtince u 3 kamcatek ale udelali mi to i u fikovniku, kiwi, asijskych svestek, pawpaw :-)))

Vypada to ze se u me na zahrade uvelebila familie krtku.
Na zahrade mam i psy, ale z tech si nic nedelaji :-) a psy likvidujou jen mysi a krtka jsem nikdy zadneho nevidel.

Jsou toho desitky po cele zahrade a jsou i mista kde je treba 5 krtincu na plose 2*2 m. (Nejvice je toho ale u tech stromku)

Obrázek
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod nene » 09 pro 2019, 08:03

Teď už nezbývá než doufat, že je to rodinka krtků a ne hryzců. (Na té fotce je to trochu divné na krtka, ale může to být těmi psy).
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4237
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod antarian » 09 pro 2019, 13:02

Tak ted me to desi jeste vice ...
Budu doufat ze je to alespon ten krtek...

Vzhledem k tomu ze se nejcasteji vyskytujou ubstromu a keru ty kupicky se zacinam obavat ze to mozna bude opravdu spis ten hryzec :-(

Takze to bude zrejme chtit vymyslet co s nima... A mam tim padem.o.zabavu postarano :-(
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod JanoK » 09 pro 2019, 16:18

Podla mna je to skor krtko. Zalezi ci ste uz mali niekedy na zahrade hryzcov, ci mate blizko nejaky potok,alebo vysoku spodnu vodu. Ale to je vsetko iba o pravdepodobnosti. Videl som hryzcov aj na kopci. Aj ked ovela zriedkavejsie. Neviem ako zemelozey, alebo co to tam mate, ale napriklad ribezle mi hryzce zatial nechali uplne na pokoji a to ich tam bolo celkom dost. Jablon, hrusku, alebo ceresnu ked som zasadil bez pletiva tak do mesiaca ju nasli.
V kazdom pripade by som to odhrabal a odhalil dieru. Ak je to hryzec, tak pod tym krtincom ju mozno ani nebude lahke najst, lebo po tom ako tu zem vyhrnul tak si zase dieru zamuroval a ked mu ju otvorite, zase ju zahrabe. Da sa to najst nejakym drôtom potom ako sa da opatrne krtinec prec.
JanoK
ouško
ouško
 
Příspěvky: 85
Registrován: 29 lis 2019, 19:41

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod JanoK » 09 pro 2019, 16:23

Inak este som niekedy cital prispevok od nejakej amricanky aky ma ona zaruceny sposob ako vyhnat a nepustit hryzcov do svojej zahrady. Vraj ju to naucila jej babicka este. Keby to niekto chcel skusit je to ciste prirodny sposob :D
Takze namiesto na zachod (myslim na malu) chodila na vedro a potom to rozlievala po dierach a okolo celeho plotu. :D Osobne som to neskusal, ale ako lacna nahrada nejakeho odpudzovacu by to mohlo fungovat. Hlavne nejest vela soleneho aby si clovek nezasolil pôdu! :D
JanoK
ouško
ouško
 
Příspěvky: 85
Registrován: 29 lis 2019, 19:41

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod antarian » 09 pro 2019, 18:17

no tak jsem sel par krtincu rozhrnout a diru jsem nenasel ale je tma :-) No pokud bych chtel neco najit tak tam musim prijit s lopatou a vzit to naraz. Takhle se to hned zasype ... (zkusim mozna o vikendu s nejakym novym)

tezko rict, kazdopadne nekdy kolem leta jsem daval rusicku (cca cerven cervenec), protoze tech krtincu byli mraky :-) No odtamtud se odstehovali ale mam je na zbytku zahrady :-D (budu muset rozmistit ty dalsi :-) a vyhned je pryc.

Jinak par malych krtincu v kterych byla i dira jsem na zahrade nasel. Ale hadam ze to bylo spis od hrabosu protoze dira mela prumer tak 2 cm. (to budou patrne ty mrtvolky co nachazim na pozemku - tyhle dokonce chteji i vyhrabavat. Ale ty krtince je vubec nezajimaji)

Jinak na zahrade mam jezirko :-D takze se u me obcas objevi jezek, aby se obcerstvil. Jesterky, zabky atd.... Kazdopadne pokud prisel na navstevu i hryzec tak z toho nadsenej nejsem :-D
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod JanoK » 09 pro 2019, 18:59

:x Ja ked som vychytal asi 20 velkych hryzcov tak sa zacali objavovat aj mensie diery a v nich som chytal mensie hryzce. Myslim ze ako sa uvolnilo teritorium tak prisli zo susednych pozemkov mlade. Okrem toho ze je tam krtko este neznamena ze nemoze byt aj hryzec. Vela krat som chytil oboch v jednej a tej istej diere (najcastejsie najskor krtka, co ma moc netesi a hryzca az o den neskor. Je opatrnejsi.) a niekedy este ako bonus aj nejaky druh mysi s bielym bruskom.

Inak dufam ze zemolezy, driene, cucoriedky, jahody, hlošiny nehaju na pokoji. Celkom dost som ich tento rok posadil a nezvladal som ich este aj balit do pletiva. Egrese a ribezle mi uz vela rokov nehavaju na pokoji tak dufam ze ich zaujmaju iba tie jablone a hrusky a teda aj ceresne viem ze zeru.
JanoK
ouško
ouško
 
Příspěvky: 85
Registrován: 29 lis 2019, 19:41

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 12 pro 2019, 19:53

Tak mi ta zubatá bestie sežrala sazenici révy a to jsem si myslel že révu nežere S8 , a ještě k tomu jabloň ,hrušeň a načíná třešni, no to bude na jaře zase škody, nové stromky už budu sadit všechny do plastu, pletivo se mi nelíbí, ničí kořeny.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod JanoK » 12 pro 2019, 22:34

Do akeho plastu? Je to nieco konkretne na ochranu pred hryzcom? Neuvolnuje sa z toho plastu nieco co sa moze dostat az do plodov? Tiez ma trapi ze korene ked zhrubnu tak neviem ako si poradia s tim pletivom. Predstavujem si ze ich to tam asi zaskrti a vyrastu odtial nove vlasocnice. Ale asi to nieje dobre ked tam vznikaju take rany. Nikdy som ale taky koren nevidel takze iba teoria.
JanoK
ouško
ouško
 
Příspěvky: 85
Registrován: 29 lis 2019, 19:41

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 12 pro 2019, 23:04

Tak třeba velké plastové kontejnery od Pasiče, uříznul bych dno a dal je do země obráceně, myslím že by to mohlo fungovat. Snad se z toho nic tak hrozného neuvolňuje, hodně lidí v tom pěstuje třeba fíkovníky, já taky.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 98 návštevníků