Kamčatská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování kamčatek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod Hofis » 27 kvě 2019, 19:51

Ty Amury bych možná vzal (alespoň jednoho určitě), tedy pokud jsou to opravdu Amury. Co jsem se dočetl zde na fóru, mají jedny z nejchutnějších plodů. Mohu se zeptat, proč se toho zbavuješ? Sám vlastní zkušenost nemám. Díky!
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod MartinS » 27 kvě 2019, 22:16

Tak Amur ma jednoznacne najlahodnejsie plody, prekonava aj moderne ruske odrody. Nevynika urodnostou ani velkostou plodov, ale chutou to kompenzuje. Na oberanie to nie je, ale na pasenie z krika super. Pri dobrej vyzive a zalievke nie je ta uroda az tak slaba. Ja naopak po tejto sezone idem pridat k trom Amurom este jeden. Celej rodine chuti najviac. S6
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod palino79 » 27 kvě 2019, 22:56

MartinS píše:Palino, nemam ani fotky, ani som nevazil. To bolo len take impulzivne, ja som mal v plane nechat ich aspon tyzden aj viac po zmodreni. Zvedavost bola silnejsia. Ked ich budem testovat zrele, tak samozrejme odvazim aj odfotim. Mam ich od p. Simalu. Ake boli Tvoje prve dojmy minuly rok z boreal serie a aurory. Cosi sa mi mari, ze ich mas tiez.


Čo sa týka aurory patrí medzi favoritov, hlavne čo sa chuti týka. Čo sa týka boreal série, ešte som ju poriadne neochutnal. Teda nie vyzretú uvidím až tento rok. Sinj utes u mňa zatiaľ nič moc. Plody menšie, síce sa zdá že bude úrodný podobne ako vostorg ale je dosť neskorý. Približne na úrovni Aurory. Chuť zatiaľ neviem zhodnotiť ešte nedozrel.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod MartinS » 28 kvě 2019, 07:26

Tak tu Auroru musim nechat poriadne dozriet aby sa plne rozvinula chut. V stave po zmodreni mi chut prisla priemerna. Je pravda, ze takmer nebolo slnko. Uvidime po par slnecnych dnoch, ak vobec budu. :)
Sinij utes je oproti kanadanom take male chudatko, ale ma tri plody, uz su modre, necham ich este aspon tyzden, ak ich neukradne drozd. :D
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod paloo » 28 kvě 2019, 07:37

Sinij utes u mňa 2 plody...Radšej som ich už zožral.Ale tento rok začal riadne rásť.Zistil som,že plody žerú aj slimáci.Tak som im dal trochu krmiva po záhrade nech majú tiež sviatok :wink:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod MartinS » 28 kvě 2019, 08:57

Paloo a aky bol Tvoj dojem zo Sineho Utesu? Jasne, ze sa z prvych plodov nedaju robit zavery, ale aj z prvych plodov sa da vytusit, ci je odroda perspektivna. Predsa len mas vela skusenosti, tak vies porovnat.
Aj si silno skratil alebo nechal tak a sam sa rozbehol?
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod petrpan » 28 kvě 2019, 11:16

Hofis: jo, verim, ze mam prave Amury. Jsou nejsladsi z nasich kamcatek podle manzelky a tvar je taky naprosto odpovidajici Amuru.
Zbavuju se jich hlavne kvuli velikosti plodu. Plodnost mi prisla taky nizsi, ale to nemuzu objektivne posoudit. Dalsi duvod je, ze tu mam 25 keru novejsich odrud a vic keru uz moc nechci. Amury a Altaje mam zasazene nahusto, takze vytvari souvisle housti a nevypada to vubec hezky, takze to chci vykopat pryc.
Jinak ptaci delaji uz kazdy den nalety na zimolezy a zanechavaji za sebou modre tekute dukazy. Ale zatim je to unosne.
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod paloo » 28 kvě 2019, 11:57

MartinS píše:Paloo a aky bol Tvoj dojem zo Sineho Utesu? Jasne, ze sa z prvych plodov nedaju robit zavery, ale aj z prvych plodov sa da vytusit, ci je odroda perspektivna. Predsa len mas vela skusenosti, tak vies porovnat.
Aj si silno skratil alebo nechal tak a sam sa rozbehol?

Dojem bol,že som to odtrhol minimálne o 14 dní skôr :( Nestrihal som ho rozbehol sa sám.Myslím ale že to bude dobrý zemolez.
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod MartinS » 28 kvě 2019, 14:58

Tak v nezrelom stave to fakt nema zmysel posdzovat. Ja sa ho pokusim nechat cim dlhsie, ale je otazne, ci mi ich nieco neukradne. Nebudem ho teda strihat ani ja hadam sa tiez rozbehne.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod nene » 28 kvě 2019, 19:57

Zraje Amur:

Obrázek

Obrázek

Vedle rostoucí Altaj (po předloňském "řezu na pařez") má ještě úplně zelené plody.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod palino79 » 28 kvě 2019, 20:16

MartinS píše:Tak tu Auroru musim nechat poriadne dozriet aby sa plne rozvinula chut. V stave po zmodreni mi chut prisla priemerna. Je pravda, ze takmer nebolo slnko. Uvidime po par slnecnych dnoch, ak vobec budu. :)
Sinij utes je oproti kanadanom take male chudatko, ale ma tri plody, uz su modre, necham ich este aspon tyzden, ak ich neukradne drozd. :D


Auroru nechaj vyzrieť aspoň 3 týždne po zmodrení. Ja mám vyskúšané 4 týždne a vôbec neopadávala, chuť bola potom vynikajúca. Jediné čo sa dá u mňa jesť priamo s kríka aj skôr ako po dvoch týždňoch od zmodrenia je Volchova a L. Velikán. Tá Volchova mi s tých ruských chutí najviac, len škoda že rastie ako bonsaj :(
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod paloo » 29 kvě 2019, 05:23

Volchova rastie skúr ako vysoký krík.U mňa už 2x rezaná na pník.Niekde máš problém.Skús namnožiť a nasadiť na iné miesto.Mne sa zdálo,že u teba tie kríky slabo rastú.Asi im budeš musieť spraviť závlahu ako čučkám :wink:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod paloo » 29 kvě 2019, 16:24

Dni Otwarte
Z niecierpliwością odliczamy czas do zbiorów jagody kamczackiej na naszej plantacji. Szacujemy, że owoce będą dojrzałe około połowy czerwca/lub w drugiej połowie czerwca. Wtedy to planujemy przeprowadzić zbiór przy użyciu kombajnu pneumatycznego, który przyjedzie do nas z Serbii.

Już dziś zapraszamy Państwa na Dni Otwarte w naszej firmie, kiedy to zorganizujemy pokazowy maszynowy zbiór, zwiedzanie plantacji oraz degustację owoców.
Ponieważ chcemy zorganizować Dni Otwarte w szczycie owocowania krzewów - o dokładniejszym terminie tego spotkania poinformujemy Państwa z kilkudniowym wyprzedzeniem.
Serdecznie zapraszamy!

Chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (510 125 539)
lub na e-mail: sekretariat@in-vitro.pl.

Siedziba szkółki:
Muniakowice 100
32-090 Słomniki
50°17'31"N, 20°06'59"E
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod loni » 29 kvě 2019, 18:17

Aj Amfory mi poliehajú, lebo je množstvo plodov a je daždivé počasie.

Obrázek
Obrázek

Zrezané na pník som podviazal a ešte spevnil tyčkami, lebo aj tak mi to vietor zohýnal.

Obrázek
Naposledy upravil loni dne 29 kvě 2019, 22:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kamčatská borůvka

Příspěvekod palino79 » 29 kvě 2019, 18:43

paloo píše:Dni Otwarte


Tak čo paloo ideme? :D
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

PředchozíDalší

Zpět na KAMČATKA ( Lonicera )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník