prodejci rostlin

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod BXL » 11 úno 2017, 07:38

Souhlasím s názvy špendlíku. Plané trnky myslíte ty kuličky co mají asi 1 cm? To jsem ještě neslyšel že by z toho někdo něco dělal - musí to být zábava sbírat takové malé kuličky mezi samými trny S1[/quote]
No,zrejme absentovali prastarí rodičia.
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod sasman » 29 bře 2017, 18:33

Ahojte, jaké máte zkušenosti s brněnským zahradnictvím "U Mašků"? Hlavně by mě zajímala pravost odrůd.
Dnes jsem šel náhodou kolem, tak jsem se tam samozřejmě stavil a viděl jsem tam 2 dříny Kazanlak, zvažoval jsem jeden koupit, ale nakonec jsem si to rozmyslel, protože rostliny byly naroubované "na prasáka" - jedna do rozštěpu, ale srostlý byl jen spodek roubu a podnože, snad 70 % plochy bylo nespojené (což je si myslím špatně, ale nikdy jsem takto nerouboval, tak nevím jistě); druhá rostlina byla pro změnu naočkovaná, ale určitě nevypadala ukázkově (ta by asi byla použitelnější). Obě rostliny byly vyrašené a měly tak 50 cm.
Kdybych si byl aspoň trochu jistý, že tam jsou ohledně odrůd spolehliví, tak bych to možná risknul, až tam někdy budu mít zase cestu. Docela mě "zaujalo", že tam měli občas fixou přeškrtnuté odrůdy na cedulkách.
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod sylvia33 » 29 bře 2017, 20:18

sasman píše:...protože rostliny byly naroubované "na prasáka" - jedna do rozštěpu, ale srostlý byl jen spodek roubu a podnože, snad 70 % plochy bylo nespojené (což je si myslím špatně, ale nikdy jsem takto nerouboval, tak nevím jistě)...


Tú "roubovanú" určite neber, je to navrúbľované úplne mizerne!
sylvia33
ouško
ouško
 
Příspěvky: 50
Registrován: 05 čer 2011, 20:58
Bydliště: Bratislava

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod sorer » 01 dub 2017, 22:01

Na jesen som nakupil u firmy kohaplant rakytniky, bohuzial dodali len take male vetvicky ktore krutu zimu neprezili. Nebudem ich ale vinit, ale mohli by predavat vacsie sadenice. Muchovniky od nich prezili. Rakytnik sa urcite oplati kupit u mountberry dodavaju pekne sadenice, ovela vyssie ako kohaplant. Buhuzial v mountberry nemali nove odrody tak som nakupil len jednu samicu a samca, ktore prezili zimu v pohode.
sorer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 114
Registrován: 22 říj 2013, 18:04
Bydliště: Malacky 159 m n. m. - Vlado

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Satan » 02 dub 2017, 07:18

Před dvěma lety jsem koupil rostliny Kiwi Staré Bojkovice, Staré Odrůdy Radim Pešek , Kiwi přišlo v pořádku silné velké rostliny. Od jiného zahradníka už bych nekoupil , ten pán ví co prodává , a rostliny měli popis všechno OK .Na rozdíl od jiných internetových zahradníku .
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Dragonito » 02 kvě 2017, 04:40

Mountberry - dobra komunikacia, rychle dodanie sadenic, velmi dobre zabalene, rastliny v dobrom stave (neratam ze mi vykapali brusnice, lebo pri dodani boli nadherne), normalna cena, akurat maju naozaj maly vyber - celkovo som objednaval 3x a ziadny problem
Dragonito
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: 12 čer 2015, 18:33
Bydliště: Žiarska kotlina - Žarnovické podolie, 230 m n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod onry » 04 zář 2017, 17:45

Zdravím
Nevíte jestli ještě funguje Simeon( Bulhar)? Tento odkaz je už neplatný http://cornus.net78.net/f_index_ziziphus.html
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod paloo » 05 zář 2017, 07:29

Aj ja som po ňom pátral lebo tie driene od neho majú plody ako menšie melóny S6
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod juro » 22 zář 2017, 14:47

Vie mi niekto poradiť, kde sa dajú kúpiť gaštany jedlé....Castanea crenata x Castanea sativa - MARAVAL alebo MARIGOULE...ideálne MARAVAL alebo obe. Všade majú z týchto krížencov len BETIZACa...

Ďakujem,
juro
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 372
Registrován: 23 kvě 2010, 20:40
Bydliště: Kolárovo 111 m n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod nene » 03 lis 2017, 16:59

Dneska jsme zajeli do Ostrohu, do prodejstromku.cz.
V podstatě jako jediní široko daleko měli to, co jsme chtěli - myslím teď stromky k podzimní výsadbě.
Už jsme předtím absolvovali několik prodejců a vycouvali jsme, protože když už stromek náhodou byl, tak kvalita byla smutná - vylámané pupeny tak, že by nebylo jak zapěstovat korunku, pár polámaných pahýlů místo kořenů....
V Ostrohu to bylo příjemné překvapení - jednak měli "naše odrůdy", ale hlavně kvalita stromků opravdu na úrovni, nádherné kořeny, stromky šetrně vyryté...no radost, no.
Takže to berte jako reklamu :lol: - v Ostrohu nám asi za ni nepoděkují, i tak neví, kam skočit dřív - ale skáčou :) s úsměvem - a to se taky cení.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod pavell » 03 lis 2017, 19:28

nene a co jsi tam koupil?
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod mifin » 01 úno 2018, 19:12

Kdyby někdo sháněl sazenice révy, tak jsem udělal zkušenost zde: www.sazenice.prodejce.cz
Není to e-shop a asi jedou spíše ve velkém, ale protože měli to, co jsem chtěl (a po 35 Kč), tak jsem zkusil napsat e-mailem objednávku jen na 3 ks.
Odpověď mi nepřišla žádná, ale za dva dny mi přišel balík (předem upozornění pošty) s dle mého laického názoru pěknými silnými naroubovanými (zavoskované rouby) sazenicemi a návodem k výsadbě.
Většinu jsem zaplatil za poštovné a balné, ale cena 35 Kč za pěkné roubované sazenice, když v zahradnictvích jsou tyto odrůdy min o 100 dražší, to je zajímavé. Kdo chce větší množství nebo je u Znojma, tak může zkusit.
To, že nikdo neodpověděl na e-mail mi přišlo zvláštní, ale s výsledkem jsem (zatím) velmi spokojen.
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 317
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Miroslav » 27 úno 2018, 12:34

prosím kde koupit vzrostlé roubované citrusy, potřebuji je jako dekoraci, proto ideálně od 1- 1.2m a více, díky za tipy
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod sapmok » 27 úno 2018, 12:59

Miroslav píše:prosím kde koupit vzrostlé roubované citrusy, potřebuji je jako dekoraci, proto ideálně od 1- 1.2m a více, díky za tipy

Určitě bych zkusil se optat v ADAVO. :)
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Miroslav » 27 úno 2018, 15:02

tam mají tuším jen ty menší za cca 200kč..
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

PředchozíDalší

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků