Banánovník

zde můžete probrat vše o pěstování banánovníků

Moderátor: Stanley_51

Re: Banánovník

Příspěvekod fedy » 20 kvě 2019, 10:29

A musí sa podoprieť ,kvet som ešte nikdy nemal ?
fedy
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 22
Registrován: 08 črc 2017, 18:04
Bydliště: Humenné

Re: Banánovník

Příspěvekod ondřej » 20 kvě 2019, 14:44

Podepřít se musí pořádně, raději minimálně dvojitě. Ten trs je potom hodně těžký. Já ho měl podepřený jen na jednom místě a vyrval se mi ze stonku.
Uživatelský avatar
ondřej
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14 bře 2011, 09:27
Bydliště: Prostějovsko

Re: Banánovník

Příspěvekod fedy » 20 kvě 2019, 20:11

Ten bananovnik už je 5 rokov v zemi ja som ho nikdy nevyberal vonku zo zeme Myslím si že je dosť pevný či ajtak ho mam podoprieť?
fedy
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 22
Registrován: 08 črc 2017, 18:04
Bydliště: Humenné

Re: Banánovník

Příspěvekod MonikaV » 21 kvě 2019, 08:39

fedy- v pěstování banánovníku, taky nemám zkušenosti, ale myšlenka pěstovat v našich podmínkách tuhle rostlinu mě velmi zaujala a k tomu obrovské plus, že i dokáže kvést-(což tobě se podařilo S6 ) ,a velmi pravděpodobně i plody by ti mohly stihnout dozrát. Fedy- v této fázi květu si myslím, že to stonek ještě zvládne, ale jakmile se květ více otevře bude dost těžký a opravdu by se mohl zlomit, což by byla neskutečná škoda, jak píše Ondřej taky se mu to stalo.Nechám rady na těch zkušenějších, co už banánovníky pěstují více let, ať se vyjádří....
(Je pravda,že své domovině banánovníky podpory nepotřebují, ale tam dorůstají jiných rozměrů a síly, takže to moc srovnávat nelze)
Držím pěsti, ať ti krásně roste S6
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Banánovník

Příspěvekod Rudolf M » 21 kvě 2019, 12:04

Jestli se nemýlím, tak Ondrovi zaplodil nějaký z rodiny Cavendishů, tedy plodonosné banány, které umí udělat jedlé velké plody. Jenže tohle je basjoo, ten udělá sice hezký květ, ale počet plodů bude řádově pár kusů a budou mít do 5 cm :wink: . Basja to tedy zvládají bez opěry.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1267
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Banánovník

Příspěvekod MonikaV » 21 kvě 2019, 13:34

Tak,super, zase jsem se něco nového dozvěděla, díky Rudolfe, ještě, že tě máme S14
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Banánovník

Příspěvekod MonikaV » 22 kvě 2019, 14:08

Rudolfe, ráda bych se zeptala, zda budete dělat nějakou nabídku Vašich rostlin e-shopu?
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Banánovník

Příspěvekod Pavuk » 23 kvě 2019, 13:39

Tak tu je môj.

Na reze to bolo zelené a hneď sa začala z rezu tlačiť voda, takže tipujem, že je ok.

Naďalej nerastie, no niet divu, keďže cez deň je 13°C a v noci zima horšia ako v marci.

Obrázek
Slovo balkón je odvodené od slova kaktus, nie od slova prádlo!
Martin
Pavuk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19 bře 2017, 20:05
Bydliště: Sady nad Torysou (Košice-okolie), 214 m.n.m., západne orientovaný svah

Re: Banánovník

Příspěvekod Rudolf M » 23 kvě 2019, 14:50

MonikaV píše:Rudolfe, ráda bych se zeptala, zda budete dělat nějakou nabídku Vašich rostlin e-shopu?


Na našem eshopu je pořád něco vystaveno, 95% z toho je z naší produkce (banány 100%) :) .

U nás basja zimované v zemi už konečně jedou, termínově je to plus mínus autobus jako "běžný" rok. Loni to bylo vše o 1,5 měsíce na před, tak to nejde moc srovnávat.
S přezimujícími bánány si na zahradě moc krásy neužijeme no pokud je blbé jaro jako letos, tak první listy jsou vidět až v červnu a ani ne za 4 měsíce už mohou omrznout od mrazíků zase :? .
Fotka je 2 dny stará, teď jsou ještě o 20 cm vyšší, v tyto dny rostou neuvěřitelným tempem. Druhá skupina ve stínu teprve nyní začíná obrůstat :wink: .
Obrázek

Možná jsem nevkládal, ale tohle jsou fotky z loňského září, ta menší skupina měla rekordní výšku 4,5 metru, vše vyrostlo ze stejných kmenů, jako je vidět letos po zimě.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1267
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Banánovník

Příspěvekod fedy » 23 kvě 2019, 16:38

Obrázek
fedy
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 22
Registrován: 08 črc 2017, 18:04
Bydliště: Humenné

Re: Banánovník

Příspěvekod MonikaV » 24 kvě 2019, 09:53

Rudolf- loni podle tvých fotek jste měli úúúúžasně vysoké banánovníky i se spoustu odnožů, tak snad i letos se vám vydaří S9 .
Rudolfe a ohledně vašeho e-shopu,tak teprve včíl jsem zjistila jak na to....ach jo, celou dobu jsem klikala na starý odkaz S8
no každopádně bych se chtěla zeptat, jestli budete mít banánovník -Musa sikkimensis? Díky

Fedy- daří se mu S14
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Banánovník

Příspěvekod Rudolf M » 25 kvě 2019, 12:11

Tak to nevím co jsi tam viděla, prodej tam máme od 1.1. 2019 úplně zrušený a všude jsou odkazy na nový eshop :) .

Sikkimensis nebude, letos se nám nepodařilo sehnat téměř žádná semena banánovníků. Každopádně si přečti upravený text na starém eshopu o sikkimensisu, hlavně ten poslední odstavec:
http://tropik.cz/cms.php?id_cms=57

Překvapuje mě, že to nikdo ještě nevyzkoušel do takové míry, aby byly ty informace upraveny. My jsme se sikkimensisi skončili.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1267
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Banánovník

Příspěvekod MonikaV » 26 kvě 2019, 12:25

No jo Rudolfe, já měla Vaše (staré) stránky dané v oblíbených složkách a tak jsem pořád klikala na starý odkaz ( i když je tam upozornění na nové stránky), mám je na pročítání a inspiraci (už jsou i nové stránky v mých oblíbených složkách S6 )
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Banánovník

Příspěvekod Pavuk » 17 čer 2019, 19:18

Toto ostalo z môjho... Ale nádej stále žije, corm je ešte tvrdý.
Tie neustále dažde ho potrápili. Včera 60mm za večer...

Obrázek
Slovo balkón je odvodené od slova kaktus, nie od slova prádlo!
Martin
Pavuk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19 bře 2017, 20:05
Bydliště: Sady nad Torysou (Košice-okolie), 214 m.n.m., západne orientovaný svah

Re: Banánovník

Příspěvekod Rudolf M » 18 čer 2019, 14:38

Ty naše rostou jak rakety, samotné kmeny vyrostly už 1 m, s listy mají nejvyšší špičky 2,5 m.
Obrázek

Skupina co roste ve stínu je pomalejší, ty teprve otvírají 3 list kmeny vyrostly o 80 cm, ale byly řezané skoro u země, tam je to vždy pomalejší ze začátku.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1267
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

PředchozíDalší

Zpět na BANÁNOVNÍKY ( Musa,Ensete aj. )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků