řízkování kamčatky

zde můžete probrat vše o pěstování kamčatek

Moderátor: Stanley_51

Re: řízkování kamčatky

Příspěvekod metalwarrior665 » 07 čer 2015, 11:56

Už do toho pomalu pronikám S11 Zatímco pro zimolezy je moje nádoba s postřikovačem a spodním teplem 23C katastrofa, kiwi už po 14 dnech koření. Za to Zimolez venku pod fólií je úplně v pohodě, tak uvidíme. Je to evidentně o tom si přečíst každou rostlinku a zkoušet.
metalwarrior665
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: 24 kvě 2011, 23:50
Bydliště: Pardubice - 220 m.n.m.

Re: řízkování kamčatky

Příspěvekod loni » 07 čer 2015, 19:30

metalwarrior665 píše:Už do toho pomalu pronikám S11 Zatímco pro zimolezy je moje nádoba s postřikovačem a spodním teplem 23C katastrofa, kiwi už po 14 dnech koření. Za to Zimolez venku pod fólií je úplně v pohodě, tak uvidíme. Je to evidentně o tom si přečíst každou rostlinku a zkoušet.

Odrezky kamčatiek je potrebné zakoreňovať vonku pod fóliou. Sused si u mňa naodrezkoval napichal do substrátu a dal to do vnútra domu pri okne a komplet všetko mu to skapalo. Ignoroval to, čo som mu povedal a čo videl u mňa. Potom som mu musel dať z toho, čo som zakorenil ja vo fóliovníku.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: řízkování kamčatky

Příspěvekod paloo » 25 čer 2015, 21:37

paloo píše:Takto sa množí v priesmyku :D4 Je to hlavne pre tých ktorí sa tým nechcú živiť,ale funguje v pohode S6
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tak hodne úspechov sezóna začala :D4

Po 30 dňoch :D4
Obrázek
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: řízkování kamčatky

Příspěvekod petrpan » 24 úno 2016, 00:14

Ahoj Paloo, mam dotaz. Ten pytel s temi rizky jsi prechovaval kde? Nekde venku ve stinu nebo doma? Chystam se letos taky rizkovat, tak cim vic informaci budu mit, tim lip. Diky.
PS. jinak moc hezky :)
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.

Re: řízkování kamčatky

Příspěvekod paloo » 24 úno 2016, 19:33

petrpan píše:Ahoj Paloo, mam dotaz. Ten pytel s temi rizky jsi prechovaval kde? Nekde venku ve stinu nebo doma? Chystam se letos taky rizkovat, tak cim vic informaci budu mit, tim lip. Diky.
PS. jinak moc hezky :)

V tieni ale v skleníku.Tepla sa neboj,voda nemá kam ujsť :D4 Dôležité je aby nato nesmažilo priame slnko lebo to spáli :!:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: řízkování kamčatky

Příspěvekod petrpan » 24 úno 2016, 19:43

Diky za odpoved, sklenik mame, tak zkusim:) Ted me jeste napada. Aplikoval jsi nejaky previcur kvuli mozne plisni?
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.

Re: řízkování kamčatky

Příspěvekod paloo » 24 úno 2016, 19:52

petrpan píše:Diky za odpoved, sklenik mame, tak zkusim:) Ted me jeste napada. Aplikoval jsi nejaky previcur kvuli mozne plisni?

Nie,aj sustrát na množenie používam niekolko rokov po sebe.Iba prejde v zime mrazom.
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: řízkování kamčatky

Příspěvekod petrpan » 26 dub 2016, 17:24

Tak jsem predevcirem narizkoval neco na zahrade u Nechranic (300mnm). Nez jsem se dostal do Prahy, mel jsem rizky zabalene v jednotlivych mikrotenovych pytlikach podle odrud. Po par hodinach jsem doma vzal terarko, naplnil ho substratem na mnozeni rizku + perli (3:1) zhruba do tri petin a zapichal do nej rizky. Pouzival jsem hormon Stimulax III, takze jsem diry na rizky delal spejli. Pak jsem je postrikal previcurem proti plisni. Nakonec jsem to zakryl potravinarskou folii a dal do skrine pod zarivku (obvykle pod ni na jare predpestovavam papriky a rajcata (ted uz teda spis vse ve skleniku)). Vcera jsem koukal, ze jeden rizek dokonce zacal narazet do folie nahore, tak jsem ho jeste zakratil. Zatim to vypada dobre. Snazim se jednou za den vetrat, ale s previcurem mam dobre zkusenosti, takze plisne se tolik nebojim.
Nejsem zastancem chemie, ale verim, ze v tomhle pripade to malinke mnozstvi, co jsem aplikoval se nepromitne do plodu za rok nebo dva..Kdyz uz bude ker v nove zemine. Ted ale musim na tri dny do Polska, takze folii necham lehce priotevrenou. Kazdopadne rizky vypadaji zatim moc pekne.
Jo a jeste jsem vsem rizkum lehce narusil spodni cca 3cm stonku, ze jsem poskrabal nozem (jako kdyz se skrabe mrkev, ale samozrejme jen lehounce). melo by to podporit lepsi rust korenu a zaroven lepsi vstrebavani vlahy ze substratu.
Co vy? Jeste neberete rizky? Ja vzal zatim 25 s tim, ze za dva tydny udelam jeste dalsi sber zhruba ve stejnem objemu. Ale jinak je to timto zpusobem piplacka, ve vetsim bych to asi nemohl delat. Kdyby byla manzelka doma predevcirem, asi uz bych to schytal, ze si sedim pres dve hodiny u kytek :lol:
Vecer zkusim pridat foto.
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.

Re: řízkování kamčatky

Příspěvekod loni » 26 dub 2016, 21:10

Ja sa už každú chvíľu chystám vyraziť. Niektoré odrody sú už vhodné na odrezkovanie.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: řízkování kamčatky

Příspěvekod petrpan » 26 dub 2016, 22:31

Ano, nektere se mi zdaly uz i trochu drevnatejici... Nektere naopak jeste mohly pockat.. no proste zkousim rizkovat ve vice fazich..
tady je ten obrazek.
Obrázek
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.

Re: řízkování kamčatky

Příspěvekod petrpan » 14 kvě 2016, 15:23

Tak hlasim uspech. Pod svetlem se to da. Dnes je to dvacet dnu. Ze 30ti rizku jich prezilo 25 a co jsem se dival zespod na terarko, tak zhruba pulka uz ma dost rozrostle koreny. U nekterych rizku jsem si vsiml, ze jim zacli rasit pupeny, tak snad se jeste letos rozrostou. Fota se pokusim dodat zitra.
Tech 5 co chciplo byly podle me moc slabe vetvicky.
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.

Re: řízkování kamčatky

Příspěvekod metalwarrior665 » 16 kvě 2016, 12:40

Jo, už na to taky půjdu 8)
metalwarrior665
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: 24 kvě 2011, 23:50
Bydliště: Pardubice - 220 m.n.m.

Re: řízkování kamčatky

Příspěvekod loni » 16 kvě 2016, 13:17

Za takých 40 dní by už mali byť v pohode s koreňmi. Potom už iba aby prezimovali.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: řízkování kamčatky

Příspěvekod petrpan » 16 kvě 2016, 22:19

Tak jsem se dneska dostal k foceni (po 22ti dnech). Nakonec jich poslo 7. Statistiky jsou takoveto (Odruda prezivsi/puvodni_pocet):
Fialka 1/1
Nimfa 1/1
Zielona 2/2
Morena 2/3
Asi ne Duet:) 4/4 (jeden rizek ma trochu divne listy (druhy zleva dole))
Indigo Yum 2/2
Silginka 1/3
Amur 6/8
Altaj 4/6

Co je koukal na nove vetvicky, ktere zacaly rust, chybi jim asi precijen trochu svetla, takze uz pujdou na balkon (zatim jen pres den a ne kdyz bude moc svitit).
V druhem terarku mam jeste 20 rizku, ktere jsem daval o dva tydny pozdeji, takze ted jsou tam 8dni.
Rizky: Obrázek Koreny:Obrázek
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.

Re: řízkování kamčatky

Příspěvekod geochelone » 28 čer 2016, 15:27

Také jsem zkusil nařízkovat kamčatky podle návodu od paloo v pytli na okně + oškrábání stonku a namočení do Stimulaxu podle petrpan - zdá se, že se to celkem chytlo. Potvrdilo se mi, co psal Paloo že Docz Velikana koření špatně, respektive u mě se asi nechytá vůbec (polovinu řízků už jsem vyhodil). To stejné u Bakczarskaja jubilejnaja. Jsou to řízky na první fotce vlevo. Nepřišel náhodou někdo na to, co s tím?
Obrázekpc screenshot
Obrázekuploading images
geochelone
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 9
Registrován: 28 kvě 2016, 19:03
Bydliště: Neveklov 413 m.n.m. Matěj

PředchozíDalší

Zpět na KAMČATKA ( Lonicera )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník