Kamčatská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování kamčatek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod paloo » 16 kvě 2018, 12:42

Aj podľa mňa je to Amur.Niekde na trase sa stala chyba.Možno aj u mňa :shock:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod nene » 16 kvě 2018, 18:58

Každopádně dobrý omyl, obráceně by to bylo horší.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Stanley_51 » 16 kvě 2018, 19:16

paloo píše:Aj podľa mňa je to Amur.Niekde na trase sa stala chyba.Možno aj u mňa :shock:

Beru to jako fakt, opravím si cedulky. Díky :D
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod nene » 16 kvě 2018, 19:30

Tak jsme dneska dorazili po delší době na zahradu a nevěřili svým očím - zimolezy obsypané obrovskými modrými bobulemi. Takhle to ještě nikdy nevypadalo. Ty plody jsou minimálně dvojnásobné než minulé roky. A navíc už zralé. Museli jsme sklízet, protože na ty Chovancovy stačí ošklivě se kouknout a padají - no a zítra má u nás lejt. Při sklizni nás čekala další nezvyklost - spousta bobulí zralých, spousta načervenalých, pak velké úplně zelené a tak dál a dál - jak matrjoška - až po úplně mrňavé zelené. S takovou to budeme sklízet na desetkrát. Kupodivu hodně plodů má i Amur, i když to původně vypadalo, že nekvete, asi jsme ho nesledovali dost pečlivě. Takže v mražáku už je zásoba na horší časy (časy bez zimolezů :wink: ).

Cestou domů jsme se stavovali v prodejně se zimolezy a ochutnávali jsme. Degustaci naslepo (z toho co tam bylo) třikrát přesvědčivě vyhrál Wojtek.
Zojka ani Doč velikana nepřesvědčily (původně jsme chtěli nějaký zimolez koupit). Doč byla veliká, ale fádně sladká, pokud to jde u zimolezu vůbec napsat. Zojka normálka. Doma jsme byli rádi, že jsme nekoupili, ten náš Amur je opravdu skvělý a zarodil i Leningradský a ten je snad ještě lepší. Před týdnem jsme navíc ochutnali Fialku a ta to u nás asi vyhrála.
Takže je čas naučit se zimolez namnožit (vloni jsme skončili fiaskem :( , ale byla to naše chyba, uschlo nám to).
No a uvidíme, jestli nepořídíme některý z těch pozdních zimolezů, abychom si prodloužili sezonu, zatím nám to přišlo nepraktické sklízet je až v červenci, když to už je spousta lecčehos, ale...
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod robo » 16 kvě 2018, 19:32

Hmm tak takhle ten můj amur rozhodně nevypadá. :x No o víkendu ho nafotím a dám sem i s cedulkou. Po loňské zkušenosti se obávám že stejně nebude dobrej tak že zřejmě poletí za plot. Vypadá to že to bude nějaká polská odrůda protože roste ze všech keřů nejbujněji a má i nejvíc plodů. Také kvete a dozrává nejdříve ze všech. No vše zlé je pro něco dobré, zase bude místo na něco nového. S5
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod robo » 16 kvě 2018, 19:47

Ještě bych měl na vás tady prosbu, nevyfotil by někdo plody Moreny a nedal to sem, nebo alespoň sem nedal odkaz na obrázek jak má Morena vypadat? U té mojí mám bohužel také podezření, že to není Morena (loni také stála chuťově za starou bačkoru). Nebudu teda ještě dělat ukvapené závěry a počkám až to dozraje třeba to letos bude lepší. Ale pro jistotu ať to můžu porovnat, než to všichni zdlábnete nebo zamrazíte. Předem děkuji.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod nene » 16 kvě 2018, 19:51

robo píše:...roste ze všech keřů nejbujněji a má i nejvíc plodů..... S5


To je snad důvod k radosti, ne? :)
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod nene » 16 kvě 2018, 20:04

My už Morenu snědli, ale vypadala opravdu takhle
https://www.akademiaroslin.pl/jagoda-ka ... cka-morena

/zato Leningradský Velikán na fotce z těchhle stránek tomu našemu naprosto neodpovídá :roll: (ještě že nám to co máme chutná :D )/
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod robo » 16 kvě 2018, 20:26

nene to máš pravdu, že jsem měl radost jak pěkně roste a plodí. Horší bylo zjištění, že to ten Amur zřejmě nebude a hlavně to loni chutnalo jako šťovík, kterého nám vedle na louce rostou tuny. Tak že rád uvolním místo pro něco nového a když náhodou dostanu chuť na plody, které chutnají po šťovíku tak bude hned za plotem. :wink: Jinak děkuji za odkaz snad to s to Morenou nebude stejné.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod paloo » 16 kvě 2018, 20:53

robo píše:Ještě bych měl na vás tady prosbu, nevyfotil by někdo plody Moreny a nedal to sem, nebo alespoň sem nedal odkaz na obrázek jak má Morena vypadat? U té mojí mám bohužel také podezření, že to není Morena (loni také stála chuťově za starou bačkoru). Nebudu teda ještě dělat ukvapené závěry a počkám až to dozraje třeba to letos bude lepší. Ale pro jistotu ať to můžu porovnat, než to všichni zdlábnete nebo zamrazíte. Předem děkuji.

viewtopic.php?f=34&t=39&start=3885#p78688
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod radim » 16 kvě 2018, 20:58

nene píše:No a uvidíme, jestli nepořídíme některý z těch pozdních zimolezů, abychom si prodloužili sezonu, zatím nám to přišlo nepraktické sklízet je až v červenci, když to už je spousta lecčehos, ale...


U nás na Hané se i ty pozdní Boreal BBB začínají modrat. Nevěřím, že se v naších podmínkách budou sklízet v červenci. Zpoždění bude spíše v řádu týdnů než měsíců.
Uživatelský avatar
radim
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 17
Registrován: 14 lis 2017, 20:22
Bydliště: Olomouc, 240 m.n.m. (6b)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod nene » 16 kvě 2018, 22:06

Letos to vypadá, že neplatí žádné tabulkové hodnoty u ničeho :roll: , počkáme si za rok - a když budou majitelé "krásek a zvířat" šťastní a nadšení, tak to budeme chtít být taky :) .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod nene » 16 kvě 2018, 22:08

robo píše:...hlavně to loni chutnalo jako šťovík...

Já to chápu, taky nám nádherně rostl Altaj...no a už neroste :x , fuj byl.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod robo » 16 kvě 2018, 22:09

Jé paloo úplně jsem na tuto fotku zapomněl, přitom jsem na ni před tím koukal. E9 No tak podle této fotky mě zase připadá, že to taky ta moje Morena nebude. Takovéto soudkovité (amur) nebo amforovité (Morena) plody vůbec nemám. Obojí má válečkovitý tvar se zašpičatělím koncem jako když děti válejí rukou z modelíny váleček. No to teda jsem z toho slušně řečeno naprdnutej. Přitom jsem myslel že ta Morena je z důvěryhodného zdroje. Každopádně o víkendu vše nafotím a zkontroluji ať nevířím vodu.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Ivi » 17 kvě 2018, 10:20

Nene,proč ti chutná Wojtek,máš ráda méně sladké nebo proč,děkuji.Ptám se proto,že každému chutná něco jiného a třeba by mi nemusel chutnat,pro mně čím sladší tím lepší. :)
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 636
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

PředchozíDalší

Zpět na KAMČATKA ( Lonicera )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků