Tropické plody
Moderátoři: moonvil, Stanley_51
Re: Tropické plody
Longr a jak vypadaji plodiky jackfrujtu?
-
radek.god
- čestný člen ( přispívající )

- Příspěvky: 2670
- Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
- Bydliště: Praha 6
Re: Tropické plody
Fotku zatim nemam, ale podarilo se mi zakorenit guaranu
Kdybyste to nekdo chtel zkuit, staci lahev od kafe v ni voda a kokosove vlakno
Mozna by to slo jen ve vode ...
Je to takova popinavka jako mucenka, tak ji asi zkusim dat nekam do zeme
Mam i nakou u jizniho plotu v 2L PET zapustene v zemi, zatim ale mrcha nekvete
Ted premyslim, zda by takhle sla namnozit vanilka
Ta se trochu na jizni lodzii palila v tech 35 °C teplotach, ale od jara se tam pekne rozrostla i v 6x6x6 kvetinaci
Kdybyste to nekdo chtel zkuit, staci lahev od kafe v ni voda a kokosove vlakno
Mozna by to slo jen ve vode ...
Je to takova popinavka jako mucenka, tak ji asi zkusim dat nekam do zeme
Mam i nakou u jizniho plotu v 2L PET zapustene v zemi, zatim ale mrcha nekvete
Ted premyslim, zda by takhle sla namnozit vanilka
Ta se trochu na jizni lodzii palila v tech 35 °C teplotach, ale od jara se tam pekne rozrostla i v 6x6x6 kvetinaci
- Radim K
- admirál

- Příspěvky: 2084
- Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
- Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tropické plody
Radku, seš si jistej, že je to Paullinia cupana? Ta totiž není úplně liána. Kde jsi sehnal řízek?
-
caver
- čestný člen ( přispívající )

- Příspěvky: 466
- Registrován: 03 zář 2009, 12:31
- Bydliště: Hranice IV Drahotuše
Re: Tropické plody
Chutná, i kyselé okurky, kefír, atd.
-
Franz
- čestný člen ( přispívající )

- Příspěvky: 454
- Registrován: 28 čer 2012, 07:25
- Bydliště: Hranice 240 m.n.m
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tropické plody
kurňa Martine tak nevím, semenáčků jsi mi dal hodně nakonec z toho zbyly dvě rostliny, v kyselém a málo vyživeném substratu to chřadlo a hynulo pak jsem to hodil do balkonovky pH 5,5 pořádně nahnojil a už to jde.
Zalívám tvrdou vodou tak po pH půjde nahoru celkem rychle, ale i tak hodně rostlin je na pH dost tolerantní
Zalívám tvrdou vodou tak po pH půjde nahoru celkem rychle, ale i tak hodně rostlin je na pH dost tolerantní
-
radek.god
- čestný člen ( přispívající )

- Příspěvky: 2670
- Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
- Bydliště: Praha 6
Re: Tropické plody
Radime zkusim to nafotit, ale mam overeno, ze je to guarana, tedy Paulinia cupana a ze se mnozi i ve vode.
Ptal jsem se na to a porovnaval jsem to v botanicke zahrade, kde jim obcas zakvete, ale neplodi.
Mozna jsem to spatne popsal, ale pne se mi to podel bambusove tyce treba a ted kolem zelezneho deraveho plotu.
Rizek mam ze zakoupene rostliny.
-
longr
- velitel

- Příspěvky: 817
- Registrován: 15 lis 2021, 14:47
- Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.
Re: Tropické plody
Jackfruit plody shodil, květenství se sice potkaly, ale stejně upadly. Samičí mělo velikost asi 8 cm. Uvidíme, třeba příště
Naposledy upravil(a) longr dne 09 črc 2025, 21:17, celkem upraveno 1 x.
-
longr
- velitel

- Příspěvky: 817
- Registrován: 15 lis 2021, 14:47
- Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.
Re: Tropické plody
Paullinia cupana určitě není liána, je to spíš keř nebo keřostrom. Pokud je to liána, bude to možná nějaká jiná Paullinia. Mně se podařilo naklíčit semena, ale nakonec to chcíplo. Ještě pár mám, tak to ještě někdy zkusím.
Re: Tropické plody
long-- tak to je škoda, ale věřím, že příští rok to bude ještě lepšííí
, (tvoje pracovní chodba je úžasná--určitě se tam někdy mrknu
)
-
radek.god
- čestný člen ( přispívající )

- Příspěvky: 2670
- Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
- Bydliště: Praha 6
Re: Tropické plody
Jo, myslim, ze ten popis kerostrom sedi.Ja jsem zatim ve fazi tenkeho zeleneho proutku, podobneho mucence
Slo me o listy, protoze dle fotek na netu to vypada uplne jinak, zbytek jsem nezkoumal.
Semena jsem nikde nikdy nesehnal, nebo byla na ebay draha.
Zajimalo by me jaky je chutove ten plod
-
longr
- velitel

- Příspěvky: 817
- Registrován: 15 lis 2021, 14:47
- Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.
Re: Tropické plody
Semena guarany se prodávají běžně u nás. Zdravá výživa apod. Samozřejmě pak je těžko říct, jak stará a klíčivá jsou, ale ta moje bobtnala a klíčila, chcíplo mi to až ve fázi klíčku, možná na tom měly podíl jarní útoky smutnic v kanclu 
-
radek.god
- čestný člen ( přispívající )

- Příspěvky: 2670
- Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
- Bydliště: Praha 6
Re: Tropické plody
No vidim, ze jsi zkousel vse
Plod uz mekne, zitra ho 100% sezeru.Takze premyslim do ceho pak zasadit semeno nebo zda se musi treba macet par hodin v teple vode.Jeste jsem to nezkoumal, myslel jsem, ze plod vydrzi dele.Takze resim, zda ho dat do kokosaku nebo zahradnickeho substratu (spise raselinoveho) ... a pak do spodem vyhrivaneho miniparniku
-
longr
- velitel

- Příspěvky: 817
- Registrován: 15 lis 2021, 14:47
- Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.
Re: Tropické plody
Počítám, že to může jít rovnou do substrátu. Nijak bych ho nemáčel, jen dobře očistil.
-
radek.god
- čestný člen ( přispívající )

- Příspěvky: 2670
- Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
- Bydliště: Praha 6
Re: Tropické plody
A mas nejaky tip na cisteni ? V toaletaku ani kapesniku to moc neslo, vzdy tam kousek te naruzovele duziny zustal
Zatim macim v slabem roztoku hypermanganu a myju kvetinacky
Na netu jsem videl, ze to davali do kokosaku, tak zkusim asi tam.
P.S.: Chut plodu vynikajici !!! Pripominalo mi to visen, ale vyraznejsi
Asi to bude ta Plinia CAULIFLORA



