prodejci rostlin

odkazy na prodejce

Moderátor: Stanley_51

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Radim K » 26 zář 2020, 22:05

Kaju se :oops: :-D .
Je to ale pravda, protože pěstujeme do nabídky mnoho druhů (letos přes 800), ale tím pádem kvůli místu a možnostem v menším počtu. Přijde nám to tak zajímavější a atraktivnější a víc nás to baví. Bylo by jednodušší pěstovat méně druhů ve více kusech, ale když já radši nové a nové speciality :lol: . Snažíme se ale zapracovat i na dostatečném zásobení, snad se to ještě zlepší v dalších letech.

Díky, Amy S20
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Lenkalor » 12 bře 2021, 23:00

Musím pochválit e-shop Prodej stromků. Kupovala jsem jabloň a třešeň, opravdu krásné stromky, kořeny i zabalení. Navíc to poslali obratem během týdne, to v tomto jarním období nebývá běžné. S6
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod mates » 25 bře 2021, 13:35

Prodej stromků nikdy více resp. obecně málo dostupné věci u nich s jistotou fejk. U mě jak asijka Santa Rosa, tak pluot Flavor Supreme něco naprosto jiného. Ještě letos ty fejky nechám na zahradě (ty slívy/blumy z nich nejsou úplně špatné), ale jakmile se mi potvrdí pravost pluotů z jiného zdroje, tak jdou někam na mez nebo do ohně. Asijku Santa Rosu asi zatím nikde pravou neseženu, tak uvidíme v budoucnu, co a s jakou pravostí bude dostupné a jestli to bude na zahradě kam dát.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Rudolf M » 25 bře 2021, 22:43

Myslím, že jsme to tu už řešili, my z tama brali už před lety, spokojenost jako velká, stromky pěkné. Ale první problémy nastaly po 3 letech a první sklizni "žlutých špendlíků" a další 2 roky se ukázalo, že matematicky 9/10 odrůd je fejk :| . Nechci hanit a hned urážet, je možné, že mají prostě jen "blbého" dodavatele a prodávají to, co je na štítku. Ale i to je riziko povolání, mají si dostatečně ověřit a stát si zatím co prodávají. A považovat červenou blumu na Santa rosu a stolkovat pak zákazníky na fórech prostě není dobrý přístup.
Jeden stromek jsme tam reklamovali, přístup byl dobrý, další stromy už fakt nemělo cenu. Těch pár stovek nám nevrátí 5 let čekání na první plody.
Mám ale pocit, že veškeré svinstva se sem tahají z polska, a kdo si to řádně nepohlídá, tak to dopadá jak to dopadá.
A kdo ví, třeba se už dali do kupy a budeš mít více štěstí, každopádně držím palce :) .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1267
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod jarek01 » 25 bře 2021, 23:03

Jestli myslíš prodejstromku.cz tak s nimi mám letité zkušenosti a bohužel většinou stromky pořádně nerostly a nebo brzy odešly. Rozhodně to nebylo péčí, protože jsem kupoval současně i od jiných a tak mohu porovnat. Vždy po pár letech si řeknu, že už je to třeba lepší, ale pokaždé se opět zase spálím. Naposledy jsem tam koupil hrušku nashi ( pěkný stromeček asi 80 cm vysoký ) a za loňský rok má asi 5cm přírůstky. Zároveň jsem koupil ještě jednu v Bojkovicích http://www.stareodrudy.org/ a to byl jen takový proutek asi 50cm velký a za loňský rok vyrostla do výšky dvou metrů. Obě byly deklarované na stejné podnoži a zasazené současně asi 10 metrů od sebe.
jarek01
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 346
Registrován: 02 úno 2014, 14:27
Bydliště: Uherský Ostroh, 178 m/nm

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Lenkalor » 26 bře 2021, 05:10

Tak já dám za 3 roky vědět, jak to dopadlo. :D
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Luboš K. » 18 dub 2021, 21:38

Dobrý den,

prosím máte někdo zkušenost s www.palmycycasy.cz ?
Zajímá mě, jak je to s doručováním, zda to dobře balí, odrůdy souhlasí,...

Díky
Luboš K.
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 5
Registrován: 19 srp 2019, 10:42
Bydliště: Znojmo

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Radim K » 19 dub 2021, 01:36

Mezi českými dovozci palem a exotů patří určitě mezi nejlepší. Poslední roky se jich "vyrojilo" vícero, ale někdy je to hrůůůza :D . Osobně můžu L. Lešnera doporučit.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod mirka » 14 kvě 2021, 23:29

Zdravím kupoval někdo rostliny od Mgr. Jan Rajčok Příchovice rostliny jak jste s nimi spokojeni
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1518
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod MonikaV » 15 kvě 2021, 09:03

Ahoj Mirko, ano já kupovala a za mě max spokojenosti-kytky pěkné, dobře zabalené (hlína i květináč zabalený strečkou a na pevno upevněný v kartonové krabici s průduchy)
takže rostlinky došly bez poškození listů S6
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod sasman » 06 čer 2021, 23:15

Jak to chodí v Bambusáriu? Dávají vědět na webu PŘEDEM, od kdy budou prodávat (=v pondělí tam napíšou, že budou prodávat od pátku)? Nebo tam napíšou jen něco ve smyslu "ode dneška prodáváme"? Loni jsem prodej propásl a nerad bych to opakoval. Ptám se tady, protože lidí, které to zajímá, bude asi více...
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod moonvil » 07 čer 2021, 12:33

Věřím, že datum zahájení prodeje bude zveřejněno s předstihem.
Ale i přesto - v úterý večer tam dojedeš, postavíš stan a čekáš do soboty, abys byl první na řadě.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod sasman » 07 čer 2021, 19:30

moonvil píše: v úterý večer tam dojedeš, postavíš stan a čekáš do soboty, abys byl první na řadě.

:D z toho mám trochu obavu. Uvidíme...
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod Jožka » 08 čer 2021, 14:54

Nejlepší je do Bambusaria zavolat a domluvit se na termínu a pak to nemůžeš prosvihnout. Já jsem to tak dělal a v pohodě.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: prodejci rostlin

Příspěvekod sasman » 18 čer 2021, 22:03

Tak Bambusárium bude prodávat 3.7. a vyhlásil to 2-3 týdny předem...
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na PRODEJCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron