Jak se zbavit hryzců?

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 16 pro 2019, 23:03

nene píše:Bude jim zima...

Nene ty o savanové kočce něco víš?
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod nene » 16 pro 2019, 23:35

Jen to, co se dá dočíst na netu (třeba i cena).
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4229
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 16 pro 2019, 23:53

Jo cena je luxusní. Vyhlašuji sbírku. :D
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 17 pro 2019, 15:52

Tak se musím pochlubit, první bestie polapena. S6 Jen doufám že to nedopadne jako loni.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod nene » 17 pro 2019, 16:08

Taky se radujeme S14 .... S6
Tak ať jich je pod stromečkem pěkný výřad :).
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4229
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 17 pro 2019, 16:18

Hajzlík dobře mu tak, sežral mi krásný rakytník.
Nene děkuji.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod JanoK » 22 pro 2019, 13:31

Podla mna krtince bez diery su dost jasne znamky hryzca (krtko si myslim dieru nezatvara pod krtincom). Takisto tie male nie hlboke diery bez krtincov su u mna hryzce. Mlade, co si robia vlastne nory. casom ich zvacsia a aj krtince narobia. (ku tym iba prikladam tu plastovu pascu, lebo su tak plytko ze sa tam normalne dat neda. Dnes som takeho chytil. Bol taky maly ze sa zmestil do tej pasce dnu. Ze si tie diery pod krtincami nenasiel a ani rylom je normalne ked je zem vlhsia, alebo sipka, tak to malokedy ostane neporusene. Ked das nabok ten krtinec tak ta uzavreta nora ma mierne inu farbu ako okolie a vacsinou je aj tvrdšia hlina v nej. Ako taky stupel. Je to niekedy vazne tazke najst. Na to je dobry pes ze ti to trosku vynucha, vyhrabe kusok a uz vidis. (koli tomu ho nekupuj) :)
JanoK
ouško
ouško
 
Příspěvky: 85
Registrován: 29 lis 2019, 19:41

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod antarian » 24 pro 2019, 00:08

tak to jsem v ***** :-( Mam doslova rozrytou zahradu a desitky krtincu a der po pozemku. (takze hadam ze se pulka zahrady neprobudi po zime :-( Vysazel jsem tunu novych stromu)
Nejvic se to objevovalo pod kiwi, pawpaw, fikovniky a kamcatkama. (krtinec se objevil v miste kde je strom)

Kiwi to nejak zvlast nevzrusovalo, rostlo jakoby se u nej nic nedelo
pawpaw byl od te doby polomrtvej
kamcatky tezko rict (objevilo se to pozdeji po opadu listi, takze budu moct posoudit az na jare)
fikovniky uvidime na jare - u tech to je v tesne blizkosti
jablka, hrusky, kaki, maliny, muchovniky, broskve ... proste vse ostatni zatim nechavaji byt

plus mam jeste tuny der od psu co mi hrabou po zahrade a odhrabavaj ty diry bez krtincu. (ty s krtincema je vubec nezajimaji, ani jednou se toho nedotknuli). Jo a ty diry bez krtincu ty odhrabou a zustanou odhrabany na furt.

co se mrtvol tyce tak jedine co jsem nasel na zahrade jsou hrabosi (aspon to tak vypada) ty sem tam vyhrabnuli a nekde na zahrade pohodili. Myslim ze je nezerou, jen zakousnou a vyplivnou. Jinak jeden z psu je rapl a kdyz jsou venku tak beha od rana do vecera kolem baraku .... furt .... , obchcavaj to tam, kadej jim vedle krtincu .... ale ty mrchy (hrabose atd.) to vubec nevzrusuje.

Myslim si ze je problem v tom jezirku co mam na zahrade a proste to laka veskerou zver z okoli a ta u me porada na zahrade mejdan.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod JanoK » 24 pro 2019, 11:59

Myslim ze tie krtince bez dier niesu vychod z nory. Skor je to miesto kde sa potrebovali zbavit prebytocnej hliny. Niekde na polceste.
Mozu to byt hrabose s tymi skusenost nemam. Co o nich viem z netu je ze sa mnozia nehorazne a oproti hryzcom daleko viac, ale nehryzu korene, iba kmienky mladych stromkov obzeru, takze tam by stacila ochrana kmienka.
Nieje iste ze vsetko je uz stratene. Ja som teraz na jesen nasiel uplne nahodov bez akehokovek krtinca dieru pri marhulke ktoru som na jar presadzal. Chcel som jej pridat mikorizne huby tak som palickou robil dieru a tam uz jedna bola, obrovska. Ale stromcek drzi pevne, ak nieco ohryzli tak nie moc. Ale skor to vyzera ze si to proste chystaju na jar. Ked im dojdu zasoby toho co nazbierali. tak na jar ked maju mlade zacnu hryz aj korene kde maju dieru. Aby nemuseli robit cestu v zamrznutej zemi. Maju to ako taku spajzku. Takze, najlepsie by ti bolo opatrne vykopat stromky, dat pletivo co najdalej ale uplne dokola a zase zasadit. Aspon by si videl ako su na tom korene. A popri tom chytat ako sa da. Pocasie tomu "znovuzasadeniu" zatial praje.
Paw paw bude asi horsie, ale to tiez moze byt iba preto ze to nema rado presadzanie.
V kazdom pripade drzim palce. Bola by skoda o to vsetko prist.
Inak ale vesele sviatky prajem. :)
JanoK
ouško
ouško
 
Příspěvky: 85
Registrován: 29 lis 2019, 19:41

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 24 pro 2019, 13:41

Někdo tu psal že na paw paw hryzci nejdou tak nevím třeba jsou kořeny stejně jedovaté jako semena.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod antarian » 27 pro 2019, 21:43

Tak jsem koukal a uz i u broskve mam krtinec :-) u fikovniku to narozdil od rybizu, josty, maliniku a kiwi nedelaji primo pod kmenem ale tak 20 cm od nej.

Dokonce jsem zjistil ze mi i prokopali skalku :-) ona je to dokonce spis sucha zidka :-) cca 70% neskutecny a posunuji se dale.

Jako je to sesmailikama ale moc veselej z toho nejsem :-)

Znamej mi rikal ze ty krtince vypadaji teda spis na krtka, ze ty hryzcy to spis jen odhazej a neni to takhle soumerny a kulovity.

Tak budu doufat ze je to krtek nebo hrabosi :-) cokoliv lepsi nez hryzec.

Sem na to jaro zvedavej.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jinak mi obkopavaj i barak... Cca 10 cm kacirku tam je :-)
U fikovniku jednoho to je takove rozpadle... Ale ten u domu a broskve bude starej jrn par dni :-)

Plus jsem cetl ze u hryzcu ty hrimadky mahi v sobe obcas vykaly nebo nejake rostlinne zbytky. (Tady nikdy nic nebylo. Vzdy je to nadherna krasna nakyprena hlina) s tim ze v mistech kde je ta puda nejlepsi, kolem stromu nebo kde jsem kopal nedavno tak tam pak prave v nejvetsim mnozstvi vznikaji ty krtince.

Jinak jsem koukal na nekolik dokumentu a na hryzce to tedy uplne nevypada. (Jine krtince, velike diry do kterych dam tenisak, dira a od ni vyhrnuta zemina atd.)
Dokonce me zarazilo ze nekdejim jeste kolem rek delaji hezke prostredi protoze jim zacali vymirat :-)

Takze s nejvetsi pravdepodobnosti to bude krtci rodina + tuna hrabosu (temi se krtci myslim zivi take - pokud jde jeste o mladata)

Radsi nad tim nesmim uz moc premejslet protoze jsem pak akorat nasr...
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 27 pro 2019, 22:59

Jo jo, to jsou krtci, buď v klidu.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod nene » 27 pro 2019, 23:00

Opravdu to vypadá spíš na toho krtka, ale ani to není zrovna důvod k radosti, kořeny mladých rostlin zvládne poškodit taky a hlavně ty jeho díry odvádí vodu od rostlin a ty pak nerostou (naše fíkovníky krtky nesnáší). Nejhorší je, když nedělá krtince a člověk nepozná, kudy to projel. Snažíme se do těch děr hadicí vplavovat hlínu, donutíme tak krtka vrátit se na "místo činu" a znovu ho pročistit - no a potom hurá na lov. ( Krtek se dá vypudit k sousedům třeba karbidem naházeným do děr, petkama na tyčce a podobně, ale krtek, který se rozmnoží u sousedů, je pořád krtek, který až jich bude u souseda hodně, tak stejně přijde a karbid a hluk mu bude šumafuk, protože už nebude mít kam utéct a radši si zvykne. A zvykne si :( , zvykl si i na psy....)
Ty rostlinné zbytky u hryzců - nejde ani tak o zbytky, jako spíš o vybavené spižírny - nacházeli jsme otýpky pečlivě urovnaných kořínků .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4229
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod JanoK » 28 pro 2019, 12:35

Toto aj podla mna vyzera skor na krta. A hryzec ma fakt velke diery ked je tam dlhsie, mlade si robia skor take podpovrchove mini diery a husto a aj casto bez krtincov. Ale ako som uz pisal v jednej diere som chytil niekedy 2 krtov a dalsi den obrovskeho hryzca. Stacilo znovu natiahnut pascu. Ktovie ako to tam maju vsetko poprepajane.
Nene ja som zase nasiel nieco ako hniezda. Naplnena diera starou netkanou textiliou a roznym machom.
JanoK
ouško
ouško
 
Příspěvky: 85
Registrován: 29 lis 2019, 19:41

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod nene » 28 pro 2019, 13:09

Ano, přesně, většinou to probíhá tak, že krtek je předvoj, který udělá chodby a pak už se tam nastěhuje cokoli. Taková krtčí chodba vydrží bez člověčího zásahu roky neporušená, nevadí mráz, déšť, čeká na nového obyvatele - a ten přijde a musí být rychle odchycen, protože čas hraje proti nám :D ...jsou to šikulíni :? .
Ty pelíšky - my v nich nacházeli kočičí !!!(máme dlouhosrstou) a psí chlupy, skelnou vatu...no a tu nadroboučko natrhanou netkanku taky. (Doufám, že mi ten minulý čas vydrží ještě dlouho...)
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4229
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků