Kanadská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod patron » 14 lis 2017, 16:02

Ďakujem všetkým fóristom za čerpanie cenných rád a skúseností pri mojich prvých, ale určite nie posledných čučoriedkach /Bluecrop, Patriot, Darow, Chandler, Elisabeth a Brigitta/. Taktiež vďaka tomuto prudko nákazlivému fóru pribudlo aj 7 sadeníc zemolezu. Po vašich skúsenostiach s pravosťou odrôd som stavil na pána Šimalu z Oravy, takže teraz sa už neviem dočkať jari.

Obrázek

Obrázek
patron
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 říj 2017, 17:11
Bydliště: Dunajská Lužná, 131m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Stanley_51 » 14 lis 2017, 16:22

patron píše:Ďakujem všetkým fóristom

Ahoj, vítám tě na kiwifóru E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod mates » 07 led 2018, 13:06

Nezapomente zbytky z vanocnich stromku trosku prilepsit svym kanadskym milackum. Kdo vi, jaka bude letos uroda a to nejen u kanadek, kdyz je takovahle "zima".
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Jožka » 10 led 2018, 17:00

Moje boruvka v tomto teplém počasí začíná rašit a to asi nebude moc dobré..
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod dadlala » 20 led 2018, 23:10

mates píše:mimochodem, netušíte někdo co by se mohlo stát kolem prodeje sazenic odrůdy Herbert, všude na stránkách příslušných prodejců kde dřív byly jsou stažené buď úplně nebo že nejsou skladem :-(, asi mi nezbyde, než si jí pro mamku hřížením vypěstovat sám (myslím, že to není licencovaná odrůda, tak mi to vrtá hlavou, nemám pocit, že by to byla neúspěšná odrůda)

... :D jen hlasim, ale to je mozna jiz jasne, ze Herberti se zacinaji objevovat v nabidkach (v soucasnosti jsem ho nasla ve dvou e-obchodech) a mimochodem jsem si ho objednala taky! Jak si ho tu tak pochvalujete...prestoze boruvky jiz nemam kam sazet a do nasich podminek se zrovna Herbert nehodi (600m.n.m). Myslite, ze kdyz ho dam opravdu hodne na slunicko, ze to pomuze urychlit dozravani plodu?... A nemate nekdo srovnani - nahrubo - zda dozrava drive Herbert nebo Elizabeth? Ta se k nam take nehodi a nakonec jsem ji neodolala...Jeste jsem mluvila s mistnim zahradnikem a tem pry u Elliota -take pozdniho - nedozrava tak 1/3 az 1/4 plodu (Herberta ani Elizabeth nemohl soudit). Tak kdyby mohl nekdo posoudit dozravani Elizabeth versus Elliot nebo Herbert versus Elliot, tak bych byla take moc vdecna a predem diky... :D4
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod mates » 22 led 2018, 13:06

dadlala píše:...Herbert versus Elliot...


já mám zatím jen loňskou zkušenost (Elliot plodil poprvé) a zatím bych jí proto nezobecňoval (bylo tady více náznaků, že díky průběhu léta bylo dozrávání borůvek dříve než jindy...), Herbert začal dozrávat dříve než Elliot

ovšem mě dozrává Herbert průběžně poměrně dlouho, přes měsíc (a chce to i nechat bobule pořádně dozrát, aby měly dobrou chuť), takže poslední bobule jsem z Herberta trhal i když už byl Elliot očesaný (na Elliotovi mi bobule uzrály během dvou týdnů a nebylo potřeba je nechávat "přezrát" aby měly přijatelnější chuť)

Co mi teď dělá trochu starosti je ta teplá zima, pupeny na borůvkách jsou nalité "jako kráva", v předpovědích stále teplo, tak kdo ví jaká bude sezóna (vím, že borůvky snesou mráz i v březnu/dubnu když raší a v květu přežijí i květnové zmrzlé, ale zatím ještě neskončil ani leden). Na Kamčatce Modrý triumf už z pupenů koukají konce lístků, na černém rybízu pupeny taky jak baňka žárovky, subjektivně bych řekl že se nalejvají i pupeny na meruňkách a broskvích....
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Radek » 22 led 2018, 18:08

dadlala píše:...dozravani Elizabeth versus Elliot nebo Herbert versus Elliot...

Dadlalo, u mne dozrával taky nejdříve Herbert, pak Elliot a nakonec Elisabeth. Nejvíc však mi roste Elisabeth a taky hodně plodil. Herbert je taková chudinka, měl by to být keř do živého plotu, ale u mého to je jen 65cm.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod dadlala » 23 led 2018, 10:43

Moc Vam obema dekuji za info. Prilis me to nepotesilo a to ze by Elizabeth dozravala jeste po Elliotovi me ponekud zaskocilo, ale neda se nic delat. Elizabeth tedy asi prestehuji na jinou zahradu (je to skoda, protoze i ta moje Elizabeth je takovy pekne vitalni kerik a hned od zacatku se ji u nas libilo) a nastehuji k nam Herberta.....jeste jednou diky... S6
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod premek » 03 úno 2018, 12:11

Zdravim, muzete mi tady jeste napsat odkud jste kupovali boruvky pres Eshop ? Tedy se kterym mate dobre zkusenosti.
Vim ze uz to tu nekdo psal, ale nechce se mi to hledat :-)
Diky
premek
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 32
Registrován: 30 bře 2015, 11:06
Bydliště: Frydlant nad Ostravici

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod petrlcr » 03 úno 2018, 16:20

Já kupoval borůvky z Kruhu, ze Zázvorky a nic moc to nebylo. Nejlepší a nejlevnější rostliny se mi podařilo koupit v různých výprodejích v Obi a Baumaxu.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod mates » 04 úno 2018, 16:13

@ premek:
Vzhledem k poloze bych doporucil mountberry.sk (da se i osobne nebo domluvit zaslani do cz) a/nebo tatraberry.sk (p. Simala, do cz asi neposila, ale osobne by to snad slo). Jinak bych jeste k osobni navsteve navrhnul nektere zahradnictvi ze zahradnicentra.eu (mivaji na jare pomerne rozsahlou nabidku pekne rostlych sazenic) nebo boruvkovou farmu Provodov. Proste radsi utratit par penez navic nez pak zklamane sedet nad poloprazdnou krabici s mizerne probalenymi a tim padem poskozenymi sazenicemi. E-shopy jsou proste skoro vzdycky sazka do loterie.....
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Dragonito » 05 úno 2018, 19:25

Už ste dávali síran amónny?
Dragonito
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: 12 čer 2015, 18:33
Bydliště: Žiarska kotlina - Žarnovické podolie, 230 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod petrlcr » 05 úno 2018, 21:09

Na dusík je ještě hodně brzy. Borůvky ještě nechej spát. Vždyť teprve skončil leden. Je půlka zimy.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Kanadská borůvka

Příspěvekod Rasto » 01 bře 2018, 23:08

Ahojte! som tu nový, ďakujem za prijatie.
Rasto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: 28 úno 2018, 15:18
Bydliště: Lučenec, 200 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Stanley_51 » 02 bře 2018, 11:20

Rasto píše:Ahojte! som tu nový, ďakujem za prijatie.

Ahoj, vítám tě na kiwifóru. E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků