muchovník

zde můžete probrat vše o pěstování muchovníku

Moderátor: Stanley_51

Re: muchovník

Příspěvekod petrpan » 05 čer 2019, 12:14

To lepidlo ve spreji asi zkusim. Jinak ten biool celkem popalil muchovnikum listy. Dalsi plodina, po citrusech, ktera na nej nereaguje dobre. Msice se koncentruji hlavne na koncich vetvi, tak to ted resit mechanicky, ale po odplozeni to necim striknu, je to fakt hruza.
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.

Re: muchovník

Příspěvekod Marek1970 » 05 čer 2019, 17:52

No name už sa začína zafarbovať
Obrázek

malý Martin
Obrázek

a Lamarckov
Obrázek
Marek1970
oficír
oficír
 
Příspěvky: 518
Registrován: 05 lis 2018, 18:14
Bydliště: "kúsok" od Piešťan, cca 160 m.n.m.

Re: muchovník

Příspěvekod mifin » 05 čer 2019, 21:44

Drobná odbočka - měl jsem obalené mšicemi rouby na menší přeroubované jabloni, nenamazal jsem kmínek, ale ani tam kupodivu moc mravenců nebylo. Likvidoval jsem ty zelené potvory o víkendu alespoň ručně a dnes po pár dnech je tam spousta larev slunéček - mšice nemají šanci. Ty výhony na roubech to trochu odnesly, ale za chvíli se vzpamatují. Slunéčka mají vždy nějaké zpoždění (já mívám i větší), ale když nejsou mravenci, tak spolehlivě brzy většinu mšic zlikvidují.
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 317
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: muchovník

Příspěvekod antarian » 09 čer 2019, 22:16

Tak mi dozral prvni muchovnik a musim rict opet prijemne prekvapeni :-) (odruda honey)

Kazdopadne jsem.se chtel jeste zeptat na lamarcki (odruda no name), jakou by to melo mit barvu zralych plodu? Take tmave fialove?
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: muchovník

Příspěvekod Hofis » 13 čer 2019, 12:05

Ano, pozná se podle nápadně štříbrných listů především na jaře a plody jsou o něco menší než u vyšlechtěných odrůd a také tmavě fialové.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: muchovník

Příspěvekod amy80 » 14 čer 2019, 20:18

Chtěla bych se zeptat na odnožování muchovníků - mám 4 kousky, zatím v květníku, a co tu tak pročítám, začínám se trochu bát, aby mě časem sousedi nehnali, že jsem jim zamořila zahradu výmladky :D

Mám Smoky, Martin, Honeywood a Prince William. Odnožují všechny taknějak stejně, nebo třeba některé víc, některé míň?

Smoky mi zatím docela statečně vyplňuje květník odnožemi, takže ten hádám bude odnožovat asi dost bujně, ty ostatní zatím nic, ale to ještě nemusí nic zamenat...

A ještě jeden dotaz - bylo by případně řešením odnožování koupit roubované sazenice (na jeřábu)?
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: muchovník

Příspěvekod paloo » 14 čer 2019, 21:38

U mňa muchovníky neodnožovali.Dokonca Smoky vôbec.Vrúbľovaný muchovník neni to pravé.Treba časom robiť hlboký zmladzovací rez.
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: muchovník

Příspěvekod antarian » 14 čer 2019, 21:53

Ahoj, tak jen takovy poznatek a rada...

Martin, honeywood - super
Smoky - taky fajn ale jsou dost cejtit jaderka

No name z obi lamarcki - to je biiida :-) chutive to neni spatne, ale je to jak tuna jaderek obalena trochou stavy a slupickou :-)
Takze to neni zadne prekvapeni ale v obi fakt neeee :-) (kazdopadne aspon vypada pekne okrasne :-) ale bude me to asi hodne lakat ho vykopat a dat tam neco jineho...
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: muchovník

Příspěvekod moonvil » 14 čer 2019, 22:04

Muchovníky časem odnožují skoro všechny, ale jen poblíž středu keře, není to jak rakytník, který se vydá na výlet přes půlku zahrady.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: muchovník

Příspěvekod amy80 » 15 čer 2019, 17:13

Děkuji za odpovědi, to jste mě potěšili.
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: muchovník

Příspěvekod Satan » 20 čer 2019, 07:35

Muchovník Lamarckův , koupený 19.9. 2006 výška keře 3 m.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: muchovník

Příspěvekod Martina » 23 čer 2019, 17:18

Letos vsazená pidi-Ballerina s přesným počtem 13 plodů.
Fógli ji zmerčili rychle - s mužem jsme urvali každý jednu nafialovělou kuličku a konec. Bylo to vůbec první ochutnání muchovníku - a ono to bylo dobré ! S6
Začínají modrat borůvky - zatím si jich nevšimli. Buď je Ballerina chutnější, nebo ptáci nevidí za roh. No, záclona na zakrytí je když tak připravena.
Martina
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 37
Registrován: 27 kvě 2018, 18:02
Bydliště: Litoměřice, 194mnm

Re: muchovník

Příspěvekod petrpan » 24 čer 2019, 13:11

Ja vcera nasbiral do misky narychlo bobule z Prince Williama. Velikost plodu nic moc oproti Sleytu, ktery uz taky dozral. Ale chutove je lepsi. Dokonce pro me chutnejsi nez boruvka Northland, ktera uz taky dozrava. Ale to je jen muj subjektivni nazor.
Ostatni muchovniky jsou napadene msicema. Nakonec to neni tak fatalni (vycitam si, ze jsem to strikal tim bioolem - spalil celkem festovne listy), ale sajou i na plodech, takze na sber to asi nebude..
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.

Re: muchovník

Příspěvekod ZdenekCernoch » 24 čer 2019, 22:21

no já si říkal že budu muset koupit postřik na mšice a ty bestie sundat postřikem. Nic takového se však nestane docela slušná armáda sluneček a jejich larvy se o mšice k mý radosti již skoro postarali. Jen tak dále . Se slunečkama ani mraveci nejsou moc vidět. Si myslím že larva slunečka je docela dobrá šelma v říši hmyzu a že si do rajonu kde se krmi mravence nepustí S9 S14
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: muchovník

Příspěvekod sasman » 24 čer 2019, 23:08

petrpan píše:(vycitam si, ze jsem to strikal tim bioolem - spalil celkem festovne listy)


Tak to se omlouvám za nedobrou radu... Ono asi v těchto vedrech je postřik čímkoliv komplikovaný. Mimo jiné jedna známá stříkala před několika dny stromy Mospilanem taky kvůli mšicím a taky si spálila listy. Koncentraci roztoku měla na 99 % správně. Už se jí to kdysi v minulosti stalo....
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na MUCHOVNÍKY ( Amelanchier )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník