Kadsura coccinea

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod michal75 » 25 črc 2023, 11:22

Lenkalor píše:Michale, skoro to vypadá, jako že venku roste lépe než ve skleníku. :) Ale slovo roste není asi úplně správný výraz pro ty dva tři listy navíc. Doufám, že alespoň letos prokoření.

Obrázek
Obrázek

Myslim ze ti v pekne ide.Mam jeden trojrocny semenac ktory je myslim v horsom stave ako tie tvoje :lol:
Ja nemam take miesto,kde by som ju mohol zasadit do zeme.Schyzandry,Akebie a Kadsury mi idu len v kochlikoch.Chranene miesta kde slnko svieti iba rano su vsetko chodniky :roll: Mam na vyber bud plne slnko,alebo poobednajsie slnko s vetrom...
longr píše:U mě ve skleníku kadsura docela jede. Budu jí muset udělat oporu.
Obrázek

nadhera,to mas v zatienenom skleniku?
michal75
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22 srp 2022, 19:53
Bydliště: Rajka

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod longr » 25 črc 2023, 13:08

michal75: Je to skleník levou boční stěnou orientovaný JJV, zadní stěna je částečně u zídky, nad ní mají sousedi velký rakytník. Dost ji zalévám. Je to semenáč z podzimu 2021, do volné půdy šel loni po mrazech. Zimu přežil v pohodě, jen pár listů to spálilo na okrajích. Letos se rozjela a roste jako z vody.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 383
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod michal75 » 26 črc 2023, 14:09

longr píše:michal75: Je to skleník levou boční stěnou orientovaný JJV, zadní stěna je částečně u zídky, nad ní mají sousedi velký rakytník. Dost ji zalévám. Je to semenáč z podzimu 2021, do volné půdy šel loni po mrazech. Zimu přežil v pohodě, jen pár listů to spálilo na okrajích. Letos se rozjela a roste jako z vody.

Ak som si to spravne predstavil tak viac menej ranne slnko,a potom to scasti zatieni rakytnik?


Obrázek

Obrázek

toto su jednorocne


Obrázek

Obrázek
a tieto dve su z roku 2020.Vsetky su na tom istom mieste,tak isto ich zalievam,ten isty substrat,len tie starsie prezili prvu zimu(mali len jeden,maximalne dva prave listy okrem klicnych)vonku na nechranenom mieste.
michal75
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22 srp 2022, 19:53
Bydliště: Rajka

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod radek.god » 26 črc 2023, 15:19

Aktualni fotky rostlin od Michala

Coccinea nalevo
Heteroclita napravo (az na 1 list cela opadala, uz rostou nove listky)

Strasne pomaly rust, ale i tak jsem rad.
Semena sazena na jare mi letos nevyklicila zadna...


Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod Lenkalor » 26 črc 2023, 19:16

Moc hezké rostliny, Michale. S6
Asi jsem je dala moc do stínu, ale už to měnit nebudu. U zdi budou mít lepší podmínky v zimě. Do nádoby je dávat nechci, už toho mám moc :D .
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod michal75 » 27 črc 2023, 11:44

Lenkalor píše:Moc hezké rostliny, Michale. S6
Asi jsem je dala moc do stínu, ale už to měnit nebudu. U zdi budou mít lepší podmínky v zimě. Do nádoby je dávat nechci, už toho mám moc :D .

Dakujem S14 Mne skor pride,ze si dobre spravila.Ten tien im viac vyhovuje.Teda aspon tym mojim.
Radku,tak aspon ta coccinea prezila.Heteroclity aj mne dve uz posli,a ostatne akoby mali zastaveny rast.Jedna co som presadil do 5l kvetinacu sa myslim trochu rozbieha,ale ziadna slava to neni..
michal75
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22 srp 2022, 19:53
Bydliště: Rajka

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod radek.god » 09 srp 2023, 10:35

michal75 píše:Heteroclity aj mne dve uz posli,a ostatne akoby mali zastaveny rast.Jedna co som presadil do 5l kvetinacu sa myslim trochu rozbieha,ale ziadna slava to neni..

Michale , no u me se nedeje prakticky nic E3 .Chapu, ze kdyz tady je cele tydny zima a hlavne seda obloha bez slunce a tudiz malo svetla ( mam ji ale v byte za jiznim oknem kam prime slunecni svetlo prakticky nejde diky strese) , tak ze se ji do rustu nechce.Na druhou stranu nevim v cem jsou tyto 2 druhy odlisne nebo co vyzaduji rozdilneho, ze jinak rostou.Teplotu mam stale pokojovou kolem 20-24°C.
Davam si pozor na ty teploty, preliti a prime slunecni svetlo.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod radek.god » 18 zář 2023, 18:04

Heteroclitu povazuji za mrtvou( asi uschlou bez naznaku rustu novych listu) .Objevila se tam za zeleneho stavu naka plisen, ale ani presazeni nepomohlo.
Coccinea se slusne rozrostla :-) Obe na stejnem miste a v stejnych podminkach a peci.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod longr » 21 zář 2023, 10:30

Kadsura ve skleníku letos divočí, roste jako zběsilá. Udělal jsem jí tam oporu a přisadil jsem k ní ještě semenáč z Tropiku. Tomu se ve volné půdě skleníku taky líbí.
Obrázek
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 383
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod radek.god » 25 zář 2023, 18:37

longr píše:Kadsura ve skleníku letos divočí, roste jako zběsilá. Udělal jsem jí tam oporu a přisadil jsem k ní ještě semenáč z Tropiku. Tomu se ve volné půdě skleníku taky líbí.

A to je jaka odruda ? at koukam jak koukam, tak podle listu to ani omylem nevypada jako ta moje prezivsi Coccinea od Michala , ani jako ta Heteroclita ( R.I.P )
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod longr » 26 zář 2023, 10:17

radek.god píše:A to je jaka odruda ? at koukam jak koukam, tak podle listu to ani omylem nevypada jako ta moje prezivsi Coccinea od Michala , ani jako ta Heteroclita ( R.I.P )

Ta velká je z Německa, měla by být ze semen Shanmai (prý nejodolnější kadsura vůbec), ta druhá z Tropiku netuším. Vzal jsem ji pro jistotu, abych měl dvě.
https://www.floraedulis.de/product-page/kadsura-shanmai
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 383
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod radek.god » 02 říj 2023, 17:05

Kadsura coccinea od Michala.
Skoda, ze chcipla ta heteroclita :-(

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod radek.god » 13 lis 2023, 13:56

Konecne se trochu rozrusta, tak snad prezije v byte zimu :shock:
.Rostlina od Michala S20 v kvetinaci cca 6x6x cca12

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod radek.god » 20 led 2024, 14:37

Tak zatim se drzi :-)

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Kadsura coccinea

Příspěvekod longr » 20 led 2024, 20:09

Mole Shanmai má některé listy svěšené, což ale za mrazu dělala i loni. Mladý semenáček z Tropiku je hned vedle a vyloženě si chrochtá blahem, ani nejmladší lístek nepovadl. Uvidíme, co na jaře.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 383
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 návštevníků