Globální oteplování

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Globální oteplování

Příspěvekod Stanley_51 » 12 pro 2007, 12:27

Ka?dý den ráno, kdy? spustím počítač, projedu servery co je nového. Jedním z nich je i tento : http://www.viditelnymacek.cz/public/kap ... pitola=new

Nevím jak kdo máte rád pana Macka, ale vět?inou mi mluví z du?e. A příspěvek o globálním oteplování z dne?ního dne tento stav zobrazuje stoprocentně. Kdy? sly?ím pana Ala Gora jak vykládá své pseudoanalýzy o zániku světa a je?tě za to dostane Nobelovu cenu, je mi k blití. Doslova. A teď mi chybí ten blicí smailík. Mám pocit, ?e u? tím, ?e se zabýváme pěstováním rostlin dokazujeme, ?e nám osud světa není úplně lhostejný. Ale vydávat taková prohlá?ení jako zelení a jim podobní aktivisté, to mě připadá přinejmen?ím bláhové.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod pekos » 12 pro 2007, 17:56

Nejsem odborník na počasí ale tipuju,?e počasí se v Klementinu sleduje cca od čtyřicátých roků co? je do dne?ka asi 70 let.V porovnání s vývojem na?í Země (mil. let) je to opravdu tečka na časové přímce,která nic neznamená.Nad tímto se pozastavuji u? del?í dobu a proto mne zará?í,?e se neozvou odborníci s argumenty a z otázky klimatu se dělá skoro politické téma.
Kdy? u? jsme otevřeli tohle téma,je mi také moc divné,?e dne?ní celosvětovou "módu" sni?ování emisí nepodporují dva největ?í zneči??ovatelé Čína a USA?

Pekos
Uživatelský avatar
pekos
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 236
Registrován: 03 srp 2007, 12:51
Bydliště: Cheb 470 m.n.m.

Příspěvekod Tchorik » 12 pro 2007, 18:55

Myslim, ze ani Cine ani USA nejde o ovzdusi, ale o prachy :evil:
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Příspěvekod Stanley_51 » 13 pro 2007, 10:54

Tchoříku, o peníze jde v?dy a? na prvním místě. A to je smysl celé hysterie okolo globálního oteplování. Nikdo, ani president, přeci nepopírá, ?e se klimatické změny dějí. To je holý fakt. Ale tvrdit na 100%, ?e za tím stojí činnost člověka je populismus, který nahrává právě těm skupinám, které z toho tě?í zase prachy. Nejlep?í obchod je toti? s lidským strachem. Jednou je to El niňo, pak Sars, teď GO. A lidi se bojí a platí jako mourovatý firmám, které si na tom postavily ?ivnost. Na Bali zasedá komise 1500 "úředníků", kteří brojí proti oteplování. Jenom ten spálený kerosin v letadlech by u?ivil jednu vesnici celý rok a to nemluvím o vyprodukovaném C02. Zemědělci v Asii kácí de?tné pralesy ve jménu Greenpeace, aby na vykácených plochách pěstovali řepku, která se bude přidávat do benzínu a nafty. Na jedné straně tedy stojí úspora paliv, na straně druhé ničíme pralesy. A tak je to pořád dokola. Vidím to černě. Jak by řekl klasik, " zpátky na stromy "!
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod paloo » 13 pro 2007, 11:37

Kto vie mo?no Bursík i?iel na Bali na plti :D
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Příspěvekod papajavti » 13 pro 2007, 14:53

Vypada to, ze tu asi budeme vsichni "priznivci" globalniho ochlazovani :-)) Jinak jsem si dodneska myslel, ze Macek umi davat jen poradny rany :-))
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Příspěvekod Tchorik » 15 pro 2007, 17:44

Stanley, ja vim, ze vsechno tak, jak se to tvari a taky je mi z toho nekdy poradne smutno :cry: .
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Příspěvekod Stanley_51 » 16 led 2008, 18:58

Na?el jsem jeden článek o globálním oteplování, bylo by dobré si ho přečíst a zamyslet se hlavně nad úvodníkem. Doporučuji !

http://www.osel.cz/index.php?clanek=2950
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod Stanley_51 » 01 úno 2008, 14:21

Kdo jste sledovali duel Klaus - ?vejnar na ČT1, mů?ete si udělat obrázek kdo nás tady tahá za fusekli, Bursíkem počínaje a ?vejnarem konče.




[Tajená realita: blí?í se malá doba ledová

Autor: John Casey | Zdroj: WM | Datum: 29.01.2008 | Tisknout článek...

Změny na slunečním povrchu přiná?ejí nebezpečnou změnu klimatu

Odborníci NASA potvrdili podstatné změny na slunečním povrchu. Po jejich dal?ím podrobném výzkumu dospěli vědci k závěru, ?e tyto změny přivodí dal?í změnu klimatu ? blí?í se jedno z dlouhých období výrazného ochlazení planety. Před námi je nová změna klimatu, která na?í planetě přinese dlouhou periodu výrazného ochlazení, tak jako před tisíci lety. Toto 20 a? 30 let trvající ochlazení způsobí nedostatek potravin a sociální bouře. S tímto faktem byla seznámena ji? v roce 2007 jak vláda USA, tak vědecké omise a národní media. Bohu?el, kvůli intenzivnímu přenesení ve?keré pozornosti na zprávu o člověkem zaviněném globálním oteplování v roce 2007, se veřejnost o nastávající změně podnebí doslýchá jen ve velmi omezeném měřítku.

Ředitel SSRC John Casey konstatoval, ?e se potvrdily výsledky jeho předchozího výzkum, u který nezávisle na údajích NASA odhalil skutečnost, ?e ke změnám na Slunci dochází v cyklech, jejich? důsledkem jsou klimatické posuny a zlomy mezi chladným a teplým podnebím.

?Mů?eme plně potvrdit nedávné oznámení NASA, ?e na slunečním povrchu dochází k historicky významným změnám. To bude mít jediný výsledek ? před námi je nová změna klimatu, která na?í planetě přinese dlouhou periodu výrazného ochlazení. Ačkoli je to kriticky důle?itá zpráva pro tuto i dal?í generace, nejde o ?ádnou výjimečnou nebo ojedinělou událost, jde o bě?nou posloupnost ve střídání podnebních změn probíhajících v horizontu tisíců let. Podle na?eho výzkumu je tato série slunečních cyklů ve skutečnosti natolik předvídatelná, ?e jich mů?e být vyu?íváno k hrubým předpovědím pří?tích sérií klimatických změn s předstihem mnoha desetiletí. Ověřil jsem si, ?e přesnost re?imu těchto cyklů ve vztahu k teplotám na Zemi za posledních 1100 let činí více ne? 90%.?

Na otázku, oč při těchto změnách jde, Casey odpověděl: ?Jak ukázala NASA, proudění na povrchu Slunce dramaticky zpomaluje. Tento povrchový pohyb, jemu? NASA říká ´dopravník´ v podstatě stírá staré sluneční skvrny a instaluje nové. Z výzkumů NASA vyplynulo, ?e pokud tento pohyb zpomalí, významně poklesne i počet slunečních skvrn. V?echny záznamy o počtu slunečních skvrn a dal?ích ukazatelů sluneční aktivity, sahajících a? 6000 let do minulosti, zřetelně potvrzují na?e vlastní zji?tění, toti? to, ?e pokud počet slunečních skvrn klesne pod 50 , znamená to jen jedno ? prudké ochlazení planetárního klimatu. NASA odhaduje počet slunečních skvrn v nadcházejícím 25. cyklu, na 50 nebo méně.

V?eobecný názor vědců při SSRC je, ?e by to mohlo začít je?tě dříve, během 3 let s nastávajícím 24. solárním cyklem začínajícím letos zjara. To, co jsme dnes oznámili, jsou výsledky mého vlastního výzkumu, přičem? zkoumání ostatních vědců přidru?ených k SSRC potvrdila, ?e předpověď NASA je pravdivá ? blí?í se solární cyklus s 50 nebo méně skvrnami. Za tohoto dal?ího slunečního minima, předpovězeného NASA, nastane stav, jemu? říkám ´sluneční hibernace´. SSRC pro toto období předvídá, ?e na Zemi bude mnohem chladněji, přesně tak jako před tisíci lety. Jestli?e tabulka sestavená NASA je přesná, pak před zlomem mo?ná za?ijeme je?tě nějaké zvý?ení teplot. Jestli se SSRC a dal?í vědci z celého světa nemýlí, pak nám zbývá jen několik málo let k přípravě na příchod 20 a? 30 let trvajícího a mo?ná nebezpečného ochlazení.?

Na otázku, co to bude znamenat pro ?bě?ného člověka z ulice?, měl Casey přímou odpověď. ?Naposledy se dopady tohoto specifického cyklu projevily před 200 lety. Nazývám to sluneční ´Bi ? Centennial Cyclus´. Bylo to takzvané Daltonovo minimum v letech 1793 a? 1830, období extrémně nízkých teplot, které způsobily to, co dějepisec John D. Post nazval 'poslední velkou existenční krizí´. Během tohoto ochlazení do?lo k ohromným výpadkům úrody, vzbouřením kvůli nedostatku potravin, hladomoru a ?íření naka?livých chorob. Myslím, ?e pří?tí změna klimatu bude je?tě mnohem výrazněj?í a má potenciál znovu způsobit globální výpadky úrody, se v?emi z toho vyplývajícími důsledky. Základní rozdíl mezi dopadem nejbli??ího Bi ? Centennial cyklu a toho minulého je v tom, ?e dnes zde v pří?tích nejchladněj?í letech máme k nakrmení přes 8 miliard úst, zatímco tehdy jich byla jen miliarda. Mimo jiných dopadů, jako je sociální a ekonomický rozvrat, budeme během pří?tí změny podnebí muset čelit reálné vyhlídce na v?eobecný nedostatek potravin. To se bude týkat úplně v?ech lidí na světě.?

Casey byl tázán, zda byla vzhledem k záva?nosti pří?tí změny podnebí informována vláda.

?Ano, samozřejmě. Jakmile můj výzkum odhalil existenci těchto slunečních cyklů a předpověděl příchod chladného období a pří?tí změnu podnebí, oznámil jsem to v?em klíčovým úřadům Bushovy administrativy včetně vědeckých komisí Senátu a parlamentu, a také jako vět?ině celonárodních sdělovacích prostředků. Bohu?el, kvůli intenzivnímu přenesení ve?keré pozornosti na zprávu IPCC OSN a člověkem zaviněné globální oteplování v roce 2007, se veřejnost o nastávající změně podnebí doslýchá jen ve velmi omezeném měřítku.

Změny na Slunci u? začaly. Jsou nezadr?itelné. Brzy se začne projevovat dal?í klimatická změna a nezbývá ne? doufat, ?e budeme mít dost času se na ni připravit.

Nedávno zalo?ená SSRC je dnes předním nezávislým výzkumným centrem, jak v USA a asi i celosvětově, které se soustředilo na nejbli??í změnu klimatu. Spojili se se mnou někteří z nejprozíravěj?ích vědců na světě, mezi nimi? jsou experti na sluneční fyziku a dal?í klimatické změny. Zatím společně s NASA děláme, co je v na?ich silách, abychom roz?ířili zprávu o na?ich a poznatcích jiných, které ukazují co se dnes děje s pozemským klimatem. Věřím, ?e to brzy bude rozpoznáno jako nejdůle?itěj?í klimatická událost století.?

Dal?í informace o Space and Science Research Center jsou k dispozici na: www.spaceandscience.net

Celý článek najdete v novém čísle WM magazínu č.73

Předchozí oznámení NASA bylo zveřejněno na: http://science.nasa.gov/headlines/y2006 ... grange.htm

Zdroj: Tato tisková zpráva z 2. ledna 2008 je na adrese: http://www.spaceandscience.net/id16.html
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod vaclav sejkora » 01 úno 2008, 14:31

Tak to jsi nás tou informací moc nepotě?il.
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1847
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

Příspěvekod Tchorik » 01 úno 2008, 15:56

Stanley, me jsi uvrhnul primo do dost tezke deprese :cry:
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Příspěvekod Stanley_51 » 01 úno 2008, 19:40

A vy si snad myslíte, ?e já z toho mám radost.Já jsem se na to oteplování tak tě?il. Konečně bych si zřídil středomořskou zahradu. Místo toho lední medvědi.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod paloo » 01 úno 2008, 23:51

Konečne bude poriadok a disciplína :lol:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Příspěvekod aminka » 02 úno 2008, 15:18

Aspoň konečně zhubnu :lol: :lol: :lol: Nemaje co do úst.

Je?tě ?e arguta je mrazuvzdorná :lol: :lol: :lol: :lol:
Místo rajčat - kiwitra?! :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Příspěvekod Tchorik » 04 úno 2008, 10:04

V tom pripade bych si mela zacit misto udrzovani jakes takes vahy zacit delat zasobicky na horsi casy - aspon tak 2 kila na rok, no to bude pekna prace :shock: . Hlavne abych nedopadla podle hesla - hubeny budou studeny ... :lol:. A v nejblizsi dobe si naplanujeme dovolene na Sibiri, abychom si pekne zvykali a nasli si tam neco, co budeme moct pestovat i v dobe ledove :evil:
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Další

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: loni a 11 návštevníků