Actinidia arguta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod antarian » 13 kvě 2019, 10:27

http://www.drzakanteny.cz/product.php?i ... &id_lang=1

Hmm kdybych tohle narezal na 3 kousky tak mam cca 33 cm na jeden, nejaky ohnuti a nasroubovani do zdi a tech cca 15 cm by tam odstup zustal urcite.... Coz by na ten kmen stacit predpokladam melo?

Hlavne koukam na dopravu zdarma..

Jedine nad cim premejslim puvodne jsem chtel vruty do hmozdinek to vim ze drzi...

Premejslim jestli bych tohle dokazal bez uprav do nejake hmozdinky nasroubovat aby to drzelo?
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod nene » 13 kvě 2019, 10:41

Psal jsi šroub, tak proto...Vruty do hmoždinek, šroub snad přes chemickou kotvu....pokud řezat, tak by byla lepší nerezová závitová tyč.
Jo a ke koupi jsou nerezové treláže - ukotvení plus lanka, akorát teď není čas to hledat.....
Při silovém dotahování nerezového šroubu nebo vrutu je akorát třeba dávat bacha na to, aby se šroub neukroutil.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Hofis » 13 kvě 2019, 14:53

Mám arguty i kolomikty u zdi již 12 let a žádnou oporu ani konstrukci jsem jim tam nedával. Pnou se nahoru po té zdi a tak po 2-3 metrech bez opory se začínají ty mladé nové větve vlastní vahou sami sklánět zase dolů, udělá to takové podloubí. A jak zde někde již dříve psal pan Vrána (ten už to taky chvíli pěstuje), tyto větve, které se poté opět kloní dolů, nejvíce plodí. A to mohu potvrdit. Takže bych to nechal čistě pnout po té zdi. Když tam pak budeš mít nad ní konstrukci, tak se ti to na ní zase chytí a bude to ok. Hlavně jí nedělej moc vysokou, max. tak dva metry, jinak se ti potáhnou až do nebe. Mám tenhle problém u okapové roury, tam to musím opravdu fest řezat.
Měl jsem sice minulé léto problém s tím, že mi tu celou obrovskou masu sfoukl vichr při bouřce, protože jsem to neměl nikdy na fest upevněno, ale to jsem vyřešil převázáním lanem s oky. Teď už to určitě nespadne. Holt chybami se člověk učí. :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3763
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod antarian » 13 kvě 2019, 17:46

Az takhle jo?

No mam nad tim jeste pletivovej plot... Chtel jsem to nejak dostat nahoru k nemu a tam pridelat profil kterym to dostanu jeste trochu vejs a naklonim mimo to pletivo. (Co pujde do pletiva budu bez milosti strihat.)

Pokud bych se obesel uplne bez opory k tomu dostat to nahoru a udelat jen tu vrchni je to idealni. Ale zatim se nechtej ani obtacet kolem tycky. (Teda jak ktere odrudy)

Jinak ten zivej plot po leve strane pak radikalne sestrihnu az na zem a budu ho drzet nizky a uzsi at ma kiwi misto (ale nechci to delat driv nez to kiwi povyroste, zatim mi prijde ze tomu zavetri mezi domem a zdi a jeste stin vyhovuje.)

Obrázek
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Hofis » 13 kvě 2019, 21:15

Po tomhle ti to vyleze úplně bez problémů bez jakékoliv konstrukce. Jen je potřeba, aby se ti ty výhony nechytaly třeba na tom živém plotu nebo na něčem v okolí. Pak se ti to bude plazit po tý zdi.
Jinak vzdálenost od zdi mám asi 30 cm, podobně jako ty.
Zde dvě fota ze zimy, tady je to dobře vidět. Úplně bez opory.

Obrázek

Obrázek
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3763
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 22 kvě 2019, 08:05

pokud někdo má takového starého samce ode mne,rád bych to viděl v květu a samici v plodu.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Hofis » 22 kvě 2019, 13:58

vrana píše:pokud někdo má takového starého samce ode mne,rád bych to viděl v květu a samici v plodu.


No, není to zrovna od vás, ale fota dodám... :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3763
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 25 kvě 2019, 20:47

video jde udělat i mobilem,prosím o video udělané ráno v 7.30 na květy samčí arguty,jak včely šílí po jejím pylu. v tutéž dobu prosím o video na květy samice, včela by tam mohla být jen kdyby se spletla či náhodou, včely tam nejsou.potřebuju to doložit pro několik nevěřících tomášů, kteří mne kvůli tomu shazují a že prý kecám.mně arguty nekvetou.děkuji, Kola
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod MartinS » 25 kvě 2019, 21:07

Tak u nas uz kvitneme. Kvitne Ken's Red a Ananasnaja, Weiki a Issai zacnu o 2-3 dni. Radost z bohateho kvitnutia samic mi kazi fakt, ze samec kvitnut este nebude. Musel som ho presadit, takze je maly. Na novom stanovisti ma za sebou 1 rok. Myslite, ze ked rozkvitne Weiki, opeli aj samice? Ta by mala produkovat aj pel. Inak bzucalo to dnes na nich ako v uli. Len cmeliaky, vcely som nevidel.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod ivan » 25 kvě 2019, 21:20

Issai mi rodí (bez samca) cez 20 rokov, lebo argutu samca nemám, Weiki potrebuje určite samca ( vlani sa kvitnutie "stretlo" s chinensiskami)- a plody boli aj na Weiki- opelujú to divé včely a čmeliaky, u nás ešte arguty ani chinensisky nekvitnú, zatiaľ o 2-3 dni najskorší samec na chinensiske bude kvitnúť
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod MartinS » 25 kvě 2019, 21:38

Tak skoda, su obsypane kvetmi a nebude z toho nic, lebo to nema co opelit. S13 Issai viem, ze je samoopeliva, ale ta sa so samicami nestretne alebo len na konci. Tej odhadom chyba taky tyzden do kvitnutia. Dufal som, ze Weiki vytvara aj pel, niekde som take nieco cital, tak je to asi blbost. Tak nic.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod JančiZV » 31 kvě 2019, 14:07

Bingo už ide do kvetu, samec je pozadu 1-2 týždne :(

Obrázek
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Rockhawk » 31 kvě 2019, 14:59

A jakého máš samce - Weiki, Bayern Kiwi, Cornell nebo semenáčka ???
Mě přišel z polska samec Adam ke kolomiktám, ale ten už odkvetl dříve než Sentyabrskaya začala kvést. Tak nevim jak to maj v tech prodejnách načasovaný. Jestli až bude samec větší, bude kvést déle nebo fakt nevim.
Rockhawk
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2018, 08:39
Bydliště: Mělnicko 290 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod JančiZV » 31 kvě 2019, 15:05

Mal by byť weiki.
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 02 čer 2019, 09:19

v prodejně se to pokazí.Venku pokvetou zároveň,když je to stejný druh.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků