Pepino Gold - Solanum muricatum

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Stanley_51 » 02 črc 2012, 17:08

Na přání jedno nové téma, určitě ho mnoho z vás pěstuje. Také jsem ho několik let pěstoval, ale moc mě nezaujalo. Chuť nijaká, ani sladké ani kyselé....
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Pepe » 02 črc 2012, 20:00

U mna plody zatial velkosti ako mensie slepacie vajce... :D10
Pepe
 

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod aminka » 02 črc 2012, 22:38

Stando, jak říkáš, nic moc... to si radši dám Cantaloup.
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Alena » 02 črc 2012, 23:10

No, když pepino může pořádně vyzrát, tak není úplně špatné, chutí fakt trochu připomíná ten cukrový meloun, jenže u mě se to povedlo snad jen jednou, jinak vždycky horko-ťažko dozrávalo na okně někdy v listopadu. Takže jsem chuť doháněla cukrem, rumem a citronem. Taky už jsem to pěstování letos po mnoha letech zapíchla, když mi konečně přes zimu chcíplo. Asi to chce rozpálenou jižní terasu a na jaře a na podzim skleník, nejlépe vytápěný, aby plody stihly co nejdřív nasadit a dozrát. Na východně orientovaném dvorku a v temném sklepě nebyly ideální podmínky :mrgreen:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Stanley_51 » 03 črc 2012, 09:44

aminka píše:Stando, jak říkáš, nic moc... to si radši dám Cantaloup.

Já mám ještě raději Galia. Zkoušel jsem ho i pěstovat, ale dorostl mi maximálně do velikosti pinkpongového míčku.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Alena » 03 črc 2012, 09:54

A já nejradši Piel de Sapo, ale ten vyzrálý a koupený na jihu, s medovou chutí, ne ty ovadlé potlučené kousky bez chuti z našich superhyper. Taky jsem zkoušela pěstovat, ale nevyrostlo nic :mrgreen:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Stanley_51 » 03 črc 2012, 13:14

Alena píše:A já nejradši Piel de Sapo, ale ten vyzrálý a koupený na jihu :mrgreen:

Jo a k tomu prosciutto crudo a nemá to chybu. Navrch sklenku Chianti Classico......
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod aminka » 03 črc 2012, 20:59

Mňam :) připadám si momentálně jak Pavlovův pes :lol:
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Alena » 04 črc 2012, 13:42

Jojo, tomu se říká umění žít. Budu s tím muset taky začít...
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Pepe » 05 črc 2012, 18:13

U mna plody rastu "ako z vody" je ich tam zo patnast a stale kvitnu dalsie vyhony, niektore plody su uz velkosti cez 6-7 cm
Naozaj je dolezite, aby mali menej pody na rastlinu tak max 30cm priemer kochlika alebo dve rastliny do 30kg kybla od farby a dostatok zavlazovania, kazdych desat dni pohnojit a ide to...
Plody na konzumaciu mi pridu vhodne az ked su zlte s fialovymi pasmi, inak su bez chuti.
Ale zase pozor na prezretie, lebo ked su uz skoro do oranzova chytaju horkastu prichut a to mne uz nechuti... E1 E7 E1
Pepe
 

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Alena » 05 črc 2012, 21:14

Jo, Pepe, tak tyhle jemné rozdíly v barevném odstínu já s pepinem nikdy řešit nemusela. Ani v tom květináči do 30 cm s pravidelnou zálivkou a hnojením. S málem slunce a tepla jsem byla ráda, když nasadilo 4 plody, nesežrali je slimáci a jeden jakžtakž dozrál :lol:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Pepe » 06 črc 2012, 07:32

Doma na zasklennom balkone sa im nikdy nedarilo lebo ich likvidovali roztocce potom zase uschynali listy od nejakej rajcinovej plesne, potom zase vosky a tak dokola, idealne je ich nechat v zahrade na volnom priestranstve aspon meter nad zemou kde sa nedostanu slimaky a mozu robit previsy.
Dolezite je ked su este male rastliny cca v Maji, stihnut ich prirychlit v sklenniku po presadeni do vacsieho kybla cca dva tri tyzdne... potom po preneseni von uz nebyva problem a s voskami sa vysporiadaju mravce a lienky cize ich nestriekam ...
Tento rok ich mam trochu v predstihu lebo som ich prirychloval v sklenniku a maju aj viacej nasadenych plodov.
Objednaval som si ich u http://www.pepinogold.cz/ lebo minulorocne a v podstate aj tie predchadzajuce roky sa mi ich nikdy nepodarilo prezimovat S13
Pepe
 

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod J500j » 09 črc 2012, 09:35

Pepe píše:U mna plody zatial velkosti ako mensie slepacie vajce... :D10


Mne zatiaľ len kvitnú, ale kvety stále opadávajú a netvoria sa plody. Polievam pravidelne ráno a večer tak dovtedy kým netečie voda zo spodu kvetináča. Je na priamom slnku. Prihnojené granulovaným htojivom a ďalej kristalonom start a teraz kristalonom kvet a plody. Rastlinky som kúpil jednu v Nitre na Gardénii, druhú v rastlinkách a tretiu na trhu v Stupave. Všetky sú v jednom závesnom kvetináči o priemere 45cm. Skusil som im aj vyštikať zálistky, ale plody sa netvoria. Čo asi robím zle? Dočkám sa tohoto roku aj úrody?
Uživatelský avatar
J500j
oficír
oficír
 
Příspěvky: 609
Registrován: 19 zář 2011, 14:11
Bydliště: Bratislava,ZB., 175m.n.m., záhrada otvorená zo severu ____ Jano

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod AniCiz » 09 črc 2012, 11:56

Mám stejné problémy..jednu r. mám na slunném balkoně,dvě na zahradě v květináči..na slunci,zálivka i přihnojování pravidelné..Slaabě kvete a plody nikde..:( Sadbu mám z Palkovic,přímo od pěstitele S2
AniCiz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 480
Registrován: 07 črc 2010, 06:07
Bydliště: Litomyšl

Re: Pepino Gold - Solanum muricatum

Příspěvekod Pepe » 09 črc 2012, 18:59

To netusim kde je chyba...
Predtym som kupoval od Karasa z TT potom mali obcas v Lidli a aj na Flore ale teraz uz druhy rok kupujem z Ciech z http://www.pepinogold.cz/ a aj druhy krat mi poslali krasne mlade sadenicky cca 15cm a hned ako prisli v prvy Majovy tyzden, tak som ich zasadil do kyblov od farby a nechal do konca Maja v sklenniku a potom som ich vybral von uz vyse dvojnasobnej velkosti s nasadenymi kvetmi ... Ako substrat som pouzil kompost a prihnojujem skoro kazdych desat dni bud granulovanym kravskym hnojivom alebo Kristalonom gold.
Zalievku robime aj rano a aj vecer a poliadne zaliat.
Inak plody strasne rychlo rastu... Dnes som pozeral najvacsie a tie uz maju cez 8cm a na niektorych sa uz zacinaju robit aj fialove pasy...
Co maju teraz na niektorych vyhonoch nove kvety, tak tiez uz sa netvoria z nich plody a zltnu po odkvitnuti, ale myslim si ze je to sposobene hlavne tymito teplami co teraz su... S15
Pepe
 

Další

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků