Hledám, sháním, koupím.....

zde můžete obchodovat, vyměňovat atd.

Moderátor: Stanley_51

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Tomas75 » 17 úno 2018, 23:21

Dobry den,
rad bych pozadal , pokud ma nekdo plodici avokado, zda by byla moznost zaslani roubu - mam 4 semenace a potrebuji je naroubovat. Optimalne pokud by jste nekdo mel oba druhy- tedy typ A i typ B, ale chapu ze v nasich koncinach si clovek nemuze moc vybirat, takze budu rad za jakykoliv roub z plodici /odrudove/ rostliny. Ted mne ale napada ze pokud nekomu plodi tak musi mit oba typy:) Mohu na vymnenu nabidnout rouby rostlin ktere pestuji - zejmena anony (Atemoya, Cherimoja, Biriba, Soursop), pripadne bile sapoty, nebo rouby citrusu ( mam tu pomelo orobolanco, cocktail, rojo blanco, valentine), pripadne mandarinku gold nugget. Muzu nabidnout i rouby plodici sapodily (alano), nebo plodiciho canistelu (bruce) - ale ty jsou obecne velmi tezke na roubovani....,pripadne semenac jaboticaby (red, grimal) a nebo rouby pluotu - mam vsechny ty z prvni generace - flavor king, flavor grenade, flavor queen, flavor supreme .....
dekuju
Tomas
Tomas75
ouško
ouško
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2013, 17:50
Bydliště: Kraluv Dvur, Beroun

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod petrlcr » 18 úno 2018, 09:33

To máš Tomáši docela velkolepo sbírku tropů. Klobouk dolů.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Tomas75 » 19 úno 2018, 01:23

dekuju....to je pouze cast ze sbirky, nabidl jsem rouby jen z veci ktere bud jiz plodi, nebo jsou dost velke aby se daly rouby odebrat. Mam tech rarit jeste o neco vice - nejvetsi radost mi ted delaji sapoty - mamey sapota a green sapota - zimu prezily v dobre forme a doufam ze tenhle rok poporostou a snad jednou i zaplodi (ale jsou to vse jeste male stromky do vysky max.metr). Jsou roubovane, tak by to nemuselo trvat celou vecnost. Rad bych byl prvni v republice komu se ve skleniku sapota urodi:) Aspon o nikom nevim...
Tomas
Tomas75
ouško
ouško
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2013, 17:50
Bydliště: Kraluv Dvur, Beroun

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod ondřej » 21 úno 2018, 22:04

Co se týká s tím prvenstvím u zelené sapoty, tak to už ani náhodou. S1 Vím, že plodila Caverovi odtud z fóra a myslím, že i jednomu pěstiteli ze severní Moravy a z Čech :D . Mě už loni kvetla, ale plody nezůstaly.
S tou Mameou možná první budeš :-).
Uživatelský avatar
ondřej
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14 bře 2011, 09:27
Bydliště: Prostějovsko

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Radim K » 21 úno 2018, 22:57

Myslím, že těmto pěstitelům plodila bílá sapota (Casimiroa edulis), ale zelená sapota (Pouteria viridis) bude mnohem vzácnější :)
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Tomas75 » 22 úno 2018, 01:00

ano, mam na mysli pouterii viridis. Nevim ze by zaplodila zde v ceske republice. Casimirou edulis neni zase tak slozite odplodit. Sam ji mam ve skleniku, drzim ji do vysky 2,5 metru u steny skleniku a pravidelne plodi. S casimirou edulis je u nas pomerne dost zkusenosti a sam znam nekolik pestitelu kterym plodi. technicky vzato vlastne spada pod citrusy. Pouteria viridis je vzacnejsi, skoro bych rekl az hodne vzacna. Je to i dane tim, ze se obecne sapoty velice spatne roubuji. Vyteka z nich latex, chce to praxi. Ja je roubovat neumim.

Tomas
Tomas75
ouško
ouško
 
Příspěvky: 61
Registrován: 19 led 2013, 17:50
Bydliště: Kraluv Dvur, Beroun

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod ondřej » 23 úno 2018, 14:51

Moje chyba. Pouterii viridis asi moc lidí u nás nemá, natož aby někomu plodila. Držím palce s oběma druhy.
Uživatelský avatar
ondřej
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14 bře 2011, 09:27
Bydliště: Prostějovsko

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Maya » 02 bře 2018, 19:35

Pěkně prosím smutně koukám.. :D Nemáte někdo na prodej stromeček jujuby čínské datle? Nejlépe samosprašný. Oslovila jsem již mnoho zahradnictví a buď je vyprodáno, nebo osobní odběr, a nebo tuto rostlinku vůbec neměli. :(
Maya
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 úno 2018, 14:28

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Honza123 » 02 bře 2018, 23:24

Taky bych měl zájem, moje rostlina nevypadá dobře.
Honza123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: 18 zář 2017, 23:02
Bydliště: Praha/Roudnice nad Labem (cca 200 m n. m)

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod lubinek » 14 bře 2018, 22:24

Má někdo z vás prosím k poskytnutí roub mand. Matsuyamy ?

Děkuji lubinek
lubinek
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 53
Registrován: 20 úno 2015, 20:48
Bydliště: Drahanská vrchovina Protivanov

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Radim K » 31 bře 2018, 20:41

Prosím všechny, netušíte, kde sehnat, popřípadě nemáte někdo samce šeferdie stříbrné (Shepherdia argentea)? Stačila by mi i jen kvetoucí větvička, alespoň na letošní opylení samičky. Příští rok už bude nově kvést asi 5 rostlin, tak tam snad nějaký samec bude :) .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Milan » 08 dub 2018, 10:33

Zdravím všechny, neměl by někdo na prodej sazenici nebo řízek fíku Laradek, a nějaký žlutoplodý, a Hardy Chicago ? Milan
Milan
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 271
Registrován: 28 led 2017, 23:09
Bydliště: Chomutovsko, 327 n.m.

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod Milan » 13 dub 2018, 06:40

Nemá někdo sazenici Spathodea campanulata ? Zkoušel jsem to několikrát vysévat, vždy s nulovým vysledkem .
Milan
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 271
Registrován: 28 led 2017, 23:09
Bydliště: Chomutovsko, 327 n.m.

Re: Odkopek muchovníku

Příspěvekod alex » 13 dub 2018, 14:50

veronyk píše:Prosím, měl byste někdo odkopek muchovníku? Od nějaké dobré a chutné odrůdy, děkuji veronyk@seznam.cz


Nic jej neposielajte, ked poslete nezaplati a prestane komunikovat.
alex
člen
člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 15 lis 2016, 17:30
Bydliště: Rajka, HU | 126m | USDA 7b

Re: Hledám, sháním, koupím.....

Příspěvekod nene » 13 dub 2018, 15:49

Tatáž zkušenost.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

PředchozíDalší

Zpět na BAZAR ROSTLIN A SEMEN

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků