Jak se zbavit hryzců?

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod Jožka » 28 pro 2019, 13:19

Na str. 6 je video jak chytat krtka do lahve. Dal to tam p. (nene) a já jsem tu metodu vyskoušel. Krtek mě sežhral několik žížal jako návnadu, láhev mě do dvou třetin zasypal hlínou tak že se mu podařilo utéct, ale od zakopání lahve nevznikl ani jeden krtinec. Nevím co se sním stalo ale už neryje.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod Stanley_51 » 28 pro 2019, 16:45

Jožka píše: Nevím co se sním stalo ale už neryje.

Asi poznal, že jde do tuhého a vzal čápa. :lol:
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9208
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod JanoK » 28 pro 2019, 16:56

uplne nahodov som narazil na tento clanok.
https://www.veronica.cz/abeceda-prirodni-zahrady?i=33
Takze uzovky by na hryzce mali byt idealny liek. Asi je len treba aby nezrali zaby, ale hryzcov. :)
JanoK
ouško
ouško
 
Příspěvky: 85
Registrován: 29 lis 2019, 19:41

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod ZdenekCernoch » 28 pro 2019, 22:09

to bych chtěl vidět tu užovku co sežere dospělýho hryzce S12 . Co jsem zatím viděl užovky tak to ani na hraboše nevypada že by ho sežrala . Su hrozně tenky na to jak je hryzec vypasenej S14
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod nene » 28 pro 2019, 22:35

Malá užovka - malá myš (mimino) - hodně mimin - větší užovka - hodně hryzčích mimin - moooc véélikáá užovka - hryzec...... :D
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4209
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 28 pro 2019, 23:28

Tak že by užovka hryzce nespolkla to si nemyslím vyděl jsem jak ulovila docela velkou rybu a taky obrovskou žábu, ale spíš si myslím že nemá snahu chytat myši, pokud ano tak to bych si užovky na zahradě držel ale fakt tomu nevěřím.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod ivan » 29 pro 2019, 10:23

V našom okolí bolo veľa Užoviek stromových ( dorastajú do veľkosti aj cez 1,5m - tie si s hryzcami poradia hravo)...ale v blízkosti, kde mali veľa úkrytov sa zdevastovala krajina,( vyrúbali topole 20-30 m vysoké.... S13 ), tak som ich už už nevidel... S13 .
Ale skúste urobiť aj búdky pre dravcov napr. pre sovy:
https://www.dravce.sk/web/index.php/sk/ ... tela-budok
Ak budete mať v blízkosti dravcov (napr. sovy)- určite hlodavce v okolí nebudú, môžem potvrdiť:
viewtopic.php?f=6&t=133&start=930
Dávali v TV dokument, ako v Izraeli na poliach ( cca každých 200m na "drevené stožiare" len cca 3 m vysoké) umiestnili búdky pre sovy( a vo všetkých búdkach hniezdili sovy),....... a žiadne premnoženie hlodavcov nemajú...škoda, že sa to "nedá" u nás....
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1782
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod JanoK » 29 pro 2019, 12:40

Ona ta uzovka ani nemusi zabit dospeleho hryzca. Podobne ako mačka nemusi chytit vsetkych vtakov. Alebo potkanov. Staci ze tam je a lovi a ohrozuje im potomstvo. Oni sa jej radsej vyhnu.

Inak. ked som bol maly, co uz je tak 30 rokov dozadu tak si pamatam jednu fakt velku uzovku, jak sme sli peso domov po ceste 1. triedy a ona lezala od stredovej ciary natiahnuta az za krajnicu, mala tak cca 3m. Bola hneda tak to asi bola ta stromova. Odvtedy som nijaku podobnu nevidel.
JanoK
ouško
ouško
 
Příspěvky: 85
Registrován: 29 lis 2019, 19:41

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod antarian » 04 led 2020, 13:46

Tak jsem zase proletnul zahradku :-D Teda je to pekna divocina :-)

Ty krtince jsou na 99% tvorene krtkem (zase jsem je mel kolem paw paw, broskvy a je to ciste kulate s dirou uprostred). Kazdopadne komplet cela zahrada je tim poseta a je to skoro u kazdeho druheho stromku, takze z toho dvakrat nadsenej nejsem.

Pak jsem nasel 2 kaput fikovniky (respektive vse jsem vysazoval tento rok, meli cca 1,5m a ty nejvetsi malo rozvetvene doplatili na "jen jeden kmen tlustsi". Komplet cely kmen ohlodany a u jednoho ohlodano tak, ze je regulerne ukousnuty. U druheho prozatim drzi, ale je taky ohlodany komplet.
Tezko rict jak vypada podzemni cast, zjistovat to ale nebudu a uvidime tedy az na jare :) Kdo vi treba to obrazi a tak jako tak to mam vysazeny az moc nahusto a pokud bude potreba tak si fikovniky kdyztak namnozim :-) U tech to jde dobre. (takze ... kez by zustali jen u tech fikovniku:-) )
Obrázek

Obrázek
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod pavell » 04 led 2020, 15:09

Tak to bych tipoval na hraboše.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod antarian » 04 led 2020, 15:21

Pavell: jj to budou tutove hrabosi... Ty myslim po korenech nejdou ne? Dou po te nadzemni casti.

Takze zrovna fikovnik by to rozdejchat mohl?

Kazdopadne jakmile mi zacnou zrat neco jineho nez fikovniky a zima je dlouha tak to muze byt hodne zajimavy.

Udivuje me ze treba kaki, pawpaw, jablone co jsou vedle je zatim nezajimaji. (Kez by jim to vydrzelo)

Uz aby byli psy zase venku cely den a likvidovali je :-) ale ted by me tam chudinky umrznuli.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod Kykouš » 04 led 2020, 17:59

[quote="antarian"]Pavell: jj to budou tutove hrabosi... Ty myslim po korenech nejdou ne? Dou po te nadzemni casti.

Já mám pocit, že je nežerou, ale jak tam hrabou, tak většinu jich zničí. Naštěstí je tady nemám.
A nechceš nějaký kočky, mám jich tu teď nějak moc :lol: ale asi opravdu fungujou, protože tady nemám jedinou díru od myši.
Kykouš
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 12 črc 2019, 12:51
Bydliště: Kolín, 260m.n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod antarian » 04 led 2020, 18:51

kykouš: to je prave prusvih ... ze kocky mi zase zlikvidujou psy :-D (sem si rikal, ze priste si namisto psu poridim nejaky venkovni kocky a budou tady tu havet likvidovat :-) ). A kockam z okoli se sem chodit nechce :-) od te doby co mam psy, jsem tady nenalezl jediny kocici vykal :-)

jeste lepsi by byl norek, lasicky :-D co by se mi drzeli na pozemku :-D Ale z toho by asi nemeli radost sousedi kdyz by jim zacali likvidovat slepice :-D :-D :-D

Alespon jsem ucinil pokus :-D (nastrihal jsem to na kousky a zapichal do zeme :-D). (treba z toho neco vyroste :-D Sice o tom dost pochybuju, ale mohl jsem to vyhodit a nebo to takhle zapichat pro zajimavost do zeme)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod ivan » 12 led 2020, 16:21

Tak ako som to tu už písal, odkedy sú u nás sovy, z hlodavcami problém už neni.....minulý týždeň som umiestnil búdku pre sovy (dúfam, že tu zahniezdi aj druhý pár)...ak by to niekoho zaujímalo bližšie ako sa zbaviť hlodavcov( ak to ide vo svete, možno to pôjde niekedy aj u nás):
https://www.swissinfo.ch/eng/owls/44167816
https://www.ceskatelevize.cz/porady/102 ... va-palena/
Promising Bountiful Crops -- Barn Owl, Israel
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1782
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Jak se zbavit hryzců?

Příspěvekod mates » 27 úno 2020, 20:34

Bych se chtel zeptat zkusenych lovcu, jak by nalozili s krtkem, ktery je kdesi pod tujemi a vyrazi odtamtud do malin. Jsem schopny vykopat rigol podle malin a dat tam huste pletivo, aby se uz do malin nedostal. Ale ja bych se ho potreboval zbavit nadobro. V lete vyuzil toho, jak byla rozpraskana mistni jilovita puda a prilezl odnekud od sousedu a nadelal si pod tujemi chodby a uz tu zustal. A je mu jedno ze mu tam casto na ruznych mistech poustim vodu. Proste se vzdycky nekde ukryje a za cas da o sobe zase vedet. Tak co s nim? Nejakou chemii? Do skoly jsem chodil, ale chemik fakt nejsem, takze kdyztak popis pro laika...
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 568
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků