Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Jožka » 06 čer 2019, 19:09

Včera bouřka naštěstí bez krup jenom silný vítr nadělal menší škody, napršelo 27mm.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1175
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Miroslav » 06 čer 2019, 19:38

Alena píše:Vyhlížela jsem ten avizovaný déšť a bouřky. Kolem poledne tu spadly tři kapky a - nic. Sucho, vedro, nachytaná voda ubývá a další déšť nikde... S13

to jsme na tom Aleno, stejně, ne, že bych chtěl ty kroupy co v sousedních obcích, ale když už nám vodu berou Brdy nebo Křivoklátsko, to si člověk zvykl, ale často se stává, že D5 má velký vliv a rozthne jádra srážek na dvě půlky a tak jsme zas nasuchu, asi si vezmu inspiraci z Peru, kde se chytají srážky z mlhy na igelit S12
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 07 čer 2019, 02:26

A to jste, Aleno, měli za květen téměř dvojnásobek srážek, než my. Situace je pomalu neveselá, jak jsem očekával, vše se odehrálo východně od Plzně, jako tradičně a u nás ani kapka. Teda abych byl přesný, tak kolem půlnoci spadlo 10 kapek S13 .
Ještě taková perlička; včera odpoledne měl pro nás model GFS prostřednictvím předpovědního webu myforecast.com ve výhledu na následujících 10 dní 180 mm srážek, aktuálně nemá prakticky nic :lol: .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod paloo » 07 čer 2019, 06:48

Ulialo a sliní,však bude treba na tie pekáče čo prídu :wink:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 07 čer 2019, 08:57

Tak Praha-Motol pěkných 17 mm srážek do dnešního rána.
Ve VDF sice jen asi 8 mm, ale tam zas není takový pařák jako v Práglu, takže víceméně dobrý... :)
To Alena a Radim k:
Opravdu vám to nezávidím, přesně to jsem zažíval celý minulý rok. Jeno jsem furt čekal na ten bohatý déšť co předpovídají ty modely, a on nepřicházel, nebo se prostě vyhnul... :(
Ale vypadá to na nějakou kupovitou oblačnost příští týden, ta se může vytvořit všude, tak nezoufejte, musí vás to prostě jednou trefit. :wink:
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod triodyn » 07 čer 2019, 08:59

Haná 19mm přes noc,no mohlo teho být víc,ale dobře.)
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod moonvil » 07 čer 2019, 09:58

Dokonce i na brněnsku zapršelo - zmrzlé ovoce nám to na stromy nevrátí, ale přírůstky do dalšího roku budou hezké.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 07 čer 2019, 12:04

Hofis píše:Opravdu vám to nezávidím, přesně to jsem zažíval celý minulý rok. Jeno jsem furt čekal na ten bohatý déšť co předpovídají ty modely, a on nepřicházel, nebo se prostě vyhnul... :(


Tak loni to byla se srážkami naprostá tragédie a zoufalost, to už jsem ani nepředpokládal, že by se mohlo opakovat. Na druhou stranu byly loni teploty až na několik výjimek "jen" mezi 25 a 33°C, nad 35 bylo asi jen 3x. Za to tropických dní bylo přes 30 a letních (nad 25°C) neuvěřitelných 101.
Stále to však nemělo na rok 2015, kdy sucho tedy sice nebylo tak akumulované, neboť začalo až kolem poloviny června a bylo přerušeno jedním deštěm na konci srpna a kolem poloviny září, takže trvalo "jen" 3 měsíce (loni 7), ale to nebylo jen sucho, ale spalující peklo, kdy bylo za léto 42 tropických dní a z toho 16 supertropů a 3 dny teploty oscilovaly kolem 38°C. Od poloviny června do konce srpna nakapalo kolem 30 mm, což se vždy do druhého dne vypařilo. Tráva bylo zlatožlutá i ve stínu a jednotlivé vlny veder vždy uvařily nějaké dřeviny v sadu, Trvalky před barákem, které tam byly roky, uschly a mnohé už se neprobudily. No a o lesích radši ani nemluvit, tisíce borovic a dubů se uvařilo vestoje a buky, zejména mladé pod 8 metrů, zčernaly, jako by bylo v létě po -10°C. Tak mě i napadá, jestli to není jeden z důvodů, proč tady v okolních lesích prakticky nerostou buky a smrky, ale 90% jsou borovice a zbytek pár dubů a bříz.
Sucho bylo značné i v létě 2017 a od dubna 2014, jediný rok za posledních 6 let, kdy napršelo přesně tolik, kolik mělo, byl rok 2016. Od roku 2013 do loňského jsme měli deficit už přes 800 mm, za letošek asi tu tisícovku dáme :wink: .

No comment http://hydro.chmi.cz/hpps/main_rain.php?t=r&mt=&id=24
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 08 čer 2019, 01:15

V mém předchozím bydlišti (Ochoz u Brna) prý byla v noci na včera "menší povodeň". Jak to dopadlo Michale u Tebe?
Brno - Jundrov prý 52 mm S8

V příštím týdnu už bude asi konečně tepleji na východě. Už mě to spalující vedro za poslední týden nějak unavuje, když je člověk na slunci 10-12 hodin denně...
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod moonvil » 08 čer 2019, 07:57

Přímo nad námi nic hroznýho nebylo, tady chytáme v nejlepším případě jen okraje bouřek, ale i tak solidních 25mm - úhrn přes 20mm tu zaznamenám tak jednou, dvakrát do roka, takže výjimečná událost.
V lese je pod stromy trochu vlhko, nic víc, dlouhodobé sucho pokračuje.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod paloo » 09 čer 2019, 06:44

To bude bahno S6
Obrázek
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod airbusy » 10 čer 2019, 08:18

Vcera 29,5 stupna, riadna dusnota bola, spadlo tak 10 kvapiek a to bolo vsetko, dazd nikde S13 . dnes rano uz poriadne pripeka a bude este horsia spalava, chcelo by to burocku S12
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod airbusy » 10 čer 2019, 08:21

moonvil píše:Dokonce i na brněnsku zapršelo - zmrzlé ovoce nám to na stromy nevrátí, ale přírůstky do dalšího roku budou hezké.


Co vsetko vam pomrzlo? Tento rok mi to neprislo s mrazmi take zleee....
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod moonvil » 10 čer 2019, 11:10

Na stromech v sadu nezůstala tento rok ani pecka - takovou neúrodu jsem tu ještě nezažil, aby nebylo vážně vůbec nic. Obvykle se podařilo sklidit aspoň pár jablek, hrušek, kdoule, atd.
A všichni hmyzáci, kteří nemají do čeho vrtat si pak ještě vylili zlost na nebohých muchovnících, takže na těch je taky nula.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod mates » 10 čer 2019, 11:28

airbusy píše:.........Dokonce i na brněnsku zapršelo - zmrzlé ovoce nám to na stromy nevrátí, ale přírůstky do dalšího roku budou hezké.

Co vsetko vam pomrzlo? Tento rok mi to neprislo s mrazmi take zleee....


Ono dost záleželo na lokalitě...

Tak třeba u mě, co zůstalo:
- na meruňce VP jsou tři plody a pochybuju, že by se tam ještě nějaký skrýval,
- ze 4 broskvoní zůstaly dva plody na RH,
- na asijské slivoni jsou tři kuličky,
- na pluotu je jedna kulička,
- na višni je cca 50 bobulek a když jsem jí minulý týden zakryl sítí, tak druhý den byly všechny mulče po celé zahradě (travní i kůrové) rozhrabané od kosáků, asi pomsta či co,
- na třešni je cca 30 bobulek, v pátek jsem jednu větev zakryl sítí a ty čůzy černé na té druhé větvi při pokusech alespoň něco uloupit jednu boční větvičku s plody zlomili,
(kosi jsou fakt největší škůdci zahrady, kromě výše popsaného se ještě vyřádili na Kamčatkách (dokud jsem je nezakryl) a teď svou veškerou pozornost přenesli na jahody)

A co ještě bylo mrazy zasaženo:
- rybízy, angrešty, josta - dle fáze (od)kvetení cca 10-30% opad plodů,
- maliny - téměř na všech odrůdách na každé větvičce cca první 3-4 květy s černým středem, ještěže zbylá poupata nebyla natolik vyvinutá, aby je mráz poškodil
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků