Ribes rubrum, nigrum - Rybíz červený, bílý a černý

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Ribes rubrum, nigrum - Rybíz červený, bílý a černý

Příspěvekod Lenkalor » 10 črc 2023, 21:16

Dozrály růžové rybízy. Máme 2. Chuťově je lepší Pink Champagne. Je opravdu dobrý, kyselo - sladký, kdyby ho bylo víc, jedla bych ho po hrstech. :lol:
Gloire des Sablons je méně výrazný, má spíše jen sladkou chuť.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Ribes rubrum, nigrum - Rybíz červený, bílý a černý

Příspěvekod Argout » 10 črc 2023, 22:13

Take jsem dnes sklizela. Rose de Champagne je opravdu nejchutnejsi. Za rok ho snad konecne bude dost.
Lubawa je dobra, vysoka sklizen, slusne bobule i delka strapcu. Rybiz, ktery chape, co se po nem chce.
Gloire des Sablons preplodil, castecne sprchl (kapkovka byla nastavena blbe) a vysledkem je neskliditelne kvantum malych bobulek. Je dobry, ale…
Kozolupsky ruzovy je nakonec kupodivu i nekysely.

Sklizni nejprivetivejsi je Rovada (cerveny, velke bobule, dlouhe strapce s dlouhou “rukojeti” - dobre se to trha). Svjatomichajlovskij je taky fajn.
Bily Versaillesky chutna vyborne (dostane bonusovy cas na dozrani) a sklizi se taky skvele.
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 258
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: Ribes rubrum, nigrum - Rybíz červený, bílý a černý

Příspěvekod Argout » 23 črc 2023, 16:40

Pokračování ve sklizni:
Losinský pozdní - nejtmavší barva plodů, trochu kyselý, velikost bobulí stejná jako u Svjatomichajlovskaja
Svjatomichailovskaja - chutnější a sladší než Losinský pozdní, světlejší, oba se sklízejí velmi dobře
Versailleský bílý - šampion v plodnosti, výborná chuť, skvěle se sklízí (byť to teda s úrodou trochu přehnal, ale je třeba uznat, že plody má i přes tu šílenou sklizeň veliké)
Champagne rosé - asi fakt nejlepší chuť, ale moc se nenamáhají s úrodností. Mám 3 různé rostliny z různých zdrojů a všechny mají asi nejmíň plodů ze všech
Jules - poprvé zaplodil, v konkurenci vedlejšího Champagne rosé však moc neobstál (ale rybíz to je, dobrý je taky, tak co)
Gloire des Sablons - pokračování ve sběru, čili za těch 10 dní neopadal, ale trhat ho byla dost otrava, neboť měl malé kuličky
Jubilejnana Kopaňa – slušná úroda i na mizerném místě, dobře se sklízí, chutný
Blanka a Umka zatím čekají na svou chvíli (až dozrají a my se vzpamatujeme).
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 258
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: Ribes rubrum, nigrum - Rybíz červený, bílý a černý

Příspěvekod veverka » 16 srp 2023, 09:50

všechny zdravím, červeny ranny kozolupsky rybiz, mam od jara stromek ,koupený už s plody, listy byly pokroucené a zažloutlé s hnědyma flekama, a je to tak stále, máte ted kozolupa taky tak,jakoby uz podzimní vzhled ? vubec mu nerostou nové větvičky. plody mě překvapily, sladký velký a brzský, lepší než ošetřovat jahody.Tak jsem si ted objednala další kozolupky, keře, a jsou tu a listy taky už žlutý..., mají ještě i plody,přezrálé dobře drží na stoncích a jsou sladší než maliny. a jedou v květníčkách velikosti hrnku na kafe od prodejce. Fakt u mě vyhrává, mám už roky rovadu, pak i jiný bezejmenný červený pozdnější. Ještě mi přijela meruzalka s. king edward, na ní taky plody a plody užasný !!!,to jsem netušila, že něco tak nenáročnýho je tak dobrý a navíc krásně zjara kvetoucí. tak já jdu zas se hrabat v hlíně, mám radost z každýho bílýho kořínku !! , ještě pak dám i fotky zakořenená vinná réva naležato bez práce, i bez postřiků,...všem moc děkuji za čtení na těhle stránkách,super S20
veverka
ouško
ouško
 
Příspěvky: 94
Registrován: 22 črc 2023, 12:18

Re: Ribes rubrum, nigrum - Rybíz červený, bílý a černý

Příspěvekod veverka » 16 srp 2023, 09:56

jeste doplním, co se mi osvedcilo driv u rybízů koupených se zkrouceným listím,samozřejmě jsou tam mšice a spol., tak při přesazování dám ke kořenů nadrobno nakrájený rostliny afrikánů (ty pěstuju jenom kuli tomu), a rybízy jsou ok, urcite by se to dalo dát na povrch a zahrabat nebo udelat výluh a zalejt. Treba ale jevíc rostlin k tomuhle vhodných, jako když čuchnete k hlíne ve který roste vlastovicník tak ta hlína tim je provonená a nic to nesezere.
veverka
ouško
ouško
 
Příspěvky: 94
Registrován: 22 črc 2023, 12:18

Re: Ribes rubrum, nigrum - Rybíz červený, bílý a černý

Příspěvekod veverka » 16 srp 2023, 10:13

jo tak jeste resim, ma černy rybíz s cedulkama titan, nikde ale jsem nenasla ze existuje pise se hlavne o titania, tak ten muj titan roste velmi bujně a chutná mi tolik že jsem ořírala už nedozrálé, pak mám s cedulkou tisel ten měl asi deset kuliček a hnojím aby měl víc výbornej...já jsem ráda za každou bobuli, dá se to dát i do plastový flašky trochu vody příp i cukru a máte moc dobý pití,vzniká tam i alkohol, mám takle flašky po zahradě povolený víčka aby to nevylítlo, s tim venku nechaný ,jednu jsem narvala bezinkovým květem, a stále mám šampáno, bublinkuje to je to sladkokyselý, cejtim se jak čmelák. S20
veverka
ouško
ouško
 
Příspěvky: 94
Registrován: 22 črc 2023, 12:18

Re: Ribes rubrum, nigrum - Rybíz červený, bílý a černý

Příspěvekod sasman » 23 říj 2023, 21:01

Zdravím. Bojuji s vlnovníkem a dostal jsem doporučení na černý rybíz Čerešnovaja. Ještě bych asi zkusil jinou odrůdu. Máte někdo černé rybízy Čornyj Bumer nebo Zemčužina a který z nich vám přijde lepší?
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Ribes rubrum, nigrum - Rybíz červený, bílý a černý

Příspěvekod Argout » 24 říj 2023, 13:44

Mam rybiz Neva, ktery je v nekterych zemich nabizen jako Neva Ceresneva. Prodava ho Lubera, da se koupit i u nas. Je velky, dobry, ale kerik je maly, tak nevim, jak na tom bude s plodnosti.
Cornyj bumer ma spoustu velkych a dobrych plodu, jen teda ten prvni, co kdy dozral byl dost nepovedeny (asi ho neco napichlo).
Hodi se oba, dozravaji po sobe. Ten treti nemam.
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 258
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Předchozí

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků