Jak se zbavit hryzců?

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod caver » 21 kvě 2018, 20:47

Také s nimi vedu totální válku, dílem mi funguje likvidace výbuchem acetylenu vzniklého reakcí karbidu s vodou, ale loni jsem objevil tohle: https://www.rogalo.info/likvidator-krtk ... abosu.html a musím říct, že je to "wunderwaffe". Mám dva kusy, krmím je přebíjenou municí .038 Special a letos poprvé zima na takto chráněné zahradě beze strát. Manipulace sice trochu náročnější, občas si připadám jako talibánec kladoucí nálože u cesty, ale ty zubaté bestie konečně tahají za kratší konec:-)
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod robo » 30 srp 2018, 18:50

Pavle nevím jestli jsem je vypudil na dobro nebo jestli se zase vrátí každopádně už tři týdny žádná aktivita. Žádné nové tunely a terorizované rostlinky zase ožily. V první řadě už vše co sázím na kraj zahrady dávám do králičího pletiva. Pak jsem v Obi sehnal poslední jed v tubě doprodávali to a už zřejmě na pultech nebude protože je prý podle EU zakázaný https://www.sekery-nuzky.cz/total-gel-k ... artus.html. Také jsem dostal od kamaráda lesníka jedové tablety, nevím jestli to je Ratimor, vypadají podobně, ale tvar je jiný a ty jsem v rukavicích sázel do děr. Také jsem nasadil na křovinořez hadici a pouštěl výfukový plyn do děr, ale to jsem prováděl mimo zahradu a také to není moc účinné jen dají na týden pokoj. Na druhou stranu alespoň člověk vidí jak dlouhé a rozsáhlé podzemní komplexy mají (je to poznat podle kouře ze země) a je to i docela uspokojivý pocit, když člověk tůruje křoviňák. Vím sledovat mě někdo tak se asi potrhá smíchy, ale když totální válka tak totální válka. No myslím, že nejvíce zabraly ty tablety protože po jejich aplikaci zatím klid po pěšině.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 30 srp 2018, 22:28

Já už jsem v boji proti těm bestiím bezradný, do pastí jsem chytnul pouze jednoho hryzce, zahrada totálně poddolovaná, letos se asi hryzcům v tom počasí náramně daří, mám podél zahrady je potok a břehy jsou taky jak ementál. Ještě mám 5 koček, no ty jsou neskutečně líné, uloví tak jednu myš za rok.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod robo » 31 srp 2018, 18:05

Bavil jsem se s v jednom obchodě s pánem a ten říkal furt jim znepříjemňovat život a nedat jim pokoj. Jo to jsem si ještě vzpomněl, že tam mám zvukové plašiče, ale ty také moc nepomáhají možná jen trošku přispějí k dílu. No a taky byla sranda, že když jsem šel kupovat nějakej jed na hryzce tak u pokladny mi právě řekli, že vše EU stahuje a co před tím prodávali už nemají a do toho šla paní a jen tak prohodila, že na ně stejně nic nepomáhá, že s nimi bojuje 5 let. Tak to mě úplně zlomilo. No jestli máš poddolovanou zahradu tak to je na prd no a ještě tam máš ty líný kočky :) tak to ty tablety taky nemůžeš dát, co kdyby náhodou zrovna něco ulovily. Já mám naštěstí jen tři ohniska na kraji zahrady.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 31 srp 2018, 20:18

Jedině pryšec křižmolistý nebo krtičník hlíznatý, pár stromků jsem sadil i do pletiva, průměr jámy asi 1,5m ale to se mi moc nelíbí kvůli uškrcení kořenů. Možná by nebylo špatné použít plastové 90l kontejnery op Pasiče, dát je hore nohama s uříznutým dnem.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 09 zář 2018, 21:57

Tak už mě ta bestie sežrala i hlízy šuškardy co rostla půl metru po pryšce křižmolistého. Koupím kočku co chytá hryzce, nabízím 10000Kč. :D17
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod robo » 10 zář 2018, 19:17

Pavle minulý týden jsem se bavil s kamarádovou maminkou a ta prý chytá hryzce normálně do klasických pastiček. Do pastičky dá mrkev dá to k díře a díru i s pastičkou přikryje kbelíkem. Hned jsem to na zahradě aplikoval jestli tam ti zmetci ještě jsou nebo jsem je opravdu poslal do pekel. Vypadá to, že dvě ohniska jsou v klidu a třetí pod zahradou bohužel ještě trochu bují. Mrkev byla jen nahryznutá, ale bohužel pastička nesklapla "kruci".
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod robo » 10 zář 2018, 19:20

Taky mě ještě napadlo, že by si ty svoje kočky přestal krmit a třeba by se v nich probudily lovecké instinkty. :D
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 10 zář 2018, 22:34

Myslím že by spíš umřely hlady, ale vyzkoušet to můžu.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod robo » 01 říj 2018, 19:06

Tak už jsem ulovil do pastičky pod kýblem tři hryzce S9 . Vychází to na jednoho hryzce týdně. Nejvíce berou na opečený chleba, mrkev je tolik nebere. Jsem rád, že to funguje. Budu jim podstrojovat dokud nezbude ani jeden nebo do té doby než se mezi nimi rozkřikne, že se mají na mojí zahradu vybodnout.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod nene » 01 říj 2018, 19:40

Naši hryzci se mohli utlouct po jádrech z vlašského oříšku. Nevím, jak by to fungovalo letos při té nadúrodě vlašáků, už nemám kontrolní vzorek, na kterém bych to mohl ověřit :D15 .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod robo » 01 říj 2018, 20:18

No tak já to vyzkouším to není problém, jen ať si dají do čumáčku, když to bude jejich poslední večeře.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 29 říj 2018, 20:12

Tak je to necelé dva týdny co jsem dostal odrostlé kotě kocourka který prý bude zaručeně chytat hryzce, prý jeho máma je super lovec, no moc jsem tomu nevěřil, ale jinak prý by ho majitel utratil tak jsem ho teda adoptoval, myslel jsem si že bude lenoch jako všechny naše kočky a on dnes opravdu ulovil hryzce. Tak to je super, aspoň nějaká naděje že se těch zubatých bestií zbavím. Jinak ty mrchy všechny moje pasti ignorují, je to fakt neskutečné.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod nene » 29 říj 2018, 21:25

S6
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 30 říj 2018, 00:08

Jo a kdyby někdo chtěl koťata po tom mém super kocourovi tak už si je pomalu zamlouvejte. Je to fakt postrach všech myší hryzců a všeho živého tak do dvou kg. Koček máme asi jen 6 tak nečekejte a zamlouvejte. :D
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků