Kadsura coccinea

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod michal75 » 26 srp 2022, 20:25

Zdravim,som tu novy,toto forum sledujem uz asi dva roky :roll: citam to tu,ucim sa,skusam vrublovat,ockovat,mnozit,nemam uz ani miesto v zahrade poriadne..ale az teraz som sa odhodlal napisat, lebo sa musim na par veci uz aj popytat.A teraz ku kadsure.Semena kasdury mam tento rok od toho isteho predajcu ako Ty-malta seeds,ale kupoval som ich cez etsy,tam boli este skor ako na ebay(od januara)a lacnejsie.Semena mi vyklicili vsetky az na jedno,ked zistim ako,pridam sem aj obrazky ako teraz vyzeraju.Sadil som ich myslim v marci.Dva roky dozadu som ale cez ebay kupil semena zo slovenska,tie vyklicili rychlejsie,ale tym ze som ich kupil neskor v roku tak boli pred zimou mensie ako su tieto teraz.Ale co chcem vlastne napisat,zabudol som ich vonku cez zimu,cca 18 som ich mal,ostali mi 4.Na to,ze od zasadenia semienka po zimu mali cas 5 mesiacov,je to myslim celkom dobre cislo,(aj ked dost velka strata)ked bolo tu zimu u nas -9 .Boli na nechranenom mieste kde este cez den na ne svietilo slnko.Predpokladam,ze na chranenom mieste by to prezili vsetky bez ujmy.
michal75
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22 srp 2022, 19:53
Bydliště: Rajka

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod Stanley_51 » 26 srp 2022, 21:14

michal75 píše:Zdravim,som tu novy

Ahoj, vítám tě na kiwifóru. E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9218
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod radek.god » 26 srp 2022, 23:07

Michale na to, ze dle netu ma (nebo by mela ) Kadsura vydrzet az -20°C tak teda dle poctu "prezivsich" je odolnost nic moc S13
Ale diky za cenne info :o .Ja je ted davam na slunce, tak rozhodne pres zimu nebudu experimentovat, tolik jako Tobe mi jich nevyklicilo a jestli zase bude v noci v zime -17°C :?
Mozna tech -20 °C plati az pro starsi rostliny :shock:
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod michal75 » 27 srp 2022, 08:35

Dakujem za privitanie.Ked to takto citam,tak strata je to fakt velka,len si to asi moc neuvedomujem,kedze som si uz zvykol na straty sposobene mojimi detmi,ked su same vonku a napodobnuju tata ako striha,alebo presadza.V kazdom pripade to tento rok ich musim niekde zazimovat.Mozno jednu-dve necham na chranenom mieste vonku.Tu su fotky tych tohtorocnych .
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Su ovela viac vyvynute ako tie co som nechal cez tu zimu vonku,tie mali iba klicne listy.Tak moze byt ze to plati pre starsie rastliny
michal75
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22 srp 2022, 19:53
Bydliště: Rajka

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod radek.god » 31 srp 2022, 13:58

mas moc pekny rostliny Michale !
Kdy nebo v jake vysce jsi je dal ven na prime slunce ?
Proc se ptam ... vyndal jsem je z miniparniku asi tak pred tydnem a jak byly ted 2 slunecne dny tak se zacaly palit listy a zaclo to nak uvadat.Nastesti ne vse, ale ... :|
Je otazka o kolik to realne letos jeste povyroste.Na vsech mam delozni listky a na jedine se zacinaji kluvat dalsi... :shock:
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod michal75 » 02 zář 2022, 21:50

ja to mam na takom mieste kde to ma iba tak hodinu uplne prve ranne slnko,inak je to v tieni.Tiez mi to zle reagovalo na slnko,tak ako aj schizandra alebo akebia.Neviem preco,ale tieto tri veci mi nevydzia na priamom slnku.V chladku sa u mna maju lepsie.
michal75
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22 srp 2022, 19:53
Bydliště: Rajka

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod Lenkalor » 03 zář 2022, 14:31

Čekám, že vyleze ještě jedna rostlinka. To poslední vpravo je asi semenáč révy Muscat blue ze skleníkové zeminy.
Mám to venku na polici pod stromem, takže v polostínu a bezpečně vysoko před plži.

Obrázek
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1131
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod radek.god » 04 zář 2022, 14:16

moc pekny, ja mam 3 rostlinky cca jako je ta nejvetsi nalevo u Lenky.
Na tom slunci to jedna rostlina nedala, zespodu se smerem k vrsku stonek rozpustil.Dalsim dvema rostou nove listky.
Tak tem snad to "slunce" vadit nebude.Zase takovy upal uz to neni ....
Dalsim se uz na svet moc nechce ... S13
Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod michal75 » 12 zář 2022, 13:31

pekne vam to rastie.Inak sa mi zda ze celkovo strasne pomaly rastu oproti inym lianam.Lenko,tak nejak to mam aj ja v meter a pol vyske kvoli slimakom.Mne tohtorocne uz prerastli tie starsie co mi prezili zimu.Ale pravda,ze tie som vobec nehnojil.Ak by vam neprezili tak vam mozem poskytnut,mam aj par kusov Kadsury Heteroclity ak by ste mali niekto zaujem,kludne napiste
michal75
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22 srp 2022, 19:53
Bydliště: Rajka

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod radek.god » 13 zář 2022, 15:11

Koukal jsem na toho e-bay prodejce a ta semena ma vyprodana a nikdo dalsi je tam nema :-(
Tak uvidime, mozna Ti Michale casem o nejakou kadsuru napisu :-)
Z 10 semen vyrostlo 4-5 semenacku, 1-2 semena uhlila a nevyklicila, zbytek je v miniparniku a NIC se nedeje ...
1 semenacek zrejme chcipnul brzy po vykliceni a 2 zacly uvadat listy a hnednout zespodu stonek velmi brzy po presazeni do velkeho kelimku od jogurtu.Zkusil jsem je vratit do miniparniku, ale nepomohlo to ...
2 po presazeni do stejne zeminy i kelimku a +/- na stejnem miste (balkon na jih, kam ale ne vzdy dosahne slunce) tak nak rostou ( zacinaji se klubat prvni listy a rust stonek, ale VELMI POMALU)
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod radek.god » 27 zář 2022, 16:19

mno tak mi zbyly 2 male a zeshora pomalu usychaji at delam co delam, tak snad se Ti Michale podari neco uchovat / namnozit :o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod longr » 21 pro 2022, 14:27

Moje kadsura venku ve skleníku vypadá takto. Zatím v Brně nebylo méně, než cca -5/-6°C, takže se tváří v pohodě.
Obrázek
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 382
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod longr » 20 úno 2023, 10:39

A takto vypadá po čtyřech nocích kolem -10°C, kde ve skleníku se zapálenou svíčkou to klesalo k -7°C. Bez znatelného poškození, krom fleků na listech.

Obrázek
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 382
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod milos 51 » 20 úno 2023, 12:38

Výborně! Dík. A to je mladá rostlina ,tudíž by se dalo předpokládat ,že starší otužilá rostlina snese víc . Teď ještě kdyby to tak někdo zkusil naablaktovat na tu schizandru . Hledal jsem trochu na netu a našel informaci ,že v Tibetu roste Schizandra (Kadsura ) grandiflora ,která byla dokonce uznaná za okrasnou rostlinu . Neznáte někdo tu rostlinu a podrobnosti ?
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1865
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod Stanley_51 » 22 úno 2023, 14:50

Já ji mám ve skleníku, přežila ve zdraví ( relativním ) -15,4°C Stáří 2roky. Vyhodila jeden šlahoun, ale ten uschnul.
Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9218
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků