prodejci rostlin

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod nene » 27 dub 2019, 09:04

Na netu se píše i prodej - myslím, že zbytečný výlet to ale určitě nebude, i když by se nic nekoupilo.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Honza123 » 27 dub 2019, 12:36

Musí se mu nejdřív zavolat a domluvit se s ním. Touhle dobou dává ven citrusy, další rostliny snad v květnu. Nedávno jsem s ním mluvil :) Na prodej má subtropy, tropy bude myslím letos dovážet nové
Honza123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: 18 zář 2017, 23:02
Bydliště: Praha/Roudnice nad Labem (cca 200 m n. m)

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod antarian » 27 dub 2019, 14:41

honza123: no me by zajimali hlavne jujuby, ze bych nemusel jet az do bambusaria (to mam daleko a jet tam pro tri rostliny se mi uplne nechce)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Radim K » 27 dub 2019, 15:10

Já bych jen chtěl varovat před přestárlými rostlinami, které tam mají, nebo aspoň měli před dvěma lety, už roky. Po přesazení pak odchází podnože. Známý si tam nakoupil tomely a všechny do roka odešly. To je problém, pokud je rostlina roky ve stejném květináči. Podnož po přesazení selže. Nevím, jak s tamními jujubami nebo asiminami aj.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod antarian » 27 dub 2019, 16:28

cinknu, kouknu a uvidime :-D

(jen me trochu desi tomely co chci tenhle rok sazet :-) nektere jsou uz trochu prerostle a rikal jsem si ze jim musi byt kvetinac maly. No uvidime bud to zvladnou nebo nezvladnou a pak tam kdyztak za rok poridim neco jineho :-) Nic horsiho se asi nestane)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Honza123 » 27 dub 2019, 20:31

Přestárlé rostliny jsou problém :? U těch co rychle rostou nevidím problém, ale třeba lucuma hodně proschla. Spíš mě zajímají ty nové, co přiveze.
Honza123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: 18 zář 2017, 23:02
Bydliště: Praha/Roudnice nad Labem (cca 200 m n. m)

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod ZdenekCernoch » 27 dub 2019, 20:56

co se u Pepy oplatí to je kolekce rajčat a paprik to stojí za to. Chilli kolekce taky není k zahození . Dělaj bedýnky co rozváží nějaká firma s čerstvou zeleninou.

to ostatní nevím roky sem tam nebyl. S20
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod MonikaV » 05 kvě 2019, 10:39

Ahojte, objevila jsem na stránkách https://www.citrus-shop.cz/exoticke-rostliny/ prodej mrazuvzdorný banánovník-rarita, prosím víte někdo co je to za banánovník?
(druh neudávají, ale doplněk rarita, je zajímavý :P , podle fota bych řekla,že basjoo má jinou barvu listů, takže basjoo to asi není..) Díky za odpověď
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Radim K » 05 kvě 2019, 11:18

https://www.citrus-shop.cz/exoticke-ros ... ita-detail
Bože, proč E9 :lol: . Opět se nestačím divit, čeho jsou někteří prodejci schopni.
1. Jediný, skutečně mrazuvzdorný banánovník je Musa basjoo. Sikkimensis, yunnanensis a další z rodu Musa a žádný z rodu Ensete a Musella lasiocarpa se nám nikdy nepodařilo úspěšně přezimovat bez ochrany a dále ani s ochranou a vytápěním na 0°C
2. Na fotce je Ensete ventricosum Maurellii, červenolistý banánovník, který nesnese dlouhodobě pod +8°C (byť krátké omrznutí listů při -4°C nevadí).
3. Žádné chutné plody sklízet nebudeme. Zaprvé jsou malé a kulaté a za druhé jsou u tohoto druhu škrobnaté a krmné pro dobytek, takže určitě budeme cituji "ohromeni chutí a velikostí" :lol: :lol: . Konzumuje se pouze letitý corm (hlíza) tohoto druhu.
4. Je možné, že nakonec pošlou jiný druh, protože sami ani nevědí, co mají na fotce, takže Bůh ví S6 .
5. Ceny na tom webu jsou ouvej, ale ještě víc ouvej jsou samotné informace.
S13
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod MonikaV » 05 kvě 2019, 13:01

Radime díky za odpověď, jo jo takže je to opravdu RARIRA!S13 S13
Šak ono se to prodá, někdo koupí a bude koukat S8
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Stanley_51 » 05 kvě 2019, 15:22

Radim K píše: 5. Ceny na tom webu jsou ouvej, ale ještě víc ouvej jsou samotné informace. S13

A tohle mě také pobavilo, myslím, že si pletou ovoce s barvou.
https://www.citrus-shop.cz/exoticke-ros ... 5-m-detail
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Jožka » 05 kvě 2019, 17:18

Vypadá to že v tom Hodoníně jsou nějací zmatení, snad bych se tam měl někdy podívat at se pobavím, nemám to zas tak daleko.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod ZdenekCernoch » 06 kvě 2019, 18:32

A když se k tomu přidaj citrusy škoda slov. Asi to stopnu Adamovi a vyberu tam všechny co maj jedlý plody pro svou potřebu. Papeda jedlá není ani velkým omylem fotky neodpovídají no škoda slov.

U junosu se tak stalo už loni. Letos vyberu více odrud do mrtě nezbude tam nic. A podle infa nejsu podnože se toho roubovalo jen pár.

Nemusím chodit daleko i takovej Voss prodáva jako sudachi cistou ichang papedu a pak aby se v tom prase vyznalo. V evropě jsou dve možná 3 pravy sudachi ale ke mě se to zatím nedostalo S13
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Lenkalor » 19 kvě 2019, 13:12

Poprvé jsem objednávala v e-shopu sekvoj.cz a byla jsem příjemně překvapená. Objednala jsem 14.5, zaplatila převodem 15.5. po potvrzení, že mají vše skladem a 17.5. už byl balík doma. 2 borůvky a 2 kamčatky - ty tedy byly tak dvojnásobné velikosti, než co posílají ostatní prodejci. S6 Takže já jsem spokojená a doporučuji. S6
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod kardas26 » 18 čer 2019, 18:23

Letos jsem objednával pár rostlin ze zahradnictví Zoja, NaZázvorce a zahrad Dobrkovsky. S Dobrkovský nejsem spokojen. Objednal jsem kamčatky, které týden po objednávce úplně zmizely z nabídky eshopu a nepřišla žádná zpráva jestli bude objednávka vyřízena či ne (na dotaz přes jejich web také nereagovali). Objednávat tam už nic nebudu.
Se Zojou jsem celkem spokojen, hlavně s balením rostlin do prostorné krabice, kde jsou rostliny zajištěny v samostatné krabici pomocí hřebíků (které se mi také velmi hodily :D ). Jen jsem nebyl spokojen s vinnou révou, která přišla v né moc životaschopném stavu (suchý pupen na roubu a s jedním kořínkem)... asi to bylo čerstvě roubováno a mělo to ještě aspoň měsíc kořenit (nevhodné pro přesazení). Když to dobu nic nedělalo, myslel jsem, že je kaput (přesazeno do země v dubnu). Dal jsem to pod sklenici, že se třeba vzpamatuje... no nakonec před pár dny vyrašilo pár lístků a vypadá ok... ale měli to nechat víc zakořenit před odesláním.
Se Zázvorkou jsem také v celku spokojen. S balením rostlin by se ale mohli inspirovat u Zoji. Sice byly rostliny v krabici zabalené zvlášť do papíru, ale krabice nic moc prostorná a vše tam bylo tak trochu slisované či ohnuté vršky. Jedna kamčatka podle plodů vypadá na něco jiného než jsem objednal... ale to mi ani moc nevadí, jelikož plody byly velké a chutné. Na Zoje i Zázvorce bych tedy objednal znovu, Dobrkovský už ne.
kardas26
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 31
Registrován: 11 čer 2019, 11:13
Bydliště: Východní čechy, 250m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků