Povídání o něčem i o ničem

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Kykouš » 11 srp 2019, 21:04

[quote="antarian"]
Vůbec bych se akátu jako souseda nebála, ale nikdy bych si ho dobrovolně nezasadila :-D)
Když jsme to tady koupili, byla zadní zahrada akátový prales a to opravdu nepřehánim. Všechno se vykácelo, bagr vyškubal kořeny a já asi půl roku na to sázela stromy. Nějaké kořínky v zemi zůstaly a pořád obráží, nicméně za plotem roste taky akát a asi těch 5m od něj mám vysazenou broskev, která prosperuje výborně. Všude kde byly akáty mi teď stojí stromky a všechny mají přírůstky celkem slušné, někdy až moc :-)
Broskve jíme a nepozorujeme na sobě žádné příznaky otravy :-D
Ono někdy se holt něčemu nechce, já to mám s jednou klasickou hruškou, je asi 5 let pořád stejná, přírůstky mizivé, plodů vždycky hrozně moc, tak dělám probírku, aby spíš rostla, ale stejně nic.
Kykouš
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 12 črc 2019, 12:51
Bydliště: Kolín, 260m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Ramon » 21 srp 2019, 21:56

Máte někdo nastudované, jaké jsou teď k dostání meteostanice?
Chci si pořídit něco lepšího, s čidly co bych mohl nechat třeba 14 dní řekněme na chalupě a pak když přijedu, stáhnout data a moci je v PC porovnat s domácími, posledně jsem kupoval WH1080 a to už je asi i 10 let.
kdyby to umělo data posílat na net nebo na telefon, bylo by to ještě lepší, tak než si to začnu nastudovávat sám, zkusím se zeptat, třeba to někdo máte v hlavě. Díky moc!
Lobkovice - Neratovice, Polabská nížina 167m.n.m.
Vlastník smokvoní: 0100, 0101, 0055 a 0056
Uživatelský avatar
Ramon
generál
generál
 
Příspěvky: 1475
Registrován: 11 srp 2009, 19:48

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Stanley_51 » 21 srp 2019, 22:19

Ramon píše:Máte někdo nastudované, jaké jsou teď k dostání meteostanice? kdyby to umělo data posílat na net nebo na telefon, bylo by to ještě lepší,

Používám tuhle již delší dobu a spokojenost. https://www.conrad.cz/bezdratova-usb-me ... m.k1530215
Přenáší do PC a jde připojit na net.
https://app.weathercloud.net/d9380278870#current
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Radek » 31 srp 2019, 18:27

Zajímalo by mne, zda měl někdo podobný problém. Starší typy mobilů nebo tabletu se daly jednoduše připojit k PC a otevřít příslušnou složku v mobilu a zkopírovat si třeba fotky do PC k snadnější manipulaci. Avšak u novějšího typu, co jsem koupil manželce - Xiaomi redmi 4A 2GB/32GB se zobrazí, že složka je prázdná. Nezobrazí se vůbec nic, ani fotky či dokumenty. Podobné to bylo u manželčina tabletu Huawei MediaPad T3 7 TA-T370W16TOM. Zde jsem se k fotkám dostal až po nahrání programu HiSuite z internetu a i potom to bylo dost obtížné se k fotkám dostat. Měl někdo z vás podobné potíže nebo dělám nějakou chybu?
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Marek1970 » 31 srp 2019, 19:37

U obidvoch typov mobilov treba po ich pripojení k PC ešte priamo v mobile odkliknuť aj príslušnú voľbu : "len nabíjanie" "prenos súborov" "prenos fotografií". Keď nič "neodkliknem", tak telefón len nabíja.
Aspoň u mňa to tak funguje u Xiaomi a Huawei.
Marek1970
oficír
oficír
 
Příspěvky: 518
Registrován: 05 lis 2018, 18:14
Bydliště: "kúsok" od Piešťan, cca 160 m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Radek » 01 zář 2019, 10:59

Díky Marku, možná jsem moc spěchal a nevšimnul jsem si nabídky. Zkusím to ještě jednou. A Marku funguje Ti u Huawei přepntí FM radia na vnitřní reproduktory? Xiaomi rádio nemá. U Lumie 640 XL LTe po přechodu z OS Windows 8.1 na W10, byla tato možnost zrušena. Taky pak byla zrušena navigace Here+, která se mi líbila. Navíc u kalendáře mě štve, že se zobrazují události jen 3 měsíce před a 3 po aktuálním datu. Na jaře jsem si napsal do kalendáře, kdy jsem provedl hnojení borůvek a po 3 měsících jsem to už nenašel. U "hloupých" telefonů to fungovalo. Tak jsem zase použil osvědčený sešit. Teď si to značím do Ecelu v mobilu nebo poznámkového OneNote. Ale už jen v mobilu. Když jsem ze zvědavosti zkoušel synchronizaci s PC, tak se mi podařilo jednu stránku (pěstební plán na zahradě) synchronizovat tak, že název stránky zůstal a obsah se smazal. Došlo k nežádoucí synchronizaci.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Marek1970 » 01 zář 2019, 12:59

Prepnutie reproduktorov na Huawei pri zapnutom FM rádiu je na obrazovke displeja vpravo hore a funguje mi bez problémov. Niekedy mobily "zblbnú" a niektoré aplikácie potom nefungujú tak ako majú. Je to väčšinou softwarova záležitosť.
Marek1970
oficír
oficír
 
Příspěvky: 518
Registrován: 05 lis 2018, 18:14
Bydliště: "kúsok" od Piešťan, cca 160 m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Radek » 01 zář 2019, 13:22

U Lumie 640 to při přechodu na W10 rovnou sdělilo, že možnost použití vnitřního reproduktoru už nebude. Dopředu to však člověk nevěděl. Chci si nadělit dárek, tak uvažuji o Xiaomi redmi 7 4/64GB nebo Huawei Y7, ten rádio má mít. Někdy se mi ta možnost hodí.
Přeji hezký zbytek neděle.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 01 zář 2019, 15:24

Mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že přechod z Lumie na Android je stresová záležitost a nikdy už nebude nic tak, jak bylo - logické, intuitivní, fungující.....Aspoň já jsem nikdy nemusel Lumii vyhrožovat hodem o zeď, což slibuju svému Samsungu ob den i dva roky od koupě. Ano, chyba je samozřejmě v Lumii, byla skvělá :| .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Radek » 01 zář 2019, 17:00

Moje Lumia 640 XL lte mě před časem dopálila tím, že u ní bylo přislíbeno zdarma používání Excelu a Wordu. Avšak asi po 2 letech najednou hlásila, že soubory jsou jen pro čtení. Nešlo nejen soubory uložit, ale ani např. ve výpočtové tabulce nešlo ani změnit hodnotu políčka. Pouze kdybych si zakoupil office 395. U Androidu tyto problémy nejsou. Už z principu bych si office 395 nekoupil. Byl jsem ochoten si raději koupit nový mobil s Androidem. Takové vydírání nesnáším. Něco jiného by bylo, kdyby neslíbili používání zdarma. Nakonec jsem použil návrat do továrního nastavení. Ale nedostal jsem se na tovární W 8.1, ale zase už na W10. Kupodivu ale zase Excel funguje a dá se měnit i ukládat. Možná zkoušejí naše nervy, protože si musíme poznačit nebo zkopírovat, co všechno jsme tam měli, abychom to vrátili skoro do původního stavu.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod pavell » 07 zář 2019, 12:33

Potřeboval bych poradit, nemáte někdo nějakou fintu pro zavařování rajčatové šťávy, aby se ne na ní nevytvářela plíseň? Dělá se především ve ve velkých 3,5 litrových sklenicích. Často se nám plíseň vytváří i při zavařováni meruněk asi ve velikosti koruny a má bílou barvu. Děkuji předem za rady.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod caver » 07 zář 2019, 12:46

Nám neplesnivý prakticky nic, mohu poradit jen uzkostlivou čistotu při zpracování: vymýváme sklenice horkou vodou, následně zahřívám v troubě při 160°C 10 min, víčka se vyvaří ve vroucí vodě 10 min. Rozplňování děláme pod puštěnou digestoří, proud vzduchu táhnoucí do digestoře nedovolí sporám plísní napadat do sklenic. Po rozplnění a uzavření sklenic očistíme uzávěry a přilehlé sklo lihem a obalím parafínovým filmem. Za několik let, co jsme přešli na tento postup, jsme našli plíseň v jediné sklenici z několika set.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 13 zář 2019, 16:55

Chtěl bych se zeptat do pléna, jaké máte zkušenosti s použitím hydrogelu a to především u kýblových rostlin. Já mám tedy všechny rostliny v květináčích na léto zapuštěné v zemi, abych co nejvíce zabránil přímému odparu vody hlavně z nižších pater květináče. Toto opatření většinou dostačuje, ale po tom neskutečně teplém červnu jsem se rozhodl hydrogel přeci jen příští rok vyzkoušet. Ono na jeden den mi řádné zalití vystačí, ale hlavně u už větších rostlin s velkou listovou plochou a tudíž i velkým odparem, jako třeba fíkovník nebo lokvát, jsou třeba dva dny ve velkých vedrech už trochu problém. Kolikrát jsem se po víkendu vrátil a listy již byly řádně svěšené. Rostlinám to nijak moc neublížilo, po zalití se zase rychle vzpamatovaly, ale přesto by mohl hydrogel tento problém čistě teoreticky řešit a ušetřit i nějakou tu zálivku. Trochu se ale bojím, abych tím těm rostlinám spíše neuškodil, hlavně i vzhledem k přemokření při chladném zimování. Nemáte s tím někdo nějaké obsáhlejší zkušenosti?
Napadlo mě třeba použít směs zeminy s hydrogelem v doporučovaném poměru jenom třeba na dno květináče, tak v 10 cm vrstvě. Za jakékoliv postřehy a zkušenosti budu velmi vděčný!
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod dzani696 » 02 pro 2019, 17:34

Dnes, cestou s práce som sa stavil na zimovisku kde mám tiež palmu a vavrín. To že sviluška napadla citrusy ma neprekvapilo ale :shock: ,, Tie svine snáď žerú všetko" ako palma tak bobkáč kompletné obalené sviluškou. :(
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 866
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod ivan » 02 pro 2019, 17:58

dzani696 píše:Dnes, cestou s práce som sa stavil na zimovisku kde mám tiež palmu a vavrín. To že sviluška napadla citrusy ma neprekvapilo ale :shock: ,, Tie svine snáď žerú všetko" ako palma tak bobkáč kompletné obalené sviluškou. :(

To je "normálne"...u nás sa to posledné roky stupňuje...sú na všetkom a všade...(dokonca aj na burinách)...takže zbaviť sa ich u nás nedá...
viewtopic.php?f=6&t=511&start=60
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1750
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků