Kamčatská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování kamčatek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 11 kvě 2019, 20:51

paloo píše:Aurora korení dobre.Boreal seria neviem nakoľko ma neoslovila.

Tak nacvikám ešte, čo zostalo zo schopných vetvičiek na Aurore.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 11 kvě 2019, 21:16

Na obrázku zľava je dobré opelený a na pravej strane obrázka nedostatočne opelený


Obrázek

Zdroj: http://www.lovehoneyberry.com/honeyberr ... es-galore/
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 11 kvě 2019, 21:59

Aj tu je nejaké hodnotenie odrôd, ktoré budú nahradené za úspešnejšie odrody : http://www.lovehoneyberry.com/european- ... ty-review/
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod MartinS » 11 kvě 2019, 23:08

U mna ma najvacsie plody Jugana(Fialku nemam), oproti tym drobnoplodym su vskutku monstrozne.
Obrázek
Obrázek
Ruku nemam malu, je to bezna europska velkost. :)
Chut je prijemna kyselkava osviezujuca, Amur je ale o triedu vyssie.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod MartinS » 11 kvě 2019, 23:15

Porovnanie Jugana a Amur.
Obrázek

Dnesna prebierka Jugana a Amur. Vidite, ze podla farby to este nie je zrele, ale drozdy uz otvorili tohtorocnu sezonu, tak sa musime ponahlat, aby sme vobec nieo obrali.
Obrázek

Jugana hmotnost 5 plodov
Obrázek
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod petrpan » 11 kvě 2019, 23:48

Ja mam na zahrade mimo jine Juganu, Vostorg, Auroru, Silginku, ktere maji vsechny velke plody, ale nejvetsi plody ma u me Zojka (ale je taky pravda, ze to je taky muj nejvetsi ker, treba to souvisi).
Jinak uz zacina zrat Sibiraczka. Vypada opravdu hodne rane. Uz druhy rok po sobe je prvni v dozravani a to mam i Altaje. Dneska jsem z ni slupnul dva plody. Jeden byl opravdu hodne sladky, druhy sladko kysely.
Jinak rizky zimolezu jsem odebiral z rostlin minulou sobotu, ale podcenil jsem vetrani a precenil asi dva roky stary previcur, tak uvidime, co z toho bude. Uz se tam objevila nejaka ta plisen, kterou jsem musel resit.
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Alena » 12 kvě 2019, 07:59

Tak to jsem na tu Sibiračku zvědavá, zajímalo by mě, jak chutná sladký zimolez :D Loni v létě jsem si ji pořídila, snad se příští rok už dočkám plodů, letos ještě nic nemá. Začal lehce fialovět první mrňavý plod na mrňavém L. Velikánu, Jugana letos vystřelila a bujně roste, ale plodů moc není, a Vostorg celkově nic moc - roste slabě, plody malé, sem tam nějaký. O Amuru ani nemluvím, loni jsem si pořídila nový jako náhradu za starý, který chcípnul, a tváří se opět velmi znechuceně. A to se je opravdu snažím poctivě zalévat a hnojit, na staré zahradě jsem si jich nikdy nevšimla a rostlo si to samo, akorát jsem je prostříhala, když byly moc zdivočelé, a tady je piplám a furt nic :(
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 12 kvě 2019, 09:06

Mne ten Vostorg nejako nerastie. Listky drobné a teda aj plody drobné. Asi ho zrežem a uvidím.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod petrpan » 12 kvě 2019, 09:31

Ja koupil Sibiraczku predloni na jare prave kvuli inzerovane chuti. Prisel takovy slabe rostly maly kerik. Rovnou jsem z nej udelal dva rizky. Dneska je ten jeden kerik z rizku znatelne vetsi nez ten puvodni a ma i o dost vic plodu. Druhy je cca nastejno s tim puvodnim.
Vostorg u me taky nema extra velke prisrustky. Ale obsypany plody teda je snad kazdy rok. Predloni pamatuju obri plody u tchanovcu. Loni nezalivali, jak bylo suche jaro, takze zadna slava, ale to se tykalo vsech jejich ovocnych keru. U me letos konecne kere zacinaji plodit trochu vic nez par plodu a Vostorg je obsypany (rekl bych az moc na to jak je maly). Ale vzhledem k velikosti keriku plody jeste nejsou zas tak obrovske (ale oproti odrudam jako je Altaj, Amur jsou hodne velke).
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 12 kvě 2019, 09:50

Aj ja tak robím. Hneď odrezkujem, aby som neprišiel o nejakú odrodu. No ten môj Vostorg má síce disť plodov
, no všetko je mini. Žiadné prírastky, takže nemám z čoho odrezkovať.
Skúsim ho zrezať. Ak sú korene ok, mal by pušťať obnovujúce výhony.

Obrázek
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod MartinS » 12 kvě 2019, 09:54

Vostorg ma velke plody, ktore su aj chutne, ale uz som to tu pisal viackrat, nerastie dobre. V predjari som vsetky 3 Vostorgy zrezal a pomohlo to, vyrastli pekne vyhonky, ale zdaleka nie take bujne ako na vacsine odrod.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 12 kvě 2019, 10:55

Pravdepodobne má vždy až priveľa plodov a ide to na úkor rastu. Zrezal som ho a nechal pár vetvičiek a obral plody, ktoré ešte ostali. Nedám mu rodiť a vždy ho zrežem, až pokiaľ nenarastú silné výhony.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 12 kvě 2019, 11:04

MartinS

Pekné plody a ako je vidieť dá sa to aj v teplejšej oblasti. Ešte potrebujú čo to dozrieť, no aj tak, mne sa ešte nič nemodrá. Mám aj jeden krík Altaja, čo mi ušiel pozornosti a nezlikvidoval som ho. Ani ten nič nenaznačuje.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod MartinS » 12 kvě 2019, 12:39

Loni, presne to co pises som urobil. Zrezal som na 15-20 cm a osklbal vsetky kvety, nenechal som jediny. On je velmi urodny, nadadzuje privela kvetov aj slabucka rastlina a potom stoji. Kvety asi zredukujem aj buduci rok, aby som podporil rast, teraz sa mi to osvedcilo.
Ano, daju sa aj tu na juhu pekne plody dopestovat za podmienky vydatnej zavlahy. O plody sutazime s drozdami, preto ich podtrhavame. Inak by som to nechal dlhsie na kroch. Ale chutovo nie su zle v tomto stadiu. Napriklad Amfora je v tomto stadiu protivne kysla a neda sa jest. Tu netrham, nech si daju drozdy ked chcu. :lol:
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 12 kvě 2019, 21:00

Musím výhony, ktoré dosť narástli na nových sadeniciach nejako chrániť pred vylámaním vetrom. Mal som to urobiť skôr, lebo ako vidím veľa tomu nechýba. Musím ich nejako podviazať, lebo má dosť fúkať.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

PředchozíDalší

Zpět na KAMČATKA ( Lonicera )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník