Mezidruhové křížení a štěpování

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Mezidruhové křížení a štěpování

Příspěvekod mifin » 10 čer 2017, 20:47

Tak mi to nedá a ještě přidávám před pár dny naroubovaný zimní roub - teprve 4. den po roubování, docela jsem se divil jak jede (zbylé jsou pomalejší). Myslím, že to byl ten "vrcholový", proto je asi nejrychlejší.
Obrázek
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 317
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: Mezidruhové křížení a štěpování

Příspěvekod mifin » 25 čer 2017, 20:16

Tak dokumentuji rouby od Miloše, rostou báječně! Ne všechny jsou takhle velké, ale z těch zelených kromě jednoho chytly všechny (budu je teprve muset spočítat).
U poslední várky (zimních roubů) ještě uvidím.
(Opět se omlouvám za fotky mobilem, ale je to rychlejší.)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 317
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: Mezidruhové křížení a štěpování

Příspěvekod mifin » 25 čer 2017, 20:20

Jinak mé čistě pokusné rouby issai na "asi weiki" chytly všechny tři dokonce bez pytlíku, ale obalené folií a ve stínu. S pytlíkem by podle mě vyrašily rychleji.

Obrázek

Obrázek
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 317
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: Mezidruhové křížení a štěpování

Příspěvekod milos 51 » 28 čer 2017, 11:18

Obrázek
Dnešní roubování zelenými rouby od Juraje+ . Přišly v perfektním stavu po třech dnech .Je to samčí semenáč rané chinensisky k opylování Hortu.
Po patnácti dnech v sáčku .
Obrázek
Měsíc po naroubování. Pořád v sáčku. U jednoho roubu řapík odpadl ,u druhého zůstal.
Obrázek
Sáček jsem odstraňoval až 13.8.
Obrázek
Naposledy upravil milos 51 dne 14 srp 2017, 07:57, celkově upraveno 2
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Mezidruhové křížení a štěpování

Příspěvekod milos 51 » 12 črc 2017, 09:46

milos 51 píše:Zdá se ,že zimu přežil bez problému a začíná se probouzet. A to na kolomiktě!!
Obrázek

Rouboval jsem 9.7. 2015. Dnes má roub 70 cm a je na něm 15 plodů . Velikost 6 cm.
Obrázek
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Mezidruhové křížení a štěpování

Příspěvekod izi » 12 črc 2017, 12:31

Miloš, nadobúdam presvedčenie, že buď Ty, alebo my ostatní na toto fórum nepatríme. Tvoje príspevky sú zo sekcie paranormálnych javov. S6
Držím palce, nech sa Ti takto darí aj naďalej. Si pre nás veľkou motiváciou!
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

Re: Mezidruhové křížení a štěpování

Příspěvekod onry » 12 črc 2017, 14:03

Chybama se člověk učí. První serie roubu od Miloše: zapoměl jsem nasadit sáčky tak jsem nasazoval až po 3. dnech i tak začalo růst cca 50% pak přišly mrazíky a zůstaly jen 2 rouby. Druhá serie roubů roubována do zeleného. začátek dobrý: vyrašilo skoro vše, ale pak se růs zastavil ve stadiu 3-4 listy a vedro asi udělalo své -zustaly jen 3 rouby (asi byla chyba že jsem některé rouby aktivně zatřel stromovým balzamem- zelená podnož pod roubem zčernala) Teď jak donutit aby těch 5 rostlo- mají tak od 3 do 6 listů a dále nepřirůstají , kolem jsou výhony podnože až 4m dlouhé.
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: Mezidruhové křížení a štěpování

Příspěvekod milos 51 » 12 črc 2017, 14:39

Obrázek
Pokud rouby nepřirůstají ,nevadí. Mnohem důležitější je ,aby to co narostlo vyzrálo a přežilo zimu. Na obrázku je Saanichton ,kterému jsem podstrčil provázek k ovíjení a taky se zastavil .
Ještě k tomu zelenému roubování: Já nepoužívám žádný balzám ,je to zbytečné a jak je vidět ,je to dokonce špatně. Úvazek tou potravinářskou fólií je ideální. Asi nejdůležitější je ten sáček s listy a 100% vlhkost v něm. Proti slunci se musí stínit a já to vůbec nevětrám a ani tam nemám otvory na větrání.
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Mezidruhové křížení a štěpování

Příspěvekod mirek-m180 » 12 črc 2017, 20:12

Tak to je báječné většinou se rouby ujaly.Zítra to bude 14 dní co jsem rouboval rouby od Miloše (děkuji) tak ustřihnu růžky pytlíků a začnu je přivykat.
Snad budu mít taky radost ze srostlých roubů.
mirek-m180
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 253
Registrován: 20 led 2015, 23:25
Bydliště: Neratovice 162 m.n.m

Re: Mezidruhové křížení a štěpování

Příspěvekod milos 51 » 13 črc 2017, 11:13

Obrázek
Asi zbytečně ,ale pro jistotu to napíšu. Pokud máme 100% jistotu ujmutí roubu ,musíme pod naroubovaným místem odstraňovat konkurenční výhony ,které rostlina vytváří. A pokud roub nechytne a zaschne , je možné konkurenční výhonky opět roubovat . A tak furt dokola až do podzimu :D
Naposledy upravil milos 51 dne 18 črc 2017, 08:52, celkově upraveno 1
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Mezidruhové křížení a štěpování

Příspěvekod izi » 15 črc 2017, 07:03

Aby som sa iba nesťažoval, vďaka Milošovi sa aj moja zbierka rozšírila. Ako prvá sa chytila ambrózia, potom GL, a čo bolo pre mňa hlavným cieľom, ide mi aj SE . To, že sa mi podarilo navrúblovať samca chinensky, ktorého som získal z jedného záhradníctva aj s kvetmi na opelenie mojej no name, to už je len čerešnička na torte, ovšem pre mňa veľmi vzácna.
Otázka: dokedy je možné vrúblovať vonku, aby letorasty do zimy stihli vyzrieť?
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

Re: Mezidruhové křížení a štěpování

Příspěvekod jaroMira » 15 črc 2017, 10:31

Roubuji do zelených polovyzrálých výhonů, dokud přátelům neporozdávám "zbytky" tvrdých roubů, což je každoročně přibližně do poloviny července. Ujaté rouby s výhony velmi dobře přečkávaly zimy, nevyrašené se zatím ještě nikdy následující jaro neprobudily. Po výše uvedeném termínu už nemám zkušenosti, ale u semenáčků se dá pochopitelně roubovat možná i do začátku srpna, protože na zimu se přenesou do chladné nejlépe bezmrazové místnosti. Některé už nemusí vyrašit, dá se jim šance ještě na jaře v příštím roce.
jaroMira
ouško
ouško
 
Příspěvky: 57
Registrován: 12 led 2017, 23:32
Bydliště: Břeclav

Re: Mezidruhové křížení a štěpování

Příspěvekod Stanley_51 » 15 črc 2017, 18:43

jaroMira píše:Roubuji do zelených polovyzrálých výhonů.

Možná se blbě zeptám - kiwi zelené do zelených ?
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Mezidruhové křížení a štěpování

Příspěvekod jaroMira » 15 črc 2017, 23:15

Zelené do zeleného jsem ještě nikdy na kiwi nezkoušel, pouze na stolní révě. Tvrdé prosincové rouby z kiwi se mi daří docela dobře v ledničce uchovat a jak mi nedávno napsal Vašek, jsou ve stavu, jako bych je čerstvě nařezal. Lednička je vybavena tzv. nulovou zónou, rouby jsou tedy udržovány v teplotě blízké nule, jsou ošetřeny proti plesnivění a řezné plochy naparafínovány. I tak rouby kontroluji v ledničce 1x za dva měsíce. Už jsem tady někdy psal, že úspěšnost srůstu roubů mám velmi vysokou. Letos jsem zkusil do silného zeleného výhonu dát tvrdé rouby dva menší, ale se střídavým úspěchem. Chytla Ashoka a Belen, bohužel Starella, Sorelli i Tsechelidis ne. Roubování provádím do rozštěpu, tvrdé rouby seřezávám do klínu. Omotávám zespodu nahoru včetně roubu kromě místa, kde vyráží očko. Čípek nad očkem je asi 1cm dlouhý (je tedy rovněž omotaný páskou). Sáček není potřebný.
jaroMira
ouško
ouško
 
Příspěvky: 57
Registrován: 12 led 2017, 23:32
Bydliště: Břeclav

Re: Mezidruhové křížení a štěpování

Příspěvekod izi » 16 črc 2017, 07:42

Stanley_51 píše:Možná se blbě zeptám - kiwi zelené do zelených ?

Ja som to skúsil, ale výsledok neviem. Správa sa to tak nejak neutrálne. Vrúble síce žijú, ale neprejavujú žiadnu aktivitu. (nerašia, stonky neodpadávajú, čo je u ostatných OD prejavom prijatia). Iba na jednom som nechal celý list, a ten sa zväčšuje, takže aká-taká nádej tu je.
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků