Actinidia chinensis

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod izi » 09 říj 2017, 12:45

Radime, zelené vrúble a Milošová páska a musí to ísť. Já som bol na tom stejne, ale tie zelené vrúble by sa zrástli asi aj same S6
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Stanley_51 » 09 říj 2017, 14:33

Já mám úplně ten samý problém, mě to taky neroste a všechny rouby vždy uschnou.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod juraj+ » 09 říj 2017, 23:03

Radim K píše:Já bych o roub zájem určitě měl - kdybych však uměl roubovat kiwi :cry: . Chytá se mi vše úspěšně, ale kiwi prostě ne. Asi to chce dál trénovat.


Keď sa ti štepenie kiwi nechytá , tak nestačí iba trénovať , ale treba navštíviť niekoho kto má s tým skúsenosti . Musíš to vidieť na vlastné oči a potrebuješ vysvetliť , lebo niečo robíš určite špatne . Kiwi nie je umenie štepiť , lem musíš zistiť kde robíš chybu.
Uživatelský avatar
juraj+
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 11 črc 2011, 17:57
Bydliště: Okres, Komárno

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Radim K » 09 říj 2017, 23:06

U Miloše jsem byl nejméně 7x :D . Asi je to pořád málo S1 . Ale možná, že by to do zelena šlo, jak psal izi.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod juraj+ » 10 říj 2017, 10:06

Radim K píše:U Miloše jsem byl nejméně 7x :D . Asi je to pořád málo S1 . Ale možná, že by to do zelena šlo, jak psal izi.


Budeš sa musieť k Milošovi nasťahovať aspoň na jeden celí rok a potom možno niečo z toho bude S1
Uživatelský avatar
juraj+
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 11 črc 2011, 17:57
Bydliště: Okres, Komárno

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod izi » 10 říj 2017, 20:06

Ja som bol u Miloša iba 1x (zatial). Zážitok to bol určite nezabudnuteľný.
Ale v súvislosti s touto návštevou jedna pikoška, o ktorej som zatiaľ nehovoril ani Milošovi: Po neodmysliteľnom pohostení a prehliadke záhrady došlo na praktickú ukážku očkovania forketom. Miloš vzal do ruky náhodne pohodený konár actinidie, odrezal z neho očko a na iné miesto ho osadil. Nič viac, nič menej, skrátka len predviedol techniku rezu, vysvetlil podrobnosti - názorný postup očkovania. Tento konár pohodil medzi ostatné, ktoré mi daroval na rozšírenie mojej zbierky, ale hlavne na "tréning" vrúblovania. Keď som na jar triedil tento materiál, našiel som aj spomínanú učebnú pomôcku. Očko bolo zrastené. Bez akejkoľvek fixácie, iba pohodené vo vlhkej pivnici. Náhoda? - Možno...
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 11 říj 2017, 17:13

Ivan ,no to snad není ani možné ! :lol:
Ale teď vážně. Zkušební plod Tsechelidise sklizený 8.10. a uzavřený s jablkem změkl za 3 dny. Cukr se zvedl ze 7°na 11°Brix.
Je jedlý a sladký ,ale jsem zvyklý na lepší chuť i kvalitu. Klidně ještě může viset na keři. Ještě doplním rozměry . 7,2 x 5,3 cm , 103 g . Na zkoušku jsem vybral nejmenší plod. Podle mého názoru to dozraje i v Praze .mifin: Milane připrav si tu vrbu :D
Obrázek
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod juraj+ » 11 říj 2017, 19:25

izi píše:Ja som bol u Miloša iba 1x (zatial). Zážitok to bol určite nezabudnuteľný.
Ale v súvislosti s touto návštevou jedna pikoška, o ktorej som zatiaľ nehovoril ani Milošovi: Po neodmysliteľnom pohostení a prehliadke záhrady došlo na praktickú ukážku očkovania forketom. Miloš vzal do ruky náhodne pohodený konár actinidie, odrezal z neho očko a na iné miesto ho osadil. Nič viac, nič menej, skrátka len predviedol techniku rezu, vysvetlil podrobnosti - názorný postup očkovania. Tento konár pohodil medzi ostatné, ktoré mi daroval na rozšírenie mojej zbierky, ale hlavne na "tréning" vrúblovania. Keď som na jar triedil tento materiál, našiel som aj spomínanú učebnú pomôcku. Očko bolo zrastené. Bez akejkoľvek fixácie, iba pohodené vo vlhkej pivnici. Náhoda? - Možno...


Aj by som sa na tom zasmial a povedal ti že neblbni . ale asi v Auguste som tiež urobil také niečo ale ja som to dal do vody, pretože sem tam skúšam aj hlúposti:-) O tri týždne som to odmotal a ono to už bolo tak jemne prirastené . Keby som to neodmotal a nechal ešte nejaký čas tak by to bolo ešte lepšie , takže ja tomu čo si napísal verím .
Uživatelský avatar
juraj+
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 11 črc 2011, 17:57
Bydliště: Okres, Komárno

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod izi » 12 říj 2017, 06:00

Škoda, že mi nenapadlo použiť to ako vrúbel. Mohol som machrovať, že mi Miloš očkoval kiwi S19 To očko bolo fakt zrastené. Po oddelení bolo jasne vidieť zelené kambiálne vrstvy.
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod juraj+ » 12 říj 2017, 10:04

izi píše:Škoda, že mi nenapadlo použiť to ako vrúbel. Mohol som machrovať, že mi Miloš očkoval kiwi S19 To očko bolo fakt zrastené. Po oddelení bolo jasne vidieť zelené kambiálne vrstvy.


Presne toto ma napadlo včera , že si to mal použiť ako vrúbel .
Uživatelský avatar
juraj+
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 11 črc 2011, 17:57
Bydliště: Okres, Komárno

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod amy80 » 18 říj 2017, 14:27

V Hornbachu mají teď 50% slevu na skoro všechny venkovních rostliny a mají tam pěkné kivi zřejmě deliciosa (je "chlupatá")?
Nazev je uvedeny SKYLET.
Nevíte někdo o jakou odrůdu jde nikde jsem jí nenašla. Nevím jestli to zkusit.
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod ZdenekCernoch » 18 říj 2017, 18:50

tohle sjem kdesi dávno někde viděl a možn á i pár roku měl. Plodilo to v květináči plody velikosti vlašskyho vořechu. :mrgreen:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod amy80 » 18 říj 2017, 20:43

Zdeňku, a to znamená že je to odrůda k ničemu, nebo že by to ve volné půdě mohlo plodit líp? :D
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 20 říj 2017, 16:45

Sklidil jsem 10 plodů Tsechelidise . Váha 1282 g.
Obrázek
Největší plod váží 149 g.
Obrázek
Refraktometr ukázal 11°Brix. Tsechelidis zraje v Břeclavi v půlce října ! :D
Obrázek
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Marek107 » 21 říj 2017, 18:57

Miloši to je nádhera :P jen je potřeba dopilovat hnojení rostliny aby měla velikost plodů 220g na kus. Musím zkusit ty moje ještě jsem se na ně pořádně nedíval. Ale jedno vím že moje plody nebudou tak velké jak ty tvoje :D2 .
Marek107
oficír
oficír
 
Příspěvky: 574
Registrován: 28 srp 2008, 12:37
Bydliště: Veseli nad Morovou, 170 m.n.m

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků