Pawpaw - Asimina triloba

zde můžete probrat vše o pěstování pawpaw

Moderátor: Stanley_51

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Stanley_51 » 04 říj 2018, 21:56

Radim K píše: A když ne na stromě, tak podtržená doma v teple v zavřeném hrnci se zralými jablky dojde na 100%!

Já mám stromky v 520 m.n.m a pawpaw zraje už i u mně. Overlees již asi 14 dnů shazuje denně 2 - 3 zralé plody, Prima zatím včera první, ale zatím je začátek října a pár teplých dnů před námi.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod paloo » 07 říj 2018, 09:25

K v mojich podmienkach zatial dozrieva len Overleese a asi 5 plodov na Allegheny.Ostatné nič :( Dokonca Prima ešte nezreje ani v polepšovni S2 A to máme za sebou 4 chladné rána s teplotou -1°C Rastliny asimín to nepostihlo S6 Z argút sa stalo preháňadlo a na tomeloch listy na padrť :(
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Pokuston » 07 říj 2018, 21:14

To je zajímavé - u nás poslední Wells spadl asi 20. 9 když končily ty poslední vedra. To normálně začínal zrát až začátkem říjma.Plodů bylo letos málo kvůli suchu ale byly větší i poměr dužiny a kostek byl lepší a byly až nechutně sladké a aromatické. Asi to chce fakt hlavně teplo a teplo možná by bylo dobré dělat probírku plodů.
Naposledy upravil Pokuston dne 08 říj 2018, 04:50, celkově upraveno 1
Pokuston
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 343
Registrován: 01 bře 2009, 15:29
Bydliště: okr. UH

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Radim K » 07 říj 2018, 23:34

To je až k neuvěření. Je vidět, že nadmořská výška není nejpodstatnější faktor. Stando, letos bylo pořádné léto i na Tachovsku a stejně máte Primu zralou o více než 3 týdny později, to je fakt šílený ty rozdíly :shock:
Myslím, že v H. Týně nebo Staňkově by letos první plody Primy dozrály už koncem srpna. V Plzni, v oblasti jak je ZOO, asi ještě dříve.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod paloo » 08 říj 2018, 08:08

Tak tu sú víťazné odrody z festivalu v Ohio :D4
https://www.ohiopawpawfest.com/
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Pedro » 08 říj 2018, 14:36

Tak to je opravdu rozdíl. U mě už vše opadalo, včetně Primy, a hnije to na zemi. Jediný plod není už na stromě.
Pedro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 253
Registrován: 15 bře 2010, 17:14
Bydliště: Vyškov nadm. v. 254m

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod aron » 05 lis 2018, 09:57

Posledne asimininy som tento rok oberal 13. októbra. Bola to odroda Prima prekvapila ma veľkosťou plodov. Na fotke je prima a tie menšie plody odroda Allegheny. Ma to však jeden háčik mne plody nechutia ale rozdal som ich a našli sa niektorý komu chutili :D .
Obrázek
Obrázek
aron
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: 20 črc 2015, 18:55
Bydliště: Utekáč 402 m.n.m

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod milas » 11 lis 2018, 09:14

Pestovatel nekonzument, to poznám. ..
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Pavel_CZ » 22 pro 2018, 14:12

Jen tak pro zajimavost, Neal Peterson vypustil do sveta novou odrudu

R Neal Peterson
December 11 at 7:20 PM ·
YouTube
ANNOUNCING A NEW PAWPAW: TALLAHATCHIE

Neal releases this – his seventh cultivar. The name Tallahatchie honors a river in the American South where pawpaw is native. A ballad evokes the Tallahatchie River – Ode to Billie Joe, by Bobby Gentry. https://youtu.be/mFeftQkqg-M

Neal discovered this clone in row 10 of his orchard at the Wye Research & Education Center (Maryland). It was a seedling from a tree growing at the Blandy Experimental Farm. Because of its all-around high quality, he identified this pawpaw as one of the nine best Advance Numbered Selections. Consequently, it was propagated in the Regional Variety Trials, conducted at various universities.

Tallahatchie has impressed many people. Snake Jones of Kentucky State University swore that it should always be included in making pawpaw ice cream. In 2017 three different pawpaw enthusiasts wrote, singing its praises. They had tasted it in the Regional Variety Trials, and wished to grow it.

Initially Neal had reservations about it, and had not named it at the same time as Shenandoah, Susquehanna. He loved the flavor – exquisite, perfectly balanced with a floral note. He admired its few seeds – 5% S:F ratio, midway between Shenandoah and Susquehanna.

But he found the large clusters problematic. Tallahatchie often bears more than five fruits in a cluster. This is fine in a backyard setting, but for orchards is problematic. Pawpaw fruits do not ripen simultaneously within a cluster; so repeated harvest of a cluster must be made over a period of days. Too often a fruit falls from a cluster seconds after a fruit is picked.

"My fellow pawpaw fanatics, I yield! By popular acclaim I release Tallahatchie. It is a fine cultivar with few seeds (5%), exquisite flavor, silky smooth texture, medium-large size (9 oz av), and a ripening season that is medium to late."
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Přesazování Pawpaw

Příspěvekod Franta » 28 led 2019, 18:42

Zdravím a obracím se s dotazem.
Mám rostlinu již tři roky na zahradě a vůbec neroste. Vždy jen pár listů a jeden až dva květy. Větvičky jsou dlouhé tak 20 cm. Vím, že se všude píše, že spolehlivě odejde při přemísťování, ale nezkusil to někdo a povedlo se mu rostlinu udržet? Zřejmě jsem ji dal na místo, které ji nevyhovuje.

Díky za tip.
Franta
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 23
Registrován: 28 led 2019, 12:13
Bydliště: Svatava u Sokolova

Re: Přesazování Pawpaw

Příspěvekod Franz » 28 led 2019, 19:18

já bych se toho nebál snad jen více pečlivosti výsadbové jámě doporučuji 2 kg sádry kompostová zemina pokud seženeš tak nějaké mikroprvky a nejdůležitější zalévat!
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 410
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: Přesazování Pawpaw

Příspěvekod Stanley_51 » 28 led 2019, 23:27

Franta píše:Zdravím

Ahoj Franto, vítám tě na kiwifóru E5 , ale mám jednu připomínku - nezakládej nová témata, pokud jsou zde stejná nebo podobná.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod MonikaV » 04 bře 2019, 09:19

Tak dnes jsem koukla na mou asiminu V21 a vidím, že nic nevidím,žádny náznak probouzejícího se života,- vypadá to,že svou první zimu nepřežila S13 .Tak to už mám druhou ztrátu, loni jsme si pořídili pejska a ten se nejakým záhadným způsobem dostal k Sweet Virginii a odkousl jí--takže taky kaput S13 Musím se poohlídnout po koupi nových rostlin....!!!!
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod paloo » 04 bře 2019, 09:30

Vonku je ešte skoro aby sa prebúdzala.Moc dobre nevypadá ale šanca pri asimíne je vždy.
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod nene » 04 bře 2019, 10:48

Máme venku v zemi maličké semenáčky a zatím taky nic, přitom velké asiminy už jedou až zbytečně moc. Taky jsme si dělali starosti, ale při pokusu o roubování se ukázalo, že jsou úplně v pohodě, čistě zelené na řezu. Ta mrňata u země měla asi delší zimu, pod tou kůrou se to chladno taky určitě drželo - teď už ale nebude :) . Takže ano, ještě je velká naděje, že se probudí.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

PředchozíDalší

Zpět na PAWPAW ( Asimina )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků