prodejci rostlin

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod nene » 27 úno 2018, 15:18

Nějaké to Hobby, OBI, Bau..., Hornbach...
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4174
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod J.K. » 28 úno 2018, 07:18

Miroslav píše:prosím kde koupit vzrostlé roubované citrusy, potřebuji je jako dekoraci, proto ideálně od 1- 1.2m a více, díky za tipy

Väčšie rastliny zo Španielska vozia napr. kysučania http://www.najpalmy.sk alebo z Liptova http://slovenske-tropy.sk/
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Miroslav » 28 úno 2018, 09:24

bohužel, že neuvádějí název kultivaru a navíc jsem ze západní části Čech, takže Slovensko je pro mě dál jak Německo
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod J.K. » 28 úno 2018, 13:10

OK, čakal by som, že u dekoracií o odrodu nejde :wink: Čo som videl, tak rastliny originálne visačky s názvom odrody väčšinou majú. Ale ich zákazníkov to to nezvykne zaujímať, tak sa nenamáhajú to vešať na net.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod paloo » 28 úno 2018, 19:51

Miroslav píše:bohužel, že neuvádějí název kultivaru a navíc jsem ze západní části Čech, takže Slovensko je pro mě dál jak Německo

Už si v minulosti položil takúto otázku.Osobne som ti poslal odkaz kde sa to dá kúpiť.Keď sa ti nepáči SK tak potom sadni do plechovice a choď si to kúpiť do BRD :mrgreen:keď sa ti to zdá výhodnejšie S18
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Miroslav » 28 úno 2018, 20:59

onehdá to měl v nabídce pawpaw.cz jenže teď mu nefungují stránky, ten měl velký výběr a slušné ceny a hl.byl z Prahy...
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Ivan Hrozný » 02 bře 2018, 15:35

Koukám, že pawpaw.cz má asi dlouhodobější odstávku.
Ivan Hrozný
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22 bře 2016, 10:38
Bydliště: Domažlice, 430 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Miroslav » 08 bře 2018, 21:04

nemáte tedy prosím na pana Matějku alespoň email? díky
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod ZdenekCernoch » 11 bře 2018, 22:01

co mužu doporučit vydej se tam v sobotu nebo neděli. Mají několik foliáku a dělaj zeleninu. Citrusy už jen jako okrajová záležitost :roll:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod mates » 28 bře 2018, 11:12

Máte někdo osobní a potvrzenou (nejenom domnělou) záměnu nebo "podvod" od prodejstromku.cz? Pár lidí je sice chválí, ale na druhou stranu jsem tady na fóru viděl pochybnosti (cca 2-3 roky zpátky). Jaká je situace dnes? Totiž něco jsem od nich objednal, přišlo to a teď nevím jestli mám mít radost nebo být než to zaplodí v napětí, co z toho vlastně bude... Jinak trochu schíza, kontakt na Uherský Ostroh, faktura vystavená na Kunovice a odesilatel balíku Veselí nad Moravou :roll:
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Radim K » 28 bře 2018, 12:00

Mohu potvrdit (jemně řečeno občasnou) záměnu z prodejstromků. Před pár lety jsme tam brali několik stromků a mj. i žlutý špendlík, který měl po 2 letech od výsadby modré švestky :roll: :lol: . Reklamaci uznali, ale vrácená utracená částka se nikdy nevyrovná ztrátě časové, kdy čekáte na něco, co to není... U dalších stromků to vypadá, že jsou to ty, co mají být, ještě se uvidí u jejich Daple Dandy, jestli je to skutečně ona. Loni i předloni květy zmrzly, letos by měla již mít bohatou úrodu.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod nene » 28 bře 2018, 12:11

My se v Uherském Ostrohu stavujeme dost často a protože před dvěma lety (asi) investovali a celkově se zbrchali, byli bychom s odrůdou optimisté. Mají tam teď fakt pořádek a fakt si to hlídají - např. jenom jsme okukovali bedýnku s rostlinama u pokladny a už nás hnali (s úsměvem a v dobrém :) ), že to je zásilka do eshopu, ať jim na to nesaháme - nesahali jsme, ale i ta možnost byla pohlídaná. My tak nějak oceňujeme, jak se z prodejců, kteří v tom fakt měli guláš, dokázali "ukáznit", máme pocit, že pochopili a snaží se - informace relevantní, při dotazu nikdo nekecá blbosti, snaha velká. Koupili jsme tam dost věcí - ale ne přes eshop - a zatím všechno OK .

Jinak prodejna Uherský Ostroh, majitel bydlí v Kunovicích ?, z Veselí posláno, protože je tam železniční uzel?
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4174
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod mates » 28 bře 2018, 12:39

Radime a Nene dík, budu teda do první úrody žít v plném optimismu :-) a doufat, že ty záměny jsou minulostí

stromky balili dle mailu o víkendu, dorazili včera (GEISS), kmínky na výšku zkrácené a pár postranních větviček taky (ale to nevadí, pupeny na kmínku vypadají být v pořádku, chci z toho zapěstovat zákrsky s nějak dutou korunou i když jde o slivoně na myrobalánu), kořeny velikostí poměrně ok, ale jen obalené folií bez jakéhokoli vlhčení, šoupnul jsem to asi na hodinu do vody a pak do mokrých pilin v igelitovém pytli do permanentního stínu, do víkendu to budou muset vydržet

to s těma adresama, vždycky to začínalo firmou, jakože Prodej stromků, pak tam snad byla i nějaká ulice (z hlavy už nevím, mám to doma) a k tomu město, tak mi to přišlo takový divný na jednu firmu, ono to má svoje důvody, neříkám že je to stejné, ale třeba Zahradnictví Spomyšl provozuje Ekofarma Ledčice a sídlo mají v Praze.....
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Marek107 » 30 bře 2018, 04:46

mates píše:Máte někdo osobní a potvrzenou (nejenom domnělou) záměnu nebo "podvod" od prodejstromku.cz? Pár lidí je sice chválí, ale na druhou stranu jsem tady na fóru viděl pochybnosti (cca 2-3 roky zpátky). Jaká je situace dnes? Totiž něco jsem od nich objednal, přišlo to a teď nevím jestli mám mít radost nebo být než to zaplodí v napětí, co z toho vlastně bude... Jinak trochu schíza, kontakt na Uherský Ostroh, faktura vystavená na Kunovice a odesilatel balíku Veselí nad Moravou :roll:

Majitel je a bydlí v Kunovicích sídlo firmy mají v Uherském Ostrohu ve Veselí nad Moravou je velká pošta. A je vidět žes nikdy nejel autem z Ostrohu do Kunovic co chvilku obrovské zácpu aut tak doufám že teď je ti to jasné. Tak je jasné proč nejezdí na poštu do Kunovic a navíc je o hodně dál než ve Veselí :wink:. A změna rostli co se týká odrůdy tak ta nemusí byt až u prodejce a muže byt u pěstitele školkaře ten dělá z postu operací co se týká pěstování začíná to odebrání roubu a skladování následně roubování atd.
Marek107
oficír
oficír
 
Příspěvky: 574
Registrován: 28 srp 2008, 12:37
Bydliště: Veseli nad Morovou, 170 m.n.m

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod robo » 19 dub 2018, 20:07

Zdravím,
musím zde opět pochválit zahradnictví v Droždíně. Objednal jsem si Meruňku a Broskvoň. Nejen že došli krásné stromky, ale dokonce tak mladé už kvetou a Broskvoň Red Haven má cca 50 květů, asi u takto mladých stromků z úrody nic nebude, ale jestli přece jen jo tak budu muset plody výrazně probrat. U nás v zahradnictví mají stromky velké jen něco málo přes půlku těchto. Také jsem si u nich objednal granátové jablko Mollar de Elche do skleníku, pěkná mladá rostlinka. Opět jsem se ujistil že nákup u nich je potěšením.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

PředchozíDalší

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků