Meruňky

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Meruňky

Příspěvekod fahrweed » 19 čer 2021, 21:57

pavell píše:Co je to za odrůdu? Letos se mi klejotok objevil ve velké míře i na Hargrandu což mě hodně zklamalo, dával jsem do této odrůdy velké naděje.


Aramis Shamade na zelené ryngli. Pořád vypadá, že prosperuje - roste bezprostředně vedle zároveň sestříhaného Bergevalu a až na ty klejotoky mezi nimi není rozdíl...
fahrweed
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 227
Registrován: 27 led 2020, 08:26
Bydliště: Olomouc 238 m.n.m. (kotlina -2°C)

Re: Meruňky

Příspěvekod pavell » 19 čer 2021, 22:47

Tak to by měla být kvalitní odrůda, té by bylo škoda. Klejotok zas až tak velký problém není, horší je ta velká rána, u peckovin nemůžeš řezat větev silnější než polovina větve z které řezaná větev vyrůstá to je hodně velká chyba, měl jsi nechat aktivní čípek a počkat až kmen zesílí a pak to šmiknout. Ale meruňky jsou stejně podle mě už ohrožený druh poslední roky odcházejí strašně rychle jek mladé tak i starší stromy, nejde to nijak ovlivnit.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Meruňky

Příspěvekod fahrweed » 19 čer 2021, 23:28

pavell píše:Tak to by měla být kvalitní odrůda, té by bylo škoda. Klejotok zas až tak velký problém není, horší je ta velká rána, u peckovin nemůžeš řezat větev silnější než polovina větve z které řezaná větev vyrůstá to je hodně velká chyba, měl jsi nechat aktivní čípek a počkat až kmen zesílí a pak to šmiknout. Ale meruňky jsou stejně podle mě už ohrožený druh poslední roky odcházejí strašně rychle jek mladé tak i starší stromy, nejde to nijak ovlivnit.


Ono to kolem té poloviny bylo, ale stříhala manželka, měla blbé nůžky a zbytečně velká rána byla na světě :?
Sousedům meruňka stále žije a relativně plodí, takže to chceme taky zkusit. Uvidíme.
fahrweed
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 227
Registrován: 27 led 2020, 08:26
Bydliště: Olomouc 238 m.n.m. (kotlina -2°C)

Re: Meruňky

Příspěvekod jardos » 23 čer 2021, 19:06

Tak tsunami uz v plnej zrelosti, fajna je...
Obrázek

Obrázek
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 502
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Meruňky

Příspěvekod antarian » 24 čer 2021, 09:34

Dotaz k pouziti stromku.

Dorazila mi tahle hruznost, takze krome toho ze to reklamuju a zrejme mi vrati penize a ani to nebudou chtit zpet....

Co s tim? Nejaka rada jak to zachranit a pouzit? Ten srust je skutecne jen na slabem miste a samozrejme to i pruzi. Prijde mi ze v okamziku kdy to povyroste se to musi ulomit, kdyz na tom budou plody nebo vice zafouka vitr.
Napadlo me jrste vykopat obrovskou diru a strcit to pod zem (tak to delam s tomelama, ze mam roub 20 cm pod zemi, ale zadne merunky nemam tak vubec netusim)

Jinak je to aprigold (respeltive mel by byt :-)))))) )

Obrázek

Obrázek

Obrázek
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Meruňky

Příspěvekod Hofis » 24 čer 2021, 11:30

No, já bych to asi udělal, jak říkáš. Zasadil bych to roubem pod zem a nechal zpravokořenit. Je ale fakt drsný, co si někdy ty firmy dovolí poslat... :(
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3816
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Meruňky

Příspěvekod dzani696 » 24 čer 2021, 11:49

Je to hrozné. S týmto by som šiel za tým čo to vybral,zabalil a predal a omlátil by som im to o hlavu.Na druhú stranu,chudák strom.Ešte by sa to dalo zachrániť preklenutím,ale to je asi dosť vysoko a bolo by to nevzhľadné už tak to je.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Meruňky

Příspěvekod antarian » 24 čer 2021, 15:40

tak jsem to zapatlal voskem (drzi to v podstate jen na kousku kury ... rekl bych tak na 1/4 toho roubu a jeste te nejuzsi casti.) Pak jsem to to komplet zatejpoval (postahoval roubovaci paskou na nekolikrat, aby to poradne drzelo). vykopal jsem asi 80 cm vysokou diru (ten roub je pekne vysoko) a zasadil. (zaleju to zitra nebo pozitri poradne, dnes jsem jeste nechtel kvuli tomu vosku co jsem tam daval rano)

Tak jsem zvedavej co z toho vyroste nebo nevyroste, ale aspon to dostalo sanci :-D

Jinak k mistu nakupu: je to koupeny v polsku :-D takze je to polska kvalita :-D (ty dalsi dva aprigoldy - pokud to vubec aprigoldy jsou, vypadaji pekne. Bylo to i slusne zabalene, ale tohle je fakt hnus fialovej a nechapu jak tohle mohou poslat a jak si toho ten co to bali muze nevsimnout. Predpokladam, ze to snad neposilaji naschval jako OK rostlinu, to by bylo asi jeste horsi).
No napsal jsem jim a tesim se na odpoved :-D co mi napisou.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Meruňky

Příspěvekod dzani696 » 24 čer 2021, 20:17

ObrázekObrázekklop klop na drevo a na zuby.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Meruňky

Příspěvekod dzani696 » 24 čer 2021, 20:26

antarian píše:Pak jsem to to komplet zatejpoval (postahoval roubovaci paskou na nekolikrat, aby to poradne drzelo).

Pokiaľ som si dobre všimol,neviem či tá fotka zkresluje,ale na tej 3. sa mi zdá že sa cez ten štep dokonca svieti. Bolo by lepšie to prerezať a vyčistiť pred tým spätným obviazaním.Aspoň ja by som to tak spravil.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Meruňky

Příspěvekod antarian » 25 čer 2021, 10:09

dzani696 píše:Pokiaľ som si dobre všimol,neviem či tá fotka zkresluje,ale na tej 3. sa mi zdá že sa cez ten štep dokonca svieti. Bolo by lepšie to prerezať a vyčistiť pred tým spätným obviazaním.Aspoň ja by som to tak spravil.


Bylo to az takto brutalni, z druhe strany to taky xrzelo jen na spodni pulce, mozna dvou tretinach.

Promazal jsem tedy i vnitrky toho roubovani a svazanim to komplet utesnil.

Minimalne se to pak uz nehejbalo a myslim ze abi voda by se tam snad nemela dostavat.

Roub je aktualnr cca 10 cm pod zemi, takze na pripadne zpravokoreneni tam take neni moc mista, ale hliubeji to zkratka uz neslo. Kouka mi nad zemi max 10 cm zelenych vyhonku ani ne.

Obrázek
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Meruňky

Příspěvekod Lenkalor » 25 čer 2021, 10:47

Antariane, nemyslel dzani696 spíš opatrně oživit řezem ty nepřirostlé plochy a pak stáhnout ? Aby mohly srůst.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1134
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Meruňky

Příspěvekod antarian » 25 čer 2021, 10:58

Lenkakor: no to by byl asi dobry napad a dava to smysl, ale pri me sikovnosti bych to spis uriznul cele :-)

No necham to ted uz osudu... Ted uz s tim stejne nic neudelam, kdyz jsem to vcera zasadil a prinejhorsim to neprezije. (Po pravde jsem na to sam zvedavej, nejlepsi by bylo pokud by to zpravokorenilo)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Meruňky

Příspěvekod Lenkalor » 25 čer 2021, 11:02

Ono to nejspíš takhle proroste taky i když za delší dobu. A bude tam muset být to ovázání déle.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1134
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Meruňky

Příspěvekod Mirek » 02 črc 2021, 14:37

Tsunami letos u nás dozrává o cca 2 týdny později než v loňském roce a o stejnou dobu později než v nejteplejších oblastech ČR.
Obrázek
Mirek
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 85
Registrován: 10 kvě 2014, 12:16
Bydliště: Brno-venkov, 377 m n.m., USDA 6b

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Missi, radek.god a 20 návštevníků